nevratena kaucia DPH

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Budha
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.11.2005 05:58
Zdieľať na Facebook

nevratena kaucia DPH

Príspevok od používateľa Budha »

Kupovali sme na dph firmu vozidlo v nemecku. Faktura bola vystavena na netto sumu + kaucia vo vyske DPH, ktora bude vratna po prihlaseni vozidla na SK.
Standardne ako vela krat predym.
Teraz sa nam vsak stalo, ze predajca neposlal kauciu naspat, potom ako sme mu poslali dokumenty dokazujuce ze vozidlo bolo prihlasene na firmu v SK.
Na vyzvy na uhradu nereaguje.

Prosim poradte ako postupovat dalej.
Pripadne ako to osetrit v uctovnictve, pretoze pri dalsom predaji vozidla by sme zaplatili DPH druhy krat.

Riesil to uz niekto ?
dakujem.
monkey255
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.05.2017 13:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monkey255 »

fuu to by vedelo cloveka poriadne na..., no nic ak sa nebude ozyvat, treba celu vec postupit vyssie, nech vidi, ze sa neoplati takto sa s tebou zahravat, vsak to isto nebude mala suma
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Ahoj ten istý prípad z januára.Vybavoval som dovoz - Subaru wrx sti.Kaucia do dnešného dňa nevrátená.Už sa s ním skontaktoval pred mesiacom kolega z nemeckého autobazáru.Nič.Minulý týždeň mu bolo povedané že to nahlasujeme na Finanzamt.Uvidíme.Bohužiaľ situácia je taká že oni dobre vedia že človek príde z cca 1000km ďalekej krajiny a nebude chodiť po úradoch a podávať tr.oznámenia.Pritom oporu to v zákone nemá lebo netto ti dajú a aj musia .jeden ti to predá druhý nie.Nemec nepočíta s jednou vecou.Hocičo sa môže prihodiť.1000km nie je veľká vzdialenosť na to aby sa niekto upokojil inak ako vrátením kaucie.Len tak zo zásady.Aby mal pokoj na duši.A nie trestným oznámením.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Kvoli tomu si platim pravnu poistovnu.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

a to mate potvrdenie ze ste zakesovali zalohu?preco neoznamujete finanzamt zalohu dph?a potom im aj dat vediet ze auto uz je prihlasene na slovensku.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: nevratena kaucia DPH

Príspevok od používateľa seven549 »

Budha napísal:
Pripadne ako to osetrit v uctovnictve, pretoze pri dalsom predaji vozidla by sme zaplatili DPH druhy krat.

Riesil to uz niekto ?
dakujem.
je to jednoduche neuzavries to-posuva sa to dalej z roka na rok.
Budha
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.11.2005 05:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Budha »

kaucia je normalne uvedena na fakture. Je tam netto suma a kaution suma
Budha
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.11.2005 05:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Budha »

dakujem,
vie mi niekto dat kontakt na niekoho, kto mi pomoze skoncipovat nejake oznamenie na Finanzamt ? A poradi ako to oznamit a kde ?
Nechcem to zadarmo.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

polaci to vedia.kedysi asi pred 8 rokmi som vyuzil ich sluzby na navratku dane.55 euro za to pytali.skus im napisat maila http://www.zumi.pl/1861122,EU_Tax_Servi ... firma.html v tedy vedeli aj slovensky komunikovat.vsetko vybavili prachy poslali na ucet.
konotuning
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 28.11.2005 08:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konotuning »

Požiadaj o vratku DPH na svojom príslušnom daňovom úrade a máš po probléme . Ak si to kupoval od turka tak ťa zdravím... Celé kaucie v D sú hlúposť ale okej , tiež som mal problém takýto , stačilo zavolať na policajnú stanicu v danom meste a po prvej návšteve peniaze prišli za 3 dni ... Aj toto je cesta .
Budha
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.11.2005 05:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Budha »

dakujem za rady,
poliakom som napisal, ziadna odpoved zatial, skusim este napisat na Finanzamt v meste a aj policiu.
Tiez si myslim ze po prvej navsteve to posle.

mozem ziadat o vratku DPH aj ked na fakture mam len netto sumu a potom vycislenu kauciu zvlast v dalsom riadku?
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných