Skoda Octavia - nereaguje na plyn počas jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xeigen
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.10.2016 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xeigen »

@mhlavaty El.pedál to nemá, má to lanko od pedálu k škrtiacej. Mohli by ste byť konkrétnejší v tom "manažmente" ? Hoci tuším ako ste to mysleli, na 20 ročnom aute môže byť byť fakticky čokoľvek...

@LPGmaniak Ten snímač klukového mi ako tip hovoril mechanik do telefonu, keď sme riešili ten termín na diagnostiku.

Dnes som bol u známeho na "domácej" diagnostike nakoľko mechanik nemal čas, najskôr sa tam dostanem až v podelok... Nevyhodilo žiadne chyby v motore/prístrojovke. Uvidíme či ukáže niečo iné diagnostika v servise.

Inak s plnou nádržou som jazdil včera aj dnes a zatiaľ bez problémov.

Dnes som inak kontroloval olej, a bolo málo (+/-2dc prilievam bežne medzi výmenami posledných pár rokov), otvorím viečko a našiel som kapučíno/maz http://imgur.com/a/tRs8k
pod viečkom, čo si teda nepamatám, že by sa niekedy objavilo. Čo som zbežne hľadal, tak by by to nemal byť extra problém, ak sa nestráca chladiaca. Tak som to len utrel, dufam že to nebude predzvesť nejakej chuťovky...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Moja chyba,prehliadol som typ
Pokiaľ je systém lankový sa ho celé netýka a chyba by sa hladala inak.Ale..treba počkať či sa problém objaví.Nie je problém že chybový kód nezapíše,aj to je určitá správa ktorá niektoré veci ako zdroj problému vylúči.treba počkať či sa problém objaví
xeigen
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.10.2016 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xeigen »

Takže klapku som ani nakoniec nečistil, bola čistá zo strany motora aj od filtru (prešiel som handrou a bez akýkoľvek nečistôt). Napriek tomu sa spravili základné nastavenia, niečo som pojazdil, zatiaľ bez problémov.

V servise na diagnostike sme tiež nič nevyčítali, žiadne chyby neboli uložené. Odporučenie mechanika je prekontrolovať a vyčistiť (kontox) všetky ukostrenia a konektory.
ejko587
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.05.2017 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ejko587 »

ale tak teraz ti to jazdi uz normalne nie?
xeigen
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.10.2016 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xeigen »

No od posledného "incidentu" to zatiaľ nespravilo.

Známi mi pri diskusii o tomto problém tvrdil, že niektoré menej dôležité chyby, ktoré zaznamená "palubný" sa po určitom počte naštartovaní sami zmažú z toho logu chýb... je to pravda ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Podľa závažnosti chyby.Chyby vykazované ako sporadické sa anulujú ak prebehne určený počet správnych cyklov bez závady.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných