Jazda bez TP a STK.

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

milan209 napísal: Podobne ako keď sa nabúraš s ožratym vodičom tak automaticky je on vinný lebo nemal za tým volantom čo robiť. To je tiež blud,vždy záleží,na okolnostiach a na tom akého(na akého)právnika máš,myslíš že taký Vladko Weiss ak by náhodou vtedy čo ho chytili spôsobil nehodu bol automaticky vinný?Vyhľadal som si ako sa dá vyložiť príslušný zákon či paragraf a ak si to dobre prečítaš vždy je tam nejaká medzierka a priestor na kľučku pre podobných solventných hajzlíkov.....Mimochodom tiež to vysvetľuje nejaký právnik nie ja a toto je iba úryvok:"V horšom prípade vás môžu uznať vinným z jedného z trestných činov spáchaný v súvislosti s dopravnou nehodou, ktorých zoznam uvádza Ministrestvo vnútra. Pre porovnanie - zákon o priestupkoch špeciálny priestupok za spôsobenie škodovej udalosti neuvádza, policajt by mohol vodičovi dať pokutu za "porušenie všeobecne záväzný právny predpis o bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky iným konaním" vo výške 50 eur v blokovom alebo 100 € v správnom konaní.

Pozitívny výsledok skúšky na prítomnosť alkoholu v krvi môže mať vplyv aj na rozhodnutie o vine za spôsobenie dopravnej nehody. Hoci zákon neuvádza, že za každú dopravnú nehodu je automaticky vinný opitý šofér, policajt na to môže pri rozhodovaní o viny za nehodu prihliadnuť"
1kali
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 05.07.2016 10:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1kali »

milan mne to cele nejde do hlavy jak na tieto veci pridu az tak neskoro predsa len uz v dnesnej dobe by som cakal, ze tieto veci im priamo vyhodi pc :O
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Bola to náhoda.
Pozrel som na nálepku s STK a EKO a zistil som ze ma dátum 07/2016. O stratených dokladoch sa vedelo ale nikto to neriešil.
Pokiaľ to nemáš nastavene ako pripomienku nič ti PC nevyhodí.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Našťastie akceptovali to že s tým autom sa nesmie jazdiť. Sa normálne čudujem.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní