Nafta z polska

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

valerx
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 11.05.2007 22:31
Zdieľať na Facebook

Nafta z polska

Príspevok od používateľa valerx »

Ahojte ma niekto skusenost s polskou naftou? Konkretne znacka Lotos Dynamic Diesel, je to premiova nafta a je uplne priezracna ako voda opticky by som ju kludne porovnal s nemeckym Aral ultimate diesel, pocul som ohlasy, ze ta nafta je bez bio zlozky do -32 stupnov a na vyvoji tejto nafty spolupracovala aj nemecka spolocnost BASF, dalsi benefit momentalne stoji 1,25 eura. Zaujimave ze u nas 1,55 nenazranci chcu za premiovu naftu a nikde som taku priezracnu naftu nevidel na SK, mozno OMV ma taku, ale nie som si isty.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

doveroval by som značke ORLEN už len preto že zásobuje cca 2x taký trh ako je Slovensko a ešte aj okolité krajiny

Poliaci si dávajú pozor ČO tankuju a ČO czo kosztuje
s tým nemaju žiaden problem

a keby ich štátna rafineria robila také o*eby ako slovenský Slovnaft , tak ju pošlú rýchlo do smútku

Ja možem len potvrdiť že ORLEN je kvalita , síce iba čo sa týka LPG

ale bolo mi povedané že LOTOS=ORLEN
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem, nepoznam, ale napriklad BP Ultimate zo Swechachatu mam rad aj ja aj moje vehykle (prosim nie, samozrejme ze nemam vacsi vykon, nemam o polovicu mensiu spotrebu a trikrat tichsi motor - to vsak neznamena ze nemozem verit na lepsie cistiace ucinky toho paliva a podobne neexaktne veliciny ktore nemozem nijako overit v praxi, napriek tomu ho tankujem ked mam moznost).


Lotos : http://img191.imageshack.us/img191/2430 ... akosci.png


kto robil test, ako, netusim, nakolko sa tomu da verit neviem a vobec ma to netrapi. Kto komu kolko zaplatil, ci sa BASF zucastnil svetovej konspiracie alebo nie mi je takisto uplne jedno. To len aby bolo zrejme ze ma diskusia o supernaftach nechava uplne chladnym, i ked objektivne verim a pripustam ze v palivach proste je rozdiel.

Byt na tvojom mieste, kludne by som ju tankoval. Nikto v civilizovanej Europe nemoze nesplnat predpisane normy, takze autu neposkodis.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

mp3turbo , lenže nie je splňať medzinarodné normy ako SPLŇAŤ medzinarodné normy !

nejaky produkt može splniť tieto normy aj ked je 30 % POD limitom

a tiež splńa normy aj ked je 10% nad limitom

a tych 40 % je už sakra velky rozdiel ktorý pocíti každy Ferko, či Jožko ,ked to natankuje

skus natankovať na benzinke GULF hocikde na SK a niekde v D

a obidve musia "splňať" medzinarodne normy
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Sest rokov tankujem tie posrate chrchlave diesle u nas v Bratislave, vacsinou Agip (maju tam jediny diesel), ale nikdy som nicim neohrdol vratane Šell VíPaur dýzlom, óeMVé Makksmoušn, na Švechachate beriem vyhradne Britiš Petrolejum Ultimejt dieslik ktory dopadol ako najlepsi v testoch krizomkrazom co som videl - nemecke, francuzske, ceske. Najvyssie cetanove cisla, 61.5 ak si pamatam spravne, atd, atd.

Nastavim tempomat na 107km/h a idem. Na dovolenku, v poslednej dobe sa mi zadarilo zoparkrat do Mnichova a naspak. Vsetky nafty ktore kedy moj tragáčik videl maju pri tejto rychlosti spotrebu 5.2 litra na palubnom pocitaci. Vsetky z nich sa spravaju rovnako, prejdem na ne zhruba 1150km - teda otocim Bratislava-Mnichov a naspak bez tankovania a vobec nemam dojem ze idem na poslednu kvapku (66 litrov natankujem a ako hovorim este som nesiel na vypary). Nie je to tak ze na rakusku uplne cerstvu (rafinerka!) Ultimate naftu 61.5 cetanovu prejdem o 100km viac ako na podradnu slovensku s 55 cetanmi. Fakt nie.

Poviem ti to jednoducho : ziadna nafta nikdy nemala tichsi motor, vyssi vykon, mensiu spotrebu a podobne sprostosti. Tankoval som Aral Ultimate v Mnichove, maximalne najlepsie nafty co si len dokazem predstavit po Europe okrem Portugalska, Anglicka a krajin Beneluxu.

Ziadna sa nespravala inak ako tie ostatne. Nikdy, nikde, za ziadnych okolnosti. Ze Svechatova Ultimatka je priezracna skoro ako voda (fakt NEMA tu charakteristicku farbu typickej nafty ba dokonca sa mi zda ze aj smrad je trosku iny ale to si mozem navravat - farba rozhodne nie je rovnaka, mal som vedla seba priesvitne bandasky), ze TAKMER VOBEC NEPENI som uz pisal aj na tomto fore. Je viditelne ina ako ostatne bezne nafty, hlavne preto ju mojmu tragacu doprajem VZDY ked idem okolo Svechatu aj ked je NAJDRAHSIA spomedzi vsetkeho co mozem v okoli zohnat.

Nevidim ziadny rozdiel. Necitim. Nepocujem. Rozdiel tam je, tie lepsie nafty dlhsie udrzia vstrekovace ciste[jsie]. Ale necakaj zazraky. Necakaj ze jedna nafta je o 50% lepsia ako druha v comkolvek.

Nie je.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

valerx
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 11.05.2007 22:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa valerx »

novy poznatok z polska, tankoval som premiovu naftu na pumpe Orlen naftu VERVA ON- cena 1,11 eur a obycajna nafta stoji 1,07 eur, ked pojde este ropa dole tak urcite obycajna nafta pojde po euro.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Turbo ...ľubo pravdaže necítiš
Len ľudia sú úplne zblbnutý z tých kravín.Kedykoľvek natankujem do čohokoľvek Tesco naftu a každý spapá z navijákom ak zaklamem že je najsam prémiová priamo od arabského šejka
Je zvláštne prečo som nikdy v živote ja nemal problém s palivom ale stále čítam ako ľudia "zle" natankovali a ako im pomohlo Shell palivo.Babičkinu pušnoprašnú riťku
nerep
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 02.04.2012 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nerep »

S polskym LPG mam zle skusenosti vysoka spotreba a nizky vykon oproti LPG zo slovnaftu musim podradovat o jeden stupen takže v polsku tankujem len ak som nuteny snažim sa radšej ist potom na benzin ako ich LPG spalovat
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Šchwechachat pri Viedni na dialnici (direkt na letisku), koniec decembra 2014, Britiš Petrolejum nafty :

normalna 1.11e/liter
Ultimate (a ta je fakt ina ako klasicke nafty) za 1.23e/liter

o 40 minut som presiel cez hranicnu ciaru, u nas normalna nafta 1.28e/liter. No to ma poser. Asi ti rakuski sudruhovia zarabaju menej ako my ked si nemozu dovolit poriadne cenovky.

A to este v dedine maju mensie cisla samozrejme len ja to tam nepoznam tak sa nebudem krutit hore-dole jak truhlik aby som usetril euro tridsat na celej 70 litrovej nadrzi.


Milan : jasne, ved sme tu mali "premiove nafty", pamatas sa zrovna na moj test s tymi informatikmi...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Potvrdzujem kvalitu ORLEN,

ako benzinu, tak LPG

naftu netankujem, ale som presvedčený,že aj ona musi byt O.K.

a hlavne cenovo
98-ka benzin po 1,1 eur (v prepočte )
LPG za 0,38 eur (v prepočte)
tibkor
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.10.2016 14:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tibkor »

tiež som zvykol tankovať v poľsku so známymi ale v jednom období nám naraz viacerým postupne "odišli" autá (už neviem čo konkrétne to bolo u každého, sviečky a podobne)
Akosi nám to bolo podozrivé, že práve nám čo chodíme spolu tankovať sa niečo také stalo (nebolo to úplne naraz, s odstupom 1-3 mesiacov) ale aj tak akosi podvedome nás to presvedčilo o tom, že už tam tankovať nechodíme - ak sa tam ocitneme tak áno, ale nie kvôli tankovaniu chodiť do PL
71jany71
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 31.01.2016 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 71jany71 »

Tankujem na ORLEN-e a nikdy som nemal žiadne problém. Je pravda, že som od nich vyjazdil len cca 10 nádrží, nakoľko tankujem len keď mám cestu. Motor sa správa rovnako ako a ktoroukoľvek inou naftou. Rozdiel je len v tom, že tam natankujem VERVU za nižšiu cenu ako u nás klasiku lol .

Otec tam tankuje benzín (už roky tankuje len tam), ma najazdených 250 000km a s motorom, palivovým systémom...atď nebol nikdy ani len najmenší problém.
71jany71
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 31.01.2016 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 71jany71 »

Dnes ceny nafty na SVK značkových ČS (Slovnaft, Shell, OMV...)
Klasika 1.200E a vyššie
Prémiovka neviem presne, no odhadujem cca 1,400E

Dnes ceny v PL:
ORLEN rovnaká cena EKODIESEL aj VERVA 1,137E
BP klasika 1,135E a prémiovka 1,157
Napísať odpoveď

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných