Kupa auta ktore nejazdilo?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mystic3211
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.05.2017 10:41
Zdieľať na Facebook

Kupa auta ktore nejazdilo?

Príspevok od používateľa mystic3211 »

Čaute chcel by som kupiť auto link nižšie
https://www.autobazar.eu/mercedes-cla-2 ... 71153.html

Auto je r.v. 2014 a ma len 4000km, km su original boli mi aj potvrdene od mercedesu. Myslite ze to je velky risk kupiť taketo vozidlo ? Može mať kvoli nejazdeniu poruchy z motorom, prevodovku atd ?
duskobenka
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24.05.2016 09:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duskobenka »

podla mna to je asi rovnake riziko ako keby si uz kupoval ojazdene auto. zakazdym sa moze nieco pokazit, ci jazdilo vela alebo malo. podla mna vyzera dobre a ked mas tie kilometre potvrdene tak nevidim dovod preco by si nemal brat. ved to mas v podstate "nove" auto
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

preverit pred kupou tak isto, ako keby malo 200 tisic nabehane. Mozno preverit este lepsie, pretoze predavajuci si za dobry stav a nizke km aj pyta viac ako keby mal voz 200 tisic. Neviem ako sa pohybuje cena tychto aut, ale logicky ocakavam, ze voz so 4 tisic km bude drahsi ako rovnaky s 200.
Urcite by som to nepovazoval za nove auto, pripadne pol rocnu predvadzacku, takze treba poriadne preverit.
Osobne by som zvazil radsej kus so 100 tisic km v rovnakom bezchybnom stave, ale o par tisic lacnejsi.
mystic3211
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.05.2017 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mystic3211 »

Je to predaj z autorizovaneho servisu mercedes-benz . Bolo mi povedane ze vozidlo ma klient ktory ma dalsich 8mercedesov a toto kupim pre manzelku ktora ho nevyuzivala. Bohuzial tychto aut tu je na slovensku malo a CLA 200 benzin je tu len jedno ktore je kupenw na Slovensku ako nove. Takze vyber je skoro žiadny. A bohuzial nemam ziadneho znameho mechanika. Zajtra chcem ist vozidlo pozriet mozete mi napisat co vsetko si mam na aute vsimat a vyskusat ?
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Určite s tým autom nebude žiadny problém. Akurát mi je divné, keď človek najprv kupuje a potom rozmýšľa, že sa to auto vlastne ani nevyužije. Divné premýšľanie... A zvlášť pri aute, kde stratil minimálne 20 000 euro za to nevyužívanie. Asi niekto nevie čo s peniazmi.

Druhá vec - na tú kombinovanú spotrebu rovno zabudni.
mystic3211
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.05.2017 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mystic3211 »

Bolo mi to napisane takto presne + v mercedese km potvrdili


Vozidlo chodilo pravidelne na ročné garančné prehliadky, je ešte v záruke. Tým pádom sa nemusíte obávať problémov, lebo záruka platí do 10.12.2017. Keby sa vyskytli problémy, auto oservisuje hociktorý z autorizovaných servisov spoločnosti Mercedes – Benz zdarma v rámci garancie.



História vozidla je taká, že pán chcel auto pre svoju manželku, aby ju nemusel stále voziť on. Bohužiaľ (tak ako to občas v manželstve chodí : - ) ), nepochodil a manželka vozidlo takmer nepoužívala. Tým pádom je mu zbytočné. On vlastní ďalších ešte asi 8 mercedesov( 2xG , 1xGT, 2x GLE...) teda je to špecifický klient. Vozidlo má naozaj uvedené kilometre, i keď je to k neuvereniu.



A spotrebu co som cital v testoch a cez sprinter.de alebo ako je ta stranka tak spotreba kombinovana okolo 6,5-7,5l stym aj ratam
juravojtko
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.05.2017 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juravojtko »

Ked ti plati stale ta zaruka a v mercedese ti potvrdili tie kilometre tak nevidim dovod preco by s nim malo byt nieco v neporiadku. Je to trosku risk co sa tyka toho ci bude dobre fungovat ked jazdilo tak malo ale je tam ta zaruka, ktora by ti to mala aspon trochu istit. Rozhodnut sa musis nakoniec sam
flasko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 29.10.2015 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flasko »

Môžeš to risknúť, podstatné je, že máš istotu, že tie kilometre nie sú stočené. A už ti potom zostáva iba dúfať, presne tak ako keď kupuješ ojazdené auto, že vydrží čo najdlhšie
emilo258
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.05.2017 13:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa emilo258 »

ale cenu si dal ako keby bolo skoro nové takže by som asi radšej kúpil ojazdené za menšie peniaze a ak by sa pokazilo tak by ma to štvalo asi menej ako keby mi toto po pol roku začalo robiť problémy
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní