Výroba nádrže na mieru

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Výroba nádrže na mieru

Príspevok od používateľa raven85 »

Dobrý deň.
Renovujeme jeden veteránik s otcom, Jawu 21 a hľadáme možnosť, ako a kde na motorku dať vyrobiť novú nádrž.
Nádrž by mohla byť kľudne aj z laminátu, alebo z plechu.
Viete o nejakej firme na SVK, alebo CZ, ktorá vyrába nádrže na mieru?
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

cest praci :)

Odtial som kupoval par veci na staru cezetu http://www.jawaren.sk/
asi cina ale plech je plech.
....
pardon to malo byt http://www.motoren.sk/
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Otázka,pôvodná nadrž je hrdzavá? Šikovný zvárač ju musí vedieť zaletovať, robí sa autogénom a mosadzný zváračský drôt. Na skodovke kilečku som ju kedysi reparoval. Do trištvrte vodu a letovať a ochladzovať. Kamarát letoval nádrž na moskviča, trocha sa pozabudol, a hneď mala o desať litrov väčší objem.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

@easyridersvk
Tú stránku som pozeral a dôverne ju poznám. Mám však pocit, že ten pán pýta "trošku" veľa. Predsa - 155€ za nádrž je "kus veľa". A tú za 65€ pozváranú, bohvieakú, no neviem.
Myslel som, či niekto neodlieva nádrže. Však sa odlievajú rôzne nádrže na všetko možné, tak prečo nie na Jawu...

@trucker694
Áno, je hrdzavá a benzín z nej čurí tak, ako keď malý chlapec pišá. Motor nedostáva benzín a skapíňa. Keď sa do karbeca naleje benzín cez striekačku, tak v pohode vrčí. Ventil bol menený, ale vnútro nádrže je také, aké je.
Čítal som o tom, že dať do vnútra broky, klince, matice, obviazať handrou a dať na hoďku do miešačky, nech si zatancuje :).
Výsledok však v konečnom dôsledku môže byť ešte horší a môže viacej hrdzavieť. vyskúšať to chcem, ale chcem sa aj poistiť a zohnať druhú, na "čo keď". Preto ma napadli rôzne nádrže, čo si dávajú robiť motorkári. Na motoride.sk som našiel dve takéto témy, ale členovia tam písali všetko možné, len nie k veci, tak som tam ani nezakladal tretiu tému a skúšam tu...:).
O tom letovaní som ešte nepočul. Poznám jedného veľmi šikovného zvárača z KE, vyváral mi pred nedávnom podlahu na Lade a jeho práca hovorí za všetko. Snáď mi bude vedieť pomôcť aj s tým. Ďakujem za radu :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

odlievaju ? :41c2:

sikovny klempir ju vyklepe z plechu po polkach a nakoniec zvari, len vies jako, dneska uz neni praca lacna, toz lepsie kupit co lis vybucha...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

To nechám na pána klampiara.
Nech urobí, ako uzná za vhodné.
Odlievať som myslel z PP, či podobnej plastovej hmoty.
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní