Ford Mondeo MK3 TDCI - diagnostika

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maros000
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo MK3 TDCI - diagnostika

Príspevok od používateľa maros000 »

Ahojte,

vlastnim Mondeo MK3 TDCI 85 KW, 2003, najazdene 409 000KM. Ked na nom idem, dost casto 'zdochne' a rozsvieti sa spiralka. Nastartujem a ide sa dalej.

Na diagnostike su nasledujuce chybove kody. Chyby niesu permanetne.

P1665,P1211,P0180,P0251,P0180

Ked nad tym uvazujem, najskor bude chyba v kabelazi. Zatial som to prezrel len zbezne a kablove zvezky som nerozoberal. Auto startuje na supu, avsak tipol by som si ze niektory zo vztrekov bude chyteny, na STK malo dymyvost na hranici. Prepadovy test som robil a dopadol na vybornu, vsetky vztreky prepustali rovnako do prepadu. Kam sa uberat pri oprave? Co by to mohlo byt?

Obrázok

Obrázok

Za kazdu radu Vdaka.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tie chyby su nanic.co to je za diagnostika.treba ti sledovat ako idu vstreky cerpadlo.prisli teple dni nafta je riedsia hned sa ukaze ako ide vstrekovaci system.to ze volnobeh funguje znaci ze je schopne sa hybat.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba to zobrať tak že čo je možné skontrolovať,to treba urobiť.aj základné veci,spoje v elektrike paliva,čistotu v palivovom filtri,urobiť diagnostiku palivovej sústavy,pozrieť korekcie,tlaky a stabilitu tlaku,rozsah korigovania tlaku,prepady sa robili.To že sú prepady pekné je cenná vec pretože nahráva myšlienke že čo sa deje je chyba buď spojov alebo el.vedenia,alebo zahaprovanie snímača tlaku,resp nedá sa vylúčiť aj chvilkové zlyhanie regulácie tlaku.Osobne som najviac ochotný veriť práve na chybu regulácie tlaku,pretože tam sa to prejavuje kolapsom,zastavením motora,ostatné chyby by som predpokladal iné typy chybových hlásení.Ale Ford nie je moja parketa a len prenášam diagnostické skúsenosti z CR typov,tam je to v princípe vsjo rovno na jedno kopyto.Kilometrický prebeh je pekný ale u Forda už asi sa predsa len blíži deň D kedy nejaký ten problém nabehne.Riešili sa podobné veci,vždy to boli chyby regulácie paliva,iba km bolo značne menej,myslím že toľké km nemalo ani jedno pri podobných problémoch,čo neznamená na SVK nič,km sú neisté asi ako otec.
averateck
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22.07.2014 18:07
Zdieľať na Facebook

kabeláž

Príspevok od používateľa averateck »

otvoriť kapotu, dať dole plastový kryt motora, naštartovať a hýbať s kabelážou na rôznych miestach a pri snímačoch. Mne sa takto na 1.8 tdci ukázala chyba kabeláže senzoru tlaku paliva
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných