Peugeot 206 1.1 2001 44kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sodastream4
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.05.2017 22:40
Zdieľať na Facebook

Peugeot 206 1.1 2001 44kw

Príspevok od používateľa sodastream4 »

Ahojte.Potreboval by som poradiť ohladne kúpy už spomínaného auta PEUGEOT 206 1.1 2001 44kw .Takže ide o zachovalé auto jazdené ženou v meste,najazdené 140000 km,pravidelne servisované.Cena je symbolická 500€.No má samozrejme svoje nedostatky:slabé brzdy,opadáva lak(nie farba na streche a v okolí dverí),nefunkčný otáčkomer a pod. maličkosti.Mám 18 a chcel by som si zaobrstarať nejaké 1. auto .Zvažujem túto ponuku,nakoľko sa jedná naozaj o symbolickú cenu a auto je vo veľmi zachovalom stave.No chcem sa spýtať,či má niketo skúsenosti konkrétne s týmto autom.AK áno,či sa oplatí ako 1. auto za tých podmienok aké som spomenul alebo si auto pýta veľa na opravy.Za každý koment ďakujem.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

určite to kúp . .vela sa naučíš a potom budeš rozumnejší . .
čo by si chel viac :41c2: za tú cenu . .
mlsking
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 13.08.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlsking »

Vcelku dobre autá jedine na čo si daj pozor je zadná náprava. Ta ta kľudne môže stať aj polovicu tvojej kupnej ceny. Ak je ta v poriadku (nevŕzga, nebúcha a nemá kolesa do "A") tak to určite zober. Diely za facku, príjemná spotreba a je to celkom živé.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Mne nikto nikdy neponukol slusne auto za symbolicku sumu... Take ber, nauc sa soferovat, tukance skrabance riesit nebudes....
pajtyi
Príspevky: 413
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Mame v rodine take auto s tou istou motorizaciou len rocnik 2004 a najazdene 166tis km.Pred 2 rokmi hned po kupe sa roztrhol rozvodovy remen ale motor to prezil.Vtedy sa dali nove rozvody a urobila veskera udrzba a odvtedy to v pohode jazdi.Spotreba priemerna sa pohybuje okolo 6-6,5l.A ozaj hucala prevodovka kupila sa druha z polska a aj ta hrkoce ale za tie 2roky 19tis km nemmeni zvuk tak zatial neriesim.Menili sa aj zdruzene prepinace pod volantom.Je to casta zavada ze zacnu haprovat smerovky a nieje to lacna zalezitost.Ten system sa nazyva MUX.Ale mozno 2001ka rocnik to este nema.A tiez pozor na uz spominanu zadnu napravu.
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

podla mna pri takomto aute sa skor ci neskor nejake problemy objavia s tym ale proste treba ratat ziadne auto nie je bezchybne bud rad ak bolo on dobre starane a ze si ho dostal plus za takuto cenu
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Berte to tak ze majitelia novych aut dnes platia za servisne prehliadky tiez slusne prachy a to sa vlastne nic neopravuje
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

do nedavna som mal tuto tasku s tymto motorom rok 2005 4 dverove,kupil som ho malo 460tis km od prvého majitela za 600e neburane nedobite s klimou atd bez klepnutia motora,chodili ho obzerat kolko zniesol a stale jazdil a stale jazdi - mal som ho ako tasku - potom som ho pustil a este zarobil - jedine zadna naprava pukoce asi na kazdom starsom - ale ked to nekupis od hnupa na srotovisku,tak v pohode ju dobru kupis za 50-70e kompletnu a nemusim ani do polska chodit,alebo natrety repas za 200-300e a kym to poskladas tak budes mat malo 500e,ostatne ceny dielov su az smiesne oproti nemeckym serblom.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Kedysi som jazdil na P206 1,4 55kw.Auto ako stvorene do mesta.Ako uz to tu odznelo,vyskytuju sa problemi so zadnou napravou ale nicomu nie je dlzna ani ta predna.Capy,stabilizatory, menene kazde 2 roky!proste je to naprava z "papiera"nic extra a dost sa rozpadava na tychto deravych cestach,problemy mava aj so samotnou elektronikou a tym je hlavne poznacena pristrojovka ktora funguje ako kedy(poskakujuci otackomer,vadny ukazovatel paliva,teploty vody ktora sem tam vyskoci az na 110*C, podsvietenie,svietiaca kontrolka airbagov..atd).Problemom starsich typov 206 je aj castokrat nefunkcna klimatizacia a centralne uzamykanie dvery.Motor 1,1 44 kw z tohto vykonu neocakavaj nic- proste to neide!,ale v meste si s tym vystacis.Osobne by som uz 206- tku nebral,ale novsie rocniky a to od r.v. 2005-...uz mali dost z tychto(horeuvedenych)"much" vychytanych.
fmisoe
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.05.2013 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fmisoe »

Auto za 500€ pre začiatočníka s extra lacnými dielmi. Povoz sa či sa neprehrieva motor a či radí všetky rýchlosti či hádže blinkre, či svieti, či brzdí. Ostatné veci vôbec nerieš. TO auto ešte bude vyzerať :d :D. Tak ako na každom aute sa môže pokaziť úplne všetko, alebo vôbec nič. Kúp si to voz sa a užívaj si život.
1kali
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 05.07.2016 10:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1kali »

za tie peniaze by som asi nevahal a isiel by som do toho aj ked bude nieco potrebne tam dat do poriadku, ale myslim, ze pokial je pojazdne tak v pohode, skontroloval by som spojku, brzdy a taketo dolezite veci
copy
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17.08.2009 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa copy »

za 500€ nevahaj. Alebo mi ho posun, synovec tiez zhana nieco podobne.
duskobenka
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24.05.2016 09:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duskobenka »

ak je auto zachovale a bolo servisovane, ze boli na nom robene pravidelne udrzby tak za 500 euro bez premyslania aj ked potom bude treba nieco urobit myslim, ze stale to bude vyhodnou kupou
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných