VW Passat b6 - zotrvacnik

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

looky24
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13.05.2017 23:26
Zdieľať na Facebook

VW Passat b6 - zotrvacnik

Príspevok od používateľa looky24 »

zdravim chcem sa spytat mal som auto v oprave menili mi rozvody aj filtre...ked som auto nastartoval islo vsetko v pohode len som pocul pri motore trocha klepkanie motom ako mi vymenili zadny senzor a nastartoval som pocul som klepkanie trocha viac. A teda moja otazka znie ako je mozne ze pri stlaceni spojky mi to neklepe viem ze to je zotrvacnik ale nechapem ze ked sa s nim nejazdilo ze to doslo k vacsiemu klepkaniu cize k vyssiemu stadiu klepkania zotrvacnika....viem ze to klepe iba trocha ale v servise mi povedali ze to treba vymenit no ked som si pozeral videa ako klepe naozaj totalny pred smrtou zotrvacnik tak oproti moj oproti druhemu je to nic...to klepkanie pocujem az ked som pri motore inac to nepocut velmi a teda je potrebne ho vymenit uz teraz alebo este vydrzi par tisic kilometrov a podotazka ako je mozne ze sa mi ten zotrvacnik zhorsil ked som nejazdil co by to mohlo byt dakujem za odpovede :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zmätočný opis,hneď prvá veta nedáva zmysel.
Auto išlo v pohode....no asi nie ak klepkalo,...trochu klepkanie potom ako mi vymenili zadný senzor....prečo a začo vymenili ??? Potom ...po čom ?
sorry,veta nie je prvá,tam je len jedna a nie je to veta,pretože veta má začiatok aj koniec,a nemá 318 slov.
Nie žeby mi to vadilo ak to nevadí tebe,ale pomoc chceš ty
looky24
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13.05.2017 23:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa looky24 »

ano moja chyba z tych stresov som to nevedel ani dobre napisat :D skratka ide o to ze ked som kupoval auto bolo citit ten zotrvacnik ale iba zanedbatelne,,, potom som dal auto do opravy na vymenu rozvodov, filtrov a podobne...ako som nastartoval auto tak slo vsetko v pohode nastavila sa diagnostika a tak ale zaroven treba mi este vymenit zadny senzor a na druhy den ked som prisiel tak to klepkalo uz trocha viac ale nemam ziadne vibracie v aute aby sa mi hybala paka a tak iba o trocha viac....a teda sa chcem spytat ci je mozne aby sa ten zotrvacnik zhorsil z nicoho nic alebo sa moze iba zhorsit jazdenim v nizkych otackach alebo vo vysokych dlhodobo... lebo nechapem ako sa to mohlo zhorsit ak sa s nim nejazdilo :/
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

Asi si zase v strese :d :D .Ten istý štýl ako v prvej otázke...
looky24
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13.05.2017 23:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa looky24 »

Vy comu nechapete zase? :D sak len chcem vediet ci je to mozne aby sa zotrvacnik dokazal viac pokazit ked sa s nim nejazdi nic viac :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bez dobrého opisu sa zväčšuje nesmierne okruh vecí o ktorých treba písať.Iné sklony má dvojhmota LUK a iné Sachs.Rozvody vedia veci zmeniť,stačí že sa zmení nastavenie rozvodov čo zase zmení chod motora (mäkší alebo tvrdší chod),čiže treba kód motora nech je jasné o čom je reč.Výmena najzákladnejšieho čidla (a kľúčového pre motor tj kľuka) sa nedeje bezdôvodne.Nie je zmienka o km,preto sa nedá ani uvažovať o spojitosti zo stavom prevodovky,kde napr 6 st.manuál trpí určitými chorobami,čo už s klepkaním zase súvisí,hlavne ak prestane po vytlačení spojky.Preto ti hučím že tam chýba všetko podstatné...
Znova ti píšem - ČÍM MENEJ JE INFO,TÝM NEADRESNEJŠIA JE RADA ak nie priamo nemožná.Je to na tebe kedy človeku ktorý by aj pomohol pretečie trpezlivosť čítať niečo,čo nemá šancu na riešenie.
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 29.05.2017 08:28, upravené celkom 1 krát.
1kali
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 05.07.2016 10:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1kali »

ked potrebujes tento problem vyriesit a chces dostat nejaku radu, ktora ta moze niekam posunut, tak by bolo vhodne aby si si ujasnil ako to cele bolo kedy problem nastal, co preco sa riesilo, vsetky podstatne veci treba napisat pretoze bez toho ti helfnut fakt nevieme
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

looky 24:tvoj problem nemusi mat spojitost s odchadzajucim zotrvacnikom.Ako si napisal,ze pri stlaceni spojky sa vytratia pazvuky zotrvacniku(stlacis spojku-a je ticho),presne tento popis nenaznacuje a nedava vinu odchadzajucemu zotrvacniku.Pricinou klepania za studena(ak sa bavime o studenom starte) moze mat na svedomi viacero faktorov a to priamo suvisiacich s prevodovkou.t.j.samotne mazanie-olej v prevodovke(kedy bol olej meneny?,lozisko,lamela,zotrvak v povodnom stave?kolko km ma vozidlo nabehanych?)-toto vsetko mi chyba v popise,pricinou klepavych zvukov moze byt aj samotne lozisko v prevodovke.Odchadzajuci zotrvacnik sa prejavuje vibraciami,nekludnym chodom motora pocas jazdy pri roznych otackach a stalym klepanim.Ako som uz napisal ak by to bola dvojhmota tak ta by klepala aj pri stlaceni spojkoveho pedalu.Vymen olej v prevodovke(samozrejme original co je predpisane-dodrzat vizkozitu oleja a mnozstvo)!.Kazdy zotrvacnik ma svoju volu,ale odchadzajuci by si spoznal ver mi.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Neverím že podla ucha zbadáš že včera menej a dnes viac . A možno včera menej lebo za tepla dnes viac lebo nastudeno. Asi len stresuješ . Šak kde máš auto tam hodím reč čo si o tom myslia . Čo tu radiť ako to nikto nevidí a nepočuje na vlastné uši.
looky24
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13.05.2017 23:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa looky24 »

auto mam passat b6 r.v. 2008 motor CR a ano pôvodny zotrvacnik tam bol uz bol dost pohyblivy a lamela bola uz vydreta poriadne a najazdene mam pravych 236000km.... musel som to vymenit a dobre som urobil aj ked ako pisu chlapci ze zotrvacnik sa prejavuje sekanim pri rozjazde velkymi vybraciami no mne nic take nerobilo iba pri stlaceni spojky to prestalo ale teraz po vymene sa uz nic nedeje vsetko je v poriadku a povodny tam bol sachs tak aj taky som tam dal s celou spojkovou sadou
looky24
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13.05.2017 23:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa looky24 »

teraz sa zistila dalsia chyba ja uz na to nemam nervy nesli senzory na aute tak na diagnostike nasli ze nejde respektive nefunguje zadny senzor stredny pravy taks a vymenil za originalny ale aj tak nejdu tie senzory dobre to znamena ze predne idu ale zadne hapruju psikaju hociako....tak prisiel druhy mechanik s diagnostikou inou a zistil ze je to v riadiacej jednotke. Chcem sa spytat kolko stoji taka riadiaca jednotka na senzor ci to musim kupit celu riadiacu jednotku do auta alebo na kazdu chybu je to zvlast a dalsia podotazka pocul som ze sa da aj nejako preinstalovat softwer nieco take je to mozne alebo nie... kto sa s tym stretol tak poprosim radu dakujem. Auto ako som spominal mam passat b6 r.v.2008 motor CR kod motora CBAB. dakujem
looky24
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13.05.2017 23:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa looky24 »

tak neviem tak mi nejako povedal mechanik ze este vyskusa nieco s tym softverom neviem presne co...a keby nahodou sa ani to nedalo kolko stoji taka RJ na senzory?
monkey255
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.05.2017 13:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monkey255 »

tak podla mna to nebude nejak velka polozka
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných