Volvo V50 - nepravidelnosť

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mlsking
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 13.08.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Volvo V50 - nepravidelnosť

Príspevok od používateľa mlsking »

Zdravím Vás znova páni, mám na Vás len jednu otázku. Má váha vzduchu nejaký vplyv na činnosť EGR ventilu?
Jedná sa o to, včera som kúpil nový EGR ventil lebo starý už nepracoval tak ako mal a nepomohlo ani čistenie. Po namontovaní nového ventilu, má auto hlave od 1300-1800 otáčok nepravidelný chod, ako keby ho zadúšalo, ale len pri jemnej akcelerácií, pri zošlapení plného plynu auto ide guľa v akomkoľvek rozpetí otáčok, či stavu studený/teplý motor.. skúšal som samozrejme pozerať či niekde nieje netesnosť či už pri egrku alebo v hadiciach.. všetko je OK.. po odpojené váhy vzduchu auto padlo do núdzového režimu ale prestalo so sebou šklbať, zapojil som váhu naspäť a odpojil som konektor od EGR ventilu, auto ide tak ako má, nešklbe, nedymí, pekne akceleruje proste všetko ako má byť, ale musím mať šteker od egr odpojený.. ako náhle ho nappojím naspäť zasa začne tá nepravidelnosť, ktorú cítiť aj na voľnobehu.. mám taký pocit, že egr mi otvára aj vtedy kedy by nemalo..
preto sa teda pýtam, má teda váha vzduchu vplyv na jeho otváranie a zatváranie? alebo to má úplne iný systém.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

vaha vzduchu meria prietot vzduchu a egr ventil je na emisie.cize asi nic.naco si kupoval novy {alebo pouzity lebo to aj to kazdy vola ze som kupil novy} ked odpojenim auto slape.mal si nechat stary odpojeny.
mlsking
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 13.08.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlsking »

Takze to súvis nemá. No kupoval som ho preto (čisto nový), lebo starý ostal seknuty v pootvorenej polohe a ten elektricky motorček čo na ňom bol už nedokázal ho zavrieť a auto mi aj tak padalo do chyby, dusilo ho atd. Proste bol na prd a chcel som to mat všetko ako má byt. Po výmene auto ide dobre výkonovo, zmizla dymivost len proste to trhanie je otravne. Viem že čo načo slúži, ale myslel som si, že ked váha vzduchu dá nejaký zlý signál, napríklad že prúdi veľa vzduchu aj ked neprúdi, tak RJ dá signál pre EGR aby sa pootvoril keďže je ovládaný elektrikou a nie podtlakom.
Tak v com môže spocinat to trhanie? Nejaký typ?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

doby oprav LEN vymenami dielov sa skoncili, dobre rano Slovensko :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak je EGR ovládané elektricky je nutné urobiť adaptáciu lebo RJ nevie kde má polohy a hrá s ním slepú babu
mlsking
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 13.08.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlsking »

Aha takze musím zájsť niekde na počítač, no dúfam, že budú vedieť čo a ako majú spraviť.
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Ja mam doma zachovalú (pretaktovanú) 386-ku dobehni ku mne :-)
...ket inšé néé aspon zahráme Pampúcha Ducha na kazete :3035:
mlsking
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 13.08.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlsking »

Haha no dobre idem aj tak prší :D. No tak bol som priamo vo Volve vo Zvolene. Zobral 33€ napichol na počítač. Dal mi dva lajstre v nemčine že čo všetko kontrolovali (komplexná diagnostika RJ) , povedali mi ,že to EGR nieje originál od nich z volva tak že je dosť možné že to nefunguje preto. Že mali podobný prípad pred pár týždňami. Že ked dali svoje EGR za 255€ (ta istá značka aj číslo egr) tak to už nerobilo. Povedali mi že ak nechcem teda toľko peňazí dať zato tak mám nechať odpojený konektor a dať zaslepku, že mi to na pristrojovke hádzať chybu nebude a že to ani nepadne do nudzaku a mám s tým normálne jazdiť. Tak som z toho jeleň. Len pre zaujímavosť je to EGR značky Delphi. Take mi ponukali aj oni a take som tam mal aj doteraz.
srudlick
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 23.06.2016 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa srudlick »

z kade si kupoval ten EGR ventil, ked ti povedali, ze nie je origo? Nechce sa mi verit, ze ked je taky isty, ze by to spravilo taky rozdiel. Kolko si zan ty dal?
mlsking
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 13.08.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlsking »

Kupoval som ho v obchode, kde beriem diely už asi 3 roky a nikdy som žiadny problém nemal. Stal cca 160€ po zľave. My sme sa s mojim mechanikom len smiali ked som mu povedal, čo mi bolo oznámené :D
monkey255
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.05.2017 13:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monkey255 »

tak tomu teda nechapem, ako ti mohli nieco take povedat, neviem ci je to ma smiech alebo plac
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní