Povinnosť dorobiť pravé spätné zrkadlo

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

werth2d
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 23.12.2009 15:55
Bydlisko: PE
Zdieľať na Facebook

Povinnosť dorobiť pravé spätné zrkadlo

Príspevok od používateľa werth2d »

Dobrý deň, chcem sa spýtať ako je to s povinnosťou mať (dorobiť) pravé spätné zrkadlo na vozidlo vyrobené pred rokom 1986. Ide o to, že otec neprešiel TK so š. octavia r.v.1961 (na bielych značkách) z dôvodu, že nemá pravé spätné zrkadlo. Vo vyhláške č.464/2009 Z.z. nie sú žiadne výnimky, Zákon č. 725/2004 Z. z. toto neošetruje. Kedysi bola v platnosti vyhláška 116/1997 Z.z., kde bola uvedená výnimka pre vozidla uvedené do prevádzky pred rokom 1986, ale teraz nič také nemôžem nájsť. Vďaka za rady!
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak sa s tým auto jazdí sem tam aj v normálnej premávke tak by som absolútne neriešil vínimku a či je alebo nieje možné tam mať len jedno zrkadlo ale zrkadlo tam dorobil. Pretože keď som mal š 100 tak tam tiež origo nebolo a dal som ho tam pre seba a pre moju bezpečnosť . A to bolo pred 30 rokmi a kde je premávka vtedy a dnes.Tak ako aj zadná hmlovka . Je tam ako päsť na oko ale zákon ju požaduje. Ak nieje vo vyhlášne vínimka tak jednoducho nieje iná možnosť .Asi bude len problém zohnať niečo vhodné myslím že upraviť nejaké motocyklové by nemusel byť problém .
norbertino
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 05.06.2017 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa norbertino »

súhlasím s vladym, nejde ani tak o to či ho tam musí mať. ide o to, že je to pre jeho bezpečnosť a dobro. a keď už tú vyhlášku nemôžeš nájsť tak tým pádom už asi nie je v platnosti
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

to co bolo v aute od vyroby....na trabante sme vzadu pasy nikdy nemali a ani spatak na pravej strane. nikdy s tym nikto nemal problem(okolo 2004teho isiel prec. ...). ci policia alebo na stk...
rudo13
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09.02.2017 19:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudo13 »

Toto je znova šikanovanie ľudí, v čase schválenia vozidla táto povinnosť nebola a príjať zákon zo spätnou platnosťou pokladám za protiústavný, to by rovno mohli zakázať všetky autá čo neplnia emisie Euro 6. Toto by sa v právnom štáte nemalo stať.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

V Tatre 815 (rok výroby presne neviem)neboli bezpečnostné pásy nikto na stk to nevyžaduje rovnako to nikdy nevyžadovali-nepokutovali policajti.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Povinnosť dorobiť pravé spätné zrkadlo

Príspevok od používateľa christiane »

werth2d napísal:Dobrý deň, chcem sa spýtať ako je to s povinnosťou mať (dorobiť) pravé spätné zrkadlo na vozidlo vyrobené pred rokom 1986. Ide o to, že otec neprešiel TK so š. octavia r.v.1961
Treba ist za oficialnym predajcom a zohnat certifikat ze original v tej dobe a na konkretne auto sa prave zrkadlo nemontovalo.Vynimku zapisat do technicaku a potom ti mozu oblizat rit.Na buduce budu chciet na stk dpf filter,abs,automaticke denne svietenie namontovane vo fabrike,klimatizaciu a ine haraburdy o ktorych sa v tej dobe ani nesnivalo v autach.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pravé zrkadlo a zadná červená hmlovka sa ako výnimka nedá dať do TP , lebo to bolo určené plošne na všetky vozy. Svokrov Moskvič 426 Combi sice nemal pásy a mal to aj zapísané, ale zrkadlo a hmlovku mať musel. Dával som na to zrkadlá zo 110R coupe. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

vy ste tak vsetci pekne mimo ze neviem ci sa smiat alebo plakat. Peace.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

A aky je tu rozpor s pravnym statom? Ked ty legalne zdedis pistol, co si kupil tvoj pra-pra-pradedo niekedy pred dvesto rokmi leaglne na trhu, mozes ju dnes pouzit? Nie ze ju len nemozes pouzit ale nemozes ju bez povolenia ani drzat doma.
goberschicz
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 02.06.2016 09:18
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goberschicz »

je to u nas vselijako ale ked to je raz dane, ze to musia mat vsetky auta tak sa to neda zapisat do technicaku ako vynimka. nie je to az taky problem dorobit a plus je to aj o bezpecnosti takze by som to bral skor ako pozitivum, ze sa to musi dorobit
gustino
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 30.05.2016 16:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gustino »

tak ono uz vela takychto aut asi nejazdi takze si asi povedali, ze mozu dat zakon, ze si to musia vsetci povinne dorobit lebo ratali s tym, ze sa to nebude tykat vela ludi, ja osobne by som nevymyslal a dal ho dorobit
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

doteraz netrebalo a teraz treba mat ten spatnak.ako to bolo na stk v 2015???.kde chodilo doteraz na stk.

ze v zaujme bezpecnosti si to treba namontovat :40bd: :40bd: takto sa presne kazi originalita auta.to aj mne tak jeden poradil ked sme boli v rakusku ze nemam zapnute svetla.ze v zaujme bezpecnosti by som ich mal zapnut aby som bol videny.povedal som mu ak je niekto slepy tak ma neuvidi hoci budem mat aj dialkove. odporucil mi aj na mojho starca z roku 1992.nema to tretie brzdove svetlo.a zase ze si ho mam dorobit,pretoze ludia su zvyknuti vidiet tri svetla znamena to ze v tedy auto brzdi :40bd: ja som len zasol co to je za zmyslanie.

auta pod rok 1996 ho nemusia mat.

najdi si nejakeho veteranistu v okoli oni vedia co treba mat a ako to funguje.dodnes take auta nemaju na pravo spatnak a ani hmlovku.a auta pred rokom 1986 mozu mat aj zlte hmlovky.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

lakinooo

sbf má pravdu. Minulý týždeň som bol s Ladou z roku 1979 na stk. Nemá ani pásy vzadu ani zrkadlo v pravo a prešlo.
Predo mnou šiel starší pán okolo 50tky v Škode 110 a tiež prešiel. A to technik na danom stk je prísny až až.
Žiadna povinnosť mať pravé zrkadlo neexistuje.
Poznám dosť veľa vozidiel, ktoré sú staršieho roku výroby a nemajú pravé zrkadlo ani pásy a veselo jazdia.
Platilo, platí a bude platiť, že vozidlo musí mať všetko to, čo malo v čase, keď bolo vyrobené. Nič viac, nič menej.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

laki
Beriem. Mohol to napísať v konečnom dôsledku diplomatickejšie.
Nič však nemení na fakte, že technik na danom stk určite pochybil. Na takom starom aute sa pravé zrkadlo nemusí namontovať a auto prejde cez stk. Išiel by som za majiteľom stk, nech mi ukáže paragraf, na základe ktorého ma technik vyhodil a ak nepochodím, tak podnet na šoi a hajde na ďalšiu stk, kde by som bez problémov prešiel. Ak to od výroby nebolo, nie je dôvod to tam namontovať.
@werth2d
Ak si z východu sk, tak ti viem povedať minimálne 3 stk, kde bez problémov prejdeš bez zrkadla na pravej strane. Ak áno, tak ss...

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných