Vymenil som si olej, kam ho mam odniest ?

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Normálne to donesiem tu na dedine do zberného dvora, akurát to musí byť uzavreté tak aby z toho netieklo, zoberie mi tu čokolvek od oleja, staré farby či rôzne chemikálie
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ano tak, ukazes obciansky, ze mas trvaly pobyt a cau lasko
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Vy nemáte v dedine potok?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja mením na svojom aute olej 3x do roka, to je cca 14 litrov

nosím,resp. posielam ho jednemu manikovi,čo má špecialné KACHLE ,kde spaľuje ten olej v zime, vykuruje ním objekt
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aj pre BA sú zberné dvory, je to všade
arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arnie191219 »

a google je naco ? daj do googlu Co so starym motorovym olejom a je tam kopa rad aj adresy kde to dat
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

V Bratislave som nosil olej na pumpy Agip, len neviem teraz, keď ich kúpil Slovnaft, že či tiež berú starý olej.

Nerád by som bol za ekologického teroristu, ale konkrétne v Bratislave, keď hodíš dobre zavretú plastovú fľašu s olejom do kontajnera, tak sa nič závažné nestane.
Totiž obsah kontajnerov v Bratislave končí v spaľovni, takže taká dobre uzavretá plastová fľaša s olejom sa celá ocitne spolu s ďalším odpadom v kúreništi spaľovacieho kotla, tam sa pôsobením tepla prederaví a olej sa rozleje na okolitých odpadkoch, ktoré takto lepšie horia a do horákov môže v dôsledku toho ísť o trocha menej vykurovacieho oleja.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

wilz tym odpadom by som si isty teda nebol :-), pokial fungovala skladka v pezinku, tak sa tu smetari tocili jak na kolotoci :-) a spalovna daaavno fachcila...smeti su biznis jak kazdy iny, ked sa to da supnut niekde zalacno, tak to ide na skladku, tusim v zohore je, v dubovej a nevim kde este...

ne nepatri to do potoka, nepatri to do lesa, nepatri to do kontajnera ! patri to do zberneho dvora, do kotla na olej, alebo v lete sa tym namaz, je to dobre proti slnku :4090: , alebo drevenu chatu mozes natret lol , to je tiez humus, co uz...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zamiešam do nafty a traktor si len zabafká lol lol , ale nad tými kachlami na zimu celkom vážne rozmýšlam. Je kopa firiem ktoré musia platiť za ekolikvidáciu ,takže ak je možnosť radšej olej darujú. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Ja to odveziem do servisu. Pokial toho nemas vela tak by nemali mat problem to zobrat aj zadarmo.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal:Zamiešam do nafty a traktor si len zabafká lol lol , ale nad tými kachlami na zimu celkom vážne rozmýšlam. Je kopa firiem ktoré musia platiť za ekolikvidáciu ,takže ak je možnosť radšej olej darujú. :40bd:
to je obycajna pec co kuri olejom ma to certifikat je to legalne.ale spotreba je tak 30 litrov na 8 hodin ked to ide na polovicny vykon.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Vymenil som si olej, kam ho mam odniest ?

Príspevok od používateľa seven549 »

dvema napísal:Zdravim,
Ako to robite, ti co si menite doma, kam to nosite ?
platis kazdy mesiac za odpad.kam nosis staru telku pracku.ako uz bolo pisane ukazes obcianku ze si domaci platis za to donesies im to a dovi.co uz oni stym robia je ich problem.tak isto tam vozim aj stare zjazdene gumy pretoze u nas pneuservis pokial si objednas nove gumy z e-shopu stare nevezme.jedine ak sa to da este predat. a ak sa stane ze budu mat otvaracie hodiny a bude zavrete kludne nechaj pred branou.lebo olej.ale staru telku som im hodil cez plot lol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

seven549 napísal:
oco13 napísal:Zamiešam do nafty a traktor si len zabafká lol lol , ale nad tými kachlami na zimu celkom vážne rozmýšlam. Je kopa firiem ktoré musia platiť za ekolikvidáciu ,takže ak je možnosť radšej olej darujú. :40bd:
to je obycajna pec co kuri olejom ma to certifikat je to legalne.ale spotreba je tak 30 litrov na 8 hodin ked to ide na polovicny vykon.

Tak ano,ak ide naplno tak spapá aj 3,5 lt/hod ale to už ideš do treniek aj vo velkej hale
Až žasnem že sa úžasná výhrevnosť nevyužíva pre prospech napr teplárne mesta a nevyužíva túto možnosť dostať sa k obrovským množstvám paliva zadarmo a pre prospech všetkých.je zaujímavé ako sa vedia chytiť príležitosti ušetriť súkromníci a ako nemožne sa správa mesto alebo štát.A spalovanie sa dá velmi pekne automatizovať pretože iba D vyrába možno dvadsať značiek automatických horákov určených na tento účel do výkonov až tisícok kW
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Mne sa zda ze v OBI pri vstupe som videl taky regal kde sa dali odovzdat baterie, oleje a podobne veci ale je jasne ze nieje v kazdej denine a to tam clovek povezie len ked tam nahodou ide nakupovat alebo ma cestu okolo
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných