LPG - Namontovat alebo predat?

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Keď budeš mať lpg tak sa budeš menej obmedzovať, pôjdeš do obchodu aj kvôli blbosti, ktorú síce potrebuješ, ale zasa nie úplne nevyhnutne.

Ber to tak, že bežne robíš trepnem 15000km, s lpg urobíš 18000km a možno aj viac

Ja som živil len benzín, ročne sa urobilo tak 17-18000km, potom sme len tak kúpili za pár šupov auto s lpg a zrovna v tom čase nastali také okolnosti, že som za tri mesiace natočil 12000km a nie z dôvodu že sa menej obmedzujem, ale skrátka bolo treba
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

na plyn 22000 rocne
na benzin 19000 rocne

v priemere za viac rokov, drobny rozdiel, aj ked naozaj neviem preco, nejaku extra radost nemam ist do premavky :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
toopp
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.07.2016 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toopp »

narast tam bude aspon teda aj z mojho okolia, co viem, co maju LPG, cize nehovorim len z mojej skusenosti, tak ten narast sa zvysil o niekolko tisicok. A myslim, ze to tiez zrovna nie je zanedbatelne. Ide o to, ze sa nebudes tolko obmedzovat ako aj ivko napisal, proste ked niekam budes chciet ist nebudes uvazovat ci radsej peso, ci neviem ako, ale sadnes do auta a proste pojdes :zg282:
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

teraz ste ma s tymto povzbudili avsak celkom by ma zaujimalo aj to ze aka je potrebna ta prvotna investicia do LPG ked chcem aby som uz zacal setrit kolko penazi potrebujem na zaciatku do auta dat? ivko ty asi toto nebudes vediet kedze si kupoval uz auto s LPG, ze? nech mam aspon taky cca prehlad :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prestavby sa pohybujú v cenách 1000 až 3500 eur podla objemu, počtu valcov a typu motora.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

oco dakujem ti za spravu cize logicky mi to vychadza ze zrejme cim vyssi objem vyssi pocer valcov tak aj tie ceny pojdu vyssie ano? ked budem chciet vediet presnu cenu tak tu sa dozviem asi len priamo v servise hej?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To neplatí že čím vyšší objem a počet valcov tým drahšie.

Sú rôzne systémy a rôzne motory, respektíve druhy vstrekovania paliva a to vie z cenou urobiť veľa.

V tom starom Renaulte rv2001 máme Vialle Lpi a to stojí cca 2200€ (pričom by v tom fungovalo zariadenie aj za 1200€), na druhú stranu si môžeš kúpiť nejaký 5-kový Brambor so 6-valcom 3.0i s rv 2007 a za montáž dáš 1400€
A zrovna tak si môžeš kúpiť Octaviu 1.6 FSI rv 2007 a za Lpg dáš znovu kľudne 2000€ lebo priamovstrekový benzín
salamander8
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28.10.2014 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salamander8 »

zhrnul by som to v podstate asi tak, ze ceny zalezia od mnoheho. Ale ide aj o pocet valcov. Aj o vstrekovanie. Aj o system, pre ktory sa rozhodnes si ho dat. Su aj lacnejsie aj drahsie systemy. Taktiez potom tam zalezi aj kolko si servis vezme za pracu, ta finalna cena zahrna toho kopu. Preto je dobre sa informovat v jednotlivych servisoch ak uz budes mat nejaku predstavu, ze kde asi by si to chcel dat robit
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

bolo by teda dobre keby si beriem do uvahy len cca tu cenu cize od 1000 hore mam ratat hej? bude to asi takto lepsie ked sa budem drzat nejakeho rozsahu ako by som sa mal drzat jednej sumy a nakoniec by mi to vypalilo cele nejako inak co sa tyka systemov citam ze drahsie a lacnejsie podla coho teda vyberat tej system prave pre moje auto? na co mam brat ohlad? akykolvek system mozem dat do akehokolvek auta alebo su tam nejake obmedzenia alebo nieco?
salamander8
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28.10.2014 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salamander8 »

jednej sumy nema zmysel sa v tomto pripade drzat, pretoze fakt je to tak ako pises, ze by ta cena mohla vyjst ina ako si si predstavoval, trosku tam treba mat nejaku rezervu. Nejake obmedzenia co viem, tak nie su. System pre tvoje auto? Osobne by som povedal, ze je dobre sa zamerat na zivotnost, na spolahlivost. Co sa tyka este tych cien, tak aby si nebol zmateny ak niekde uvidis aj cenu ako 700 euro a podobne, ano aj za taku cenu sa da zohnat prestavba avsak myslim, ze ta cena to setrenie pri prestavbe sa potom niekde musi odzrkadlit :41c2:
1kali
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 05.07.2016 10:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1kali »

richie83 napísal:bolo by teda dobre keby si beriem do uvahy len cca tu cenu cize od 1000 hore mam ratat hej? bude to asi takto lepsie ked sa budem drzat nejakeho rozsahu ako by som sa mal drzat jednej sumy a nakoniec by mi to vypalilo cele nejako inak co sa tyka systemov citam ze drahsie a lacnejsie podla coho teda vyberat tej system prave pre moje auto? na co mam brat ohlad? akykolvek system mozem dat do akehokolvek auta alebo su tam nejake obmedzenia alebo nieco?
ceny su aj nizsie, len napriklad ja som nemal nejako odvahu riesit pri prestavbe na LPG este aj ceny, aby som nejako usetril na tom samotnom systeme, povedal som si, ze setrenie pride na rad, ked system bude tak ako ma byt a nebudem musiet riesit problemy avsak nie je to len o samotnom systeme, ale velmi podstatna je aj samotna montaz, kto ti to robi, ake ma skusenosti, podstatne je aby bol system spravne namotnovany a nastaveny aby si nemal pri beznom pouzivani nejake problemy, napriklad aby ti nedavkovalo viac benzinu akoby malo ;)
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

ohladne tych cien uz trosku tomu v celku rozumiem avsak si mi neodpovedal na co som sa pytal pytal som sa ze jak to je s tymi systemami ze pre ake auto aky system do akeho auta moze ist ci v tomto smere toto je uplne jedno? zaujimalo by ma ci nejake typy aut maju schvalene systemy ze len tento alebo tento tam moze ist alebo nieco take
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

kapoja napísal:11 ročné auto ktoré žere 5 litrov benzínu dávať na plyn? Ušetríš 2,5 eura na 100km, kým našetríš na vstupné náklady potrebuješ odjazdiť 50000 km, a potom začneš šetriť 2,5 eura na 100km. Ak najazdíš ročne viac ako 25000km ok ináč nie.
11-rocne auto ma (priemernu) spotrebu 5litrov len dole kopcom. Na motore nezalezi.
1kali
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 05.07.2016 10:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1kali »

pre niektore auta su systemy, ktore su hromadne schvalene to ano, avsak to neznamena, ze ty si musis rad len ten system, ktory je takto schvaleny, to nie je pravda, ty si mozes vybrat system aky si chces dat namontovat avsak musis potom ratat, ze ked system nie je hromadne schvaleny tak tam potom su nejake poplatky vyssie alebo ako by som ti to povedal
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

toto som chcel vediet ze ci si davat pozor pre ake auto chcem system LPG ze ci od toho sa musim nejako odrazit alebo to nie je potrebne tak teraz aspon si pozriem vsetky systemy ktore sa u nas montuju a kde ich montuju a musim sa tomuto teraz na vikend povenovat co najviac je nieco take speci ze na co si dat pozor pri prestavbe alebo potom?

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných