Renault Laguna - termostat s nizsou teplotou otvarania

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jay-t
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 26.06.2011 19:26
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna - termostat s nizsou teplotou otvarania

Príspevok od používateľa Jay-t »

Ahojte vospolok,

Vie mi niekto povedat ci sa vobec este robia termostaty s roznou teplotou otvarania alebo kazdy vyrobca ma len jeden typ s presne nastavenou teplotou otvarania?

Riesim totizto jednu Lagunu II 2.0 benzin ktora jazdi hodinove zapchy kazdy den, a v tychto teplach je motor a cely motorovy priestor neuveritelne prehriaty napriek tomu ze ventilator v zapchach spina.
Co som pozeral tak termostaty pre Lagunu otvaraju pri 89C, co sa mi zda dost vela hlavne na leto v zapchach. Rad by som ho vymenil za nejaky ktory otvara skor resp pri nizsej teplote, existuje nieco take? Uz z okolia zazneli rady ako navrtaj do neho dierku nech nieco prepusta, prip ho na leto vyhod uplne... Co vy na to? Dakujem
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To skôr dvojmilimetrová dierka býva a aj termostaty sa robia s rôznymi teplotami otvárania, treba pohľadať. Termostaty sú spotrebný tovar, predáva ich každý predajca autodielov.
Vyberať termostat nie je najlepší nápad, motor by potom nedržal ustálený teplotný režim, okrem termostatu tam už nie je nič, čo by teplotu chladiacej kvapaliny v okruhu udržiavalo v nejakých stanovených medziach.
Jay-t
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 26.06.2011 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jay-t »

Termostaty sa robia s roznymi teplotami otvarania - to ano, bohuzial ale nie pre Lagunu II 2.O IDE. Ked obvolavam predajcov kazdy chce len VIN prip podla modelu rv a motora mi povie zoznam termostatov kt mu vyhodi PC ( co si viem pozret ale aj sam) a vsetky otvaraju pri 89C a tie mi ponukne.

Ked sa ovsem pytam ci vie najst podla rozmerov nejaky iny pasujuci z ineho vozu ktory by otvaral skor (napr 82C prip idealne este nizsie) tak kazdy len krci plecami ze to tazko, to nebude pasovat atd, ako keby to bola vesmirna technika...

Mam chut si ojednat cez internet cisto podla teploty nejaky termostat pre feliciu / fabiu a snad bude pasovat, ked nie tak ho do 7 dni vratim. Vie niekto odporucit z coho by tam mohol termostat pasovat? Ked nie tak vrtnem ten aktualny 2mm vrtakom.

Dakujem
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No veď zase nemá význam takto naslepo strieľať.
Musíš mať v ruke termostat z tvojho auta, alebo vedieť jeho presné rozmery, aby sa ti tam zmestil na priemer aj na hĺbku. Ak nechceš dopredu vymontovávať, zájdi do Renaultu, ak majú na sklade, popýtaj si ho na pozretie a budeš vedieť rozmery.
Keby bol priemer nejakého iného termostatu aj o nejaký milimeter väčší, to sa dá obrúsiť na menší rozmer, ale zase aby sa zmestil košík do tej diery kde sa montuje.
A potom už len zájsť do nejakého obchodu s dielmi a pozrieť si tam rozmery nejakých termostatov, to sa zároveň dozvieš aj na aké autá to sú, potom znova hľadať na internete.
Ale možno to nakoniec bude aj ten z Felície.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Laguna - termostat s nizsou teplotou otvarania

Príspevok od používateľa bajo777 »

Jay-t napísal:Ahojte vospolok,

...cely motorovy priestor neuveritelne prehriaty napriek tomu ze ventilator v zapchach spina...
co vyriesi otvaranie termostatu ? :41c2: znizis o 1,2,3 C pracovnu teplotu motora, o kolko sa menej prehreje motorovy priestor ?

ja bych povedal, vykasli sa na termostat ! lebo teplota motora ma taka byt aka je, ked chces ochladit motorovy priestor zhod kryt pod motor a urob tajfun na kapotu...ale uplne idealne bude preplachnut chladicove lamely protiprudu zahradnou hadicou ne wapkou ked uz volaco uziocne a ked nemas posadku pri motore nechat ho na pokoj...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných