pneu Maxxis Premitra HP5

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

pneu Maxxis Premitra HP5

Príspevok od používateľa volkl »

Ahojte, minule som na TA3 zahliadol test letných pneu a velmi dobre v ňom obstála pneu Maxxis. Poznáte niekto tieto pneu? Kúpili by ste si ich ako budgetové pneu alebo radšej zvoliť zabehnutú klasiku Matador Hectorra 3?

https://autozurnal.ta3.com/motoring-tes ... yota-yaris

Tú o opici a banánoch poznám, skôr ma zaujímajú skusenosti so značkou Maxxis. Údajne robia aj pneu na moto a tam sú celkom rozšírené.
Dikes za postrehy.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

maxxis bicyglove gumy poznam minimalne 15 rokov a nemylte sa ze na bike spravit dobre obutie je lahke :4012: /v tejto oblasti som najhorsie zazil barum lol/
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Takže by to nemusela byť až taká zlá voľba napriek tomu že je to Čína? Povedzme lepšie ako Matador?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

maxxis je stara pneufirma o tom neni pochyb, ci autogumy robia dlho ? fakt neviem... je mozne ze sa sem len nevozia... ja bych si matador nekupil nikdy, lebo uz som ich mal dostatok na jeden zivot a su aj ine nastastie :-), o tom ze maxxis je cina ? ani neviem priznam sa, sukromny nazor nemusi to byt vobec zla volba
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Matador dokážem v mojom rozmere kúpiť tak okolo 53 Eur za kus, ten Maxxis za cca 75 Eur, no a nejaké Nokian za cca 105 Eur.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Toto som našiel na Wikipedii.Maxxis Industry Co. ( Číňan : 正新橡膠工業股份有限公司 ) je deviatym najväčším výrobcom pneumatík na svete. Bola založená v roku 1967, v Yuanlin na Taiwane , a Luo Jye. Maxxis je stopercentnou dcérskou spoločnosťou Cheng Shin.Spočiatku Maxxis vyrábané iba veloplášťov. Vzhľadom k tomu, spoločnosť rástla a rozšírila svoju pôsobnosť mimo Ázie, to expandovalo do nových segmentov trhu, produkovať plné čiary pneumatík pre osobný automobil, autobus, nákladné auto, ľahké nákladné, na bicykli, motocykli, ATV, závod motokár, trailer, priemyselné a trávnik a záhradné.V roku 2015 Cheng Shin mala celosvetovo tržby vo výške viac ako 3,85 miliárd $. [2] Prevádzkové pod názvom Maxxis v niektorých krajinách, Cheng Shin má pobočky v Číne, na Taiwane, Thajsku, Vietname, Spojených štátoch, Kanade, Veľkej Británii, Nemecku, Holandsku, Japonska, Indie, Indonézie a Dubaj. Spoločnosť zamestnáva viac ako 30.000 ľudí, distribuuje v približne 170 krajinách a jej celosvetové tržby viac ako štyrikrát v posledných 10 rokoch.Ja keď som kupoval pneu na off road tak Maxxis boli dosť drahé dokonca drahšie ako BF Goodrich,tak som skončil pri Cooperkách.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

si myslim ze maxxis a svejcuzu "ina cina" vobec nebude to iste :3020: , proste neni cina ako cina, asi bych si pockal na priamu skusenost s autoplastami ale skor bych vsadil posledne ciste trenky ze bude pozitivna
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
igorecko
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.08.2009 22:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorecko »

Pneumatiky maxxis som mal na skútri od výroby. Vydržali jeden a pol sezóny (cca 18.000km) a leteli do koša. Dezén bol ešte slušný ale guma bola v skoro v každej drážke prasknutá. Či to neboli ležiaky som nezisťoval...
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

Nezatracoval by som ani tie Hectory, mal som dvojky na cliu rs ked som kupil turini na neho. Necakal som od toho nic, lebo Matador a celkom som si jazdu uzival a pneu boli dobre. Na bezne jazdenie urcite vhodna pneu ak si trojka zachovala vlastnosti dvojky.
Brzdil som s tym intenzivne, aj prejazdy zakruty boli intenzivne a subjektivne mi to prislo lepsie ako Toyo T1R co som mal predtym. Clio vazi 1100kg cca a bolo to 205/45 r16, cize na nejako dvojtonom aute to moze byt uplne ine spravanie. A jazdil som vacsinou za sucha.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

len v dnesnej dobe mozes kupit matador made in france :), ovsem to sa ja uz nedozviem, lebo precitam M a taham prec :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Jazdim na jeepe cely rok zimne rotalla s220 a v pohode, ani vyvazenie nebolo tragicke. Maju taky dezen, ze na pohlad su ako letne, len trochu hlbsi. Sucho, teplo, dazd, sneh, nebol problem.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Matador už pred pár rokmi predal gumárenskú divíziu celú Continentalu. Neviem prečo súdruhovia nechali jeho meno na pneumatikách. Dnes je Matador o plechoch - lisovanie zváranie nitovanie lepenie, a divízia v Dubnici sa zaoberá stavbou robotizovaných liniek. lol
V každom aute gruppy je nejaký plech z Matadoru a Golf a Up ich majú viac ako polovicu. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Oco mal som-a ešte aj mám Matador mp44 elite 3,výborná pneu koľko km zvládla to neviem ale vydržala dosť,na mokre dobrá v zákrutách drží výborne(len neviem či je to pneumatikou alebo autom nissan primera p11)rovnako kolega má Hectoru 3 na Civici a nemá problém myslím že o nekvalite Matadoru sú to iba povery z čias keď boli možno naozaj šmejdy.
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Ja by som nejaký úplne lacný čínsky šunt na auto nedal, ale prekvapili ma tie výsledky Maxxisu v tom teste. Áno, ten test nemusí byť objektívny, ale na druhej strane nemusí to byť zlá pneu len kvôli tomu že je vyrobená v Číne. Skúsenosti asi ešte nemá nikto, takže kúpiť to môže byť celkom dobrodružstvo, lebo jedna vec je krátkodobý test a druhá dlhodobé užívanie.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

pepo64 napísal:Oco mal som-a ešte aj mám Matador mp44 elite 3,výborná pneu koľko km zvládla to neviem ale vydržala dosť,na mokre dobrá v zákrutách drží výborne(len neviem či je to pneumatikou alebo autom nissan primera p11)rovnako kolega má Hectoru 3 na Civici a nemá problém myslím že o nekvalite Matadoru sú to iba povery z čias keď boli možno naozaj šmejdy.
- môžem potvrdiť že v rozmere 195/65 je to pneu s výborným pomerom cena vs výkon, na aute nižšej strednej veľmi vyrovnaná čo sa týka výkonu na vode, suchu a výdrže, pri danej cene to bude jasná voľba po dojazdení prvej sady.... zimné Matadory ma dávnejšie sklamali ale možno sa zlepšili... a v roku 2012 to bolo made in slovakia takže prečo nie...

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných