Prevozne značky / prihlásenie vozidla

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Zbytočne sa dohadujete...Zo zákona je to minimálne 10 pracovných dní,ak si priplatím 300eur tak do 3 dní...
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

VOJTO tak potom som asi na inej planete prihlasoval auto, za TYZDEN SOM MAL PAPIERE, cislom 7 dni. Ukaz mi ten tvoj zakon, kde sa pise o 10dnoch.. Prihlasoval som to v Trebišove. Tu mas : "Obvodný úrad všetko vezme a následne čakáte približne týždeň, aby ste si mohli prísť po schválenú žiadosť. K tej dostanete aj čiastočne vyplnené osvedčenie o evidencii (veľký techničák). Najneskôr v tejto fáze je potrebné zaplatiť povinné zmluvné poistenie a s dokladom o zaplatení, bielou kartou a všetkými papiermi z obvodného úradu zájsť na dopravný inšpektorát. Policajti zapíšu auto za poplatok do evidencie (výška poplatku závisí od výkonu), doplnia potrebné údaje do osvedčenia o evidencii a vydajú evidenčné čísla (ŠPZ). Malý techničák pošlú poštou alebo si bude poň treba niekam zájsť, zatiaľ sme systém ich vydávania nepochopili. Každopádne, príde." . Nie 10 dni a nie 15 dni...Ak maju vela prace tak ok, ale kde nie tak tam mas o tyzden. Ziadny zakon o 10dnoch neexistuje.
focuskombi1
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.09.2004 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa focuskombi1 »

Zakon neviem ale urady co poznam GA,SA,TT,DS,...10pracovnych dni /Maju ktomu pripis od Ministerstva/
dokonca uz aj v NR robia 9-10dni.
V Trebisove asi nemaju ziadne alebo malo dovozov...tak to vydaju skor...
diviakjano
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 23.07.2007 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diviakjano »

Ak ste sa rozhodli prihlasovanie dovezeného auta vybaviť sami, musíte postupovať následovne:

· najprv vybavte preklady dokladov o nadobudnutí (kúpno-predajnej zmluvy alebo faktúry), zahraničného technického preukazu, odhlásenia vozidla z evidencie cudzieho štátu
· absolvujte kontrolu originality (KO)
· absolvujte STK (nie je potrebná, ak máte platnú z cudzieho štátu) Doporučenie: Vybavte si radšej novú, pretože ak STK z cudzieho štátu platí ešte napr. 5 mesiacov a za preklad tejto listiny zaplatíte cca 20,- €, treba o 5 mesiacov ísť s vozidlom na STK znovu. Ak si vybavíte novú STK hneď po dovoze, zaplatíte do 40,- € a máte 2 roky pokoj
· absolvujte emisnú kontrolu (EK) Táto nie je potrebná, ak máte platnú z cudzieho štátu. Doporučenie: Platí to isté ako u STK. Ak je platná EK na pár mesiacov, vybavte si radšej novú.
· Keď máte vyššie uvedené veci vybavené, musíte zahájiť konanie na úrade dopravy a čakať na vystavenie čistopisu technického preukazu (lehota je 30 dní)
· Keď máte v ruke čistopis technického preukazu, môžete ísť vozidlo prihlásiť do evidencie na Dopravný inšpektorát Policajného zboru


Na DI je potrebné predložiť tieto dokumenty:

· vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie,
· osvedčenie o evidencii časť II vydané príslušným obvodným úradom dopravy,
· rozhodnutie obvodného úradu dopravy o schválení technickej spôsobilosti vozidla alebo uznaní jeho typového schválenia, toto rozhodnutie sa na účely prihlásenia vozidla považuje za doklad o nadobudnutí vozidla,
· potvrdenie o poistení PZP,
· platný doklad totožnosti (OP),
· ak ste podnikateľ a vozidlo chcete prihlásiť na svoju firmu, originál výpisu z obchodného registra alebo živnostenský list,
· ak prihlásenie vybavujete pre firmu, ktorej nie ste štatutárnym zástupcom, budete potrebovať notársky overené splnomocnenie,
· osvedčenie o zhode vozidla COC vydané výrobcom vozidla v prípade ak sa jedná o nové vozidlo
Správny poplatok za prihlásenie dovezeného vozidla zo zahraničia je 33 €. Ak by ste mali záujem o zrýchlené vydanie čipovej karty osvedčenia o evidencii do dvoch pracovných dní, bude vás to stáť 30,-€.

Vozidlo prešlo kontrolou originality, takže nemusí byť pristavené na dopravnom inšpektoráte na kontrolu výrobných čísiel.
looky24
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13.05.2017 23:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa looky24 »

chcem sa len spytat ak teda dostanem velky technicky a pojdem na DI si vybavit maly technicky tak mi tam uz daju rovno ŠPZ a maly technicky mi dojde do par dni? Plus ak dobre chapem ak zaplatim 30e dostanem ho do cca 3 dnoch ale aj napriek tomu ak ho este nebudem mat budem uz moct jazdit s autom teda daju mi SPZ ak tam pojdem vybavit maly technicky??
lubys
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17.05.2017 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubys »

podla mna to bude tak, ze spz dostanes svelkym technickym a maly ti potom uz len dodatocne poslu nie?
looky24
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13.05.2017 23:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa looky24 »

lubys: aj ja si to tak myslim iba sa uistujem :)
goberschicz
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 02.06.2016 09:18
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goberschicz »

je to tak, oni ti nemaju dat ako hned aj maly technicak, na ten sa caka a zatial mas predsa velky papierovy
Temnota333
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.04.2017 16:32
Zdieľať na Facebook

Žilina má problém z TP

Príspevok od používateľa Temnota333 »

Poraďte, čo robiť v prípade, keď sa všetky úrady v Žiline, sťahujú do Europalacu na kraji Žiliny. A teraz je problém. Mám informácie, že ľudia zamestnanci,sa tam nechcú sťahovať a všetko stojí. Mám tam všetky papiere na prihlásenie, mám kupca na auto a nemám TP a v najbližšom čase ani nebudem mať. Ako má bežný občan postupovať??? Ja keď sa omeskam,je zle a oni? Mám tam doklady už 21 dní!!!!!!!! Už ma to serie. Koľko im to môže trvať oficiálne??? Ďakujem

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných