Navara D40 alebo Pathfinder R51

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

horal1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.10.2016 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horal1 »

Super, takze radite radsej starsie auto s TD ako novsie CR, Ok, to da rozum kvoli pripadnej oprave, aj ked radsej nic neopravovat :) Vie mi este niekto vysvetlit preco sa LC tazsie dviha?? lebo rozmysla sa aj o IRONMAN lifte, nic extremne, povedzme max. 40mm.
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Land má v predu nezávisle zavesenie kolies, Patrol má pevnú nápravu ak sa nemýlim, ale o 40mm to bude v pohode, ale zváž to, či to je potrebné, keďže tým zhoršiš jazdné vlastnosti na ceste - Za rok som nepotreboval vyšši podvozok (ja nemôžem dvihnúť lebo nízka garáž lol )
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

90 mal kamos ale nedvihal to,ze nepamatam uz. Nebudu tam v predu aj torzky ako na pajere? Lebo na pajere sme len pretocili vpredu torzky a do zadu dali dlhsie tlmice a pruziny z patrola a z 31 pneu sa dvihlo a vosla 33pneu bez toho aby skrtala niekde o kasnu pri vykrizeni. Inak keby si zohnal nepohnite pajeroII -2,8td tak na expediciu by ti tiez bohate stacilo a je to tiez jednoduche a spolahlive auto . A dvihat na expedicku-bezne cesty netreba neako extra-staci aj o 2 palce lebo cim vacsia guma tak pri neakych vacsich defektoch je problem taku velku gumu potom zohnat niekde v tramtarii a 2defekty sa udiat tiez mozu ,ze radsej taky zlaty stred. A ked chces dvihat tak radsej oldman emu-su to lepsie sady aj tlmice. Ironman som mal na pajere aj teraz este mam na patrole nie som spokojny s nimi-jednak povrchova uprava nestoji za nic-nove tlmice a pruziny treba prelakovat aby nehrdzaveli a jednak v lete ked je velmi horuco mi tlmice kvapalinove dost zmakli,ze old man emu su lepsie ale zase treba vybrat zadne pruziny podla zatazenia lebo v minulosti old man emu zvykli pruziny po roku sadnut ked bolo auto pretazovane a napriklad pruziny ironman nesadli tak ale zase auto je zbytocne s nimi tvrde ale nove oldman emu pruziny uz sa daju kupit aj podla kg zatazenia -podla toho ake bude auto tazke-co sa v kufri bude stale vlacit+ aku dodatocnu vybavu bude mat
horal1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.10.2016 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horal1 »

dodik13: spekulovalo sa len s liftom, snorchel, pripadne navijak. nic viac, ale ani tieto 3 veci niesu iste. preto som sa pytal na vhodne auto. ta navara sa pozdavala ale po tom co som videl v tom odkaze sa vylucila. v kufri budu len neake veci potrebne na cestu, oblecenie, stany, neaky ten zdvihak , pre pripad a tak... ten oldman si musim poznacit
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Úpravy som nerobil, takze neviem poradiť, ale keď so pozrel ponuku, tak je to bieda ...
10278891 Patrol 2000 7700€
10209567 Land 1999 13999€ Už upravený ...
(ID kód inzerátu )
jedno podozrivo lacné a druhé predražené , treba ísť pozrieť ako má tie úpravy porobené - či sa oplatí do toho ísť
Nemecké ani nepozeraj, ja som rok hľadal kým som našiel schopný, jedine Talian, pripadne Francúz je bez hrdze
horal1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.10.2016 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horal1 »

gabo: no veru, ta ponuka je velmi slaba. na bazosi je jeden LC 3.0TD za 10,500e. fakt je paradny, len ma chybu ze je 3 dverovy. je to dovoz taliansko, keby bol 5d tak nerozmyslam
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Predražený... ja som za taký istý len 2000, tiež 3dv dal 9000, ja som zháňal rok ! Kým niečo normálne prišlo, skôr by som pozrel toho za 14 000, keď by bol v stave že doňho netreba dať už ani cent tak by to bolo Ok, lebo tie úpravy niesi lacné
horal1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.10.2016 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horal1 »

ale ram ma zdravy. inac, ako su na tom LC a patroly s ramom?? lebo napriklad pajera dost hniju. a tie navary a patfindery podla stranky co ste mi poslali tiez....
axer
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axer »

Cestovanie 3 ludia do krajin ktore uvadzas a ziadny tazky teren-VW T4 a mas spolahlivost a priestor aky Ti ziadny off road neposkytne,robia sa aj 4-kolky,okolo 10t kupis slusny kus.Ak to musi byt off-road urcite by som vylucil moderne diesle ako Renault dci v Nissane a podobne,radsej stary Patrol Y60 s mechanickym cerpadlom,jazdi aj na petrolej a ked s nim jazdis s rozumom,motor vydrzi a podvozok,napravy to nemas sancu znicit pri beznom pouzivani,vsetko je nenormalne predimenzovane,prakticky mu nemozes ublizit.
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

horal1 napísal:ale ram ma zdravy. inac, ako su na tom LC a patroly s ramom?? lebo napriklad pajera dost hniju. a tie navary a patfindery podla stranky co ste mi poslali tiez....
Záleží kus od kusu ... preto ti radím aby si sa zameral na dovoz z talianska. Z Nemecka, Rakúska sú pohnite všetky. Keď zohnas pajero z talianska tak tiež by nemalo byt zhnité, ale predsta LC a Patrol sú odolnejšie. Ale čo sa Pajera týka, tiež mali tie motory nejaké problémy s hlavami ... pajero jedine benzín :2f93:

Ak ide o financie tak by som možno zvážil aj Terrano - pohodlne, 2,7 TDi spoľahlivý motor, už len záleží aký terén máš v pláne zdolávať ... ale aj Terrano prejde dosť veľa
horal1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.10.2016 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horal1 »

Chlapi, dakujem pekne ta tipy a rady. Nakonec sa bude hladat nejaky schopny Landcruiser 95 alebo patrol y61 2.8. Asi to chvilu potrva ale radsej pockat na dobry kus:)
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Tak veľa šťastia pri kúpe :2f93:

Ak niečo ohľadom LC tak sa pýtaj.
horal1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.10.2016 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horal1 »

gabo: diky pekne, keby nieco tak sa ozvem
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Múdro si sa rozhodol.
Šťastnú ruku a chladnú hlavu pri výbere...:)
horal1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.10.2016 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horal1 »

raven: vdaka

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní