Pomoc pri výbere auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zubo55
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 21.10.2008 17:49
Zdieľať na Facebook

Pomoc pri výbere auta

Príspevok od používateľa zubo55 »

Zdravím Vás, mám takú dilemu a chcel by som počuť názory viacerých!Takže, chcel by som kúpiť auto, rozhodujem sa medzi Fiat Croma 2,2 Mpi po faceliftový model alebo Lancia Delta 1,4.1,2 Turbojet alebo 1.8 Diturbojet, poprípade Fiat Bravo, ale chcem to ako rodinné auto a bravo je najmenšie z nich!Skúste mi dáko poradiť, ktoré by bolo najvhodnejšie? Prosím Vás, neponúkajte my iné značky, vyrastal som na talianoch, môj otec odjazdil celý život na talianoch, viem čo to je talianske auto mal som ich dosť! Môžete sa kľudne vyjadriť aj ku oprave jednotlivých motorov, údržbe,spotrebe,výdrži(trvácnosti), auto bude prevažne jazdiť dlhšie trasy, málo kedy mesto viacej medzi mesto.Ešte drobnosť po skúsenostiach s dieslom mi neponúkajte diesel, dosť som si užil a vytrápil sa s tryskami a kvalitou nafty!
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem či je Delta väčšia, respektíve "rodinná", asi ostáva len tá Croma
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Ivko sranduje lebo deltu videl na obrazku iba :-)

Deltu 3 oznacuju aj ako SW, no neni to kombik...tazko to auto zaradit jedine podobne je snad opel signum, cize hatchback s kralovskym ! Miestom vzadu pozdlz, posuvno sklopnymi sedackami
Obidve tie auta maju cosi do seba, croma ma zdielanu platformu GM, benziny su taktiez GM, nafty su praveze fiat

Delta 3 a bravo 2 zdielaju spolocnu techniku a keby si urezal za Bckovym stlpikom tak predok snad aj dopasujes lol

Co sa tyka vyberu, no, neni to celkom lahka volba, mna osobne by to tahalo k 1,4 tjet 120PS aj staci, ovsem...je tu drobna bota, tou su vychyrene neslavne M32 prevody z dielne GM...dal googlu a dozvies sa...vycemene s vedomim tejto boty, ved ktore auto nejaku nema ? Nalezitym zameranim pri kupe na tento uzol, pripadne rovno zakalkulaciou opravy, by sa dalo tymto smerom ist, zase mechanicka prevodovka tak sialenym pruserom nezavana ako automat...

Iste su volby 1,8 turbobebzina, tam bol myslim standart automat konkretne aisin ? Opravte ma...ale 200 koni si myslim na charakter auta neni treba

Chcel si fiat tak pisem o fiate :), croma neni spatne auto, ale v benzine je to viac opel, saab atd, ved v dobe predaja isli von so salenou garanciou 500000km to asi uz nikto neprekona lol, ze ich moc nebeha ? No co ja viem v dobe vyroby dosahovali vyrobne stropy u modelu...nebolo to myslene ako masovka...

Jaj a este bravo, to mam a zabudol som :-), to je normal hatchback, vsetky plusy a minusy, cize razvoru tam je tak akurat na nizsiu strednu, odvezu sa dospely ovsem, detom mensim to bude vzadu pohodlne jedine, kufra ma 400, co u mensich kombi o moc viac nekupis, obcas ma to auto serie viac ci menej, s plynom jazdim skoro zadara, skoda vyhadzovat pouzitelne veci :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Bajo viem že Delta ponúka dosť placu, to si tu už niekedy písal, ale kufor na Cromu nemá a v rodinnom aute ten kufor treba.

Kludne by som odporučil aj Ulyssse, ale to z Fiatom má spoločné ledatak logo na kapote, inak je to PSA
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tak ja rodinu mam, 2+2 a 400 mi staci, este tam aj rezervu vozim kvoli plynu...na extra pripady mam box 350 litrov ci kolko, pripadne nosice bajkov podla potreby...

to uz kazdy musi vedet jak si predstavuje kocovnicky zivot, niekomu ani dukato nebude stacit - ked ma drbnutu zenu...ja som zo vyrastol v dobach 120, kratky favorit a to bolo nase rodinne...pochodili sme kus sveta a tu sme :-), moje deti v brave rozhodne netrpia, ovsem ked este kus vyrastu, tak budem hladat nieco na nohy vzadu viac, trebars aj tu deltu, vedel bych zit s tym autom a mam ho v oku, zato pisem ze to a hlavne ! som sa v nom viezol, vpredu, vzadu, soferoval som 120PS verziu...vpredu ked odmyslime dizajnove serepeticky, tak som sa citil presne na chlp ako v brave...

co je velika vyhoda, tak variabilita priestoru dana posuvom sedaciek, toho kufra mozes mat pri skromnosti vzadu, naozaj dost, kludne bych to zrovnal s kombi, ale teda superb to nikdy nebude, ani okta - kufrovo
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mchael »

Ešte by som dodal, že nie všetky 6 kvaltové prevodovky musia byť M32. M32 sa radí spiatočka pod 1ku a u Fiat prevodoviek pod 6ku. Je ich málo, prakticky som ich videl len u 1.6MJET
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných