Bmw X3 f25 - motorizacia

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

6andy6
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.04.2008 21:23
Zdieľať na Facebook

Bmw X3 f25 - motorizacia

Príspevok od používateľa 6andy6 »

Ahojte, zvazujem kupu bmw x3 f25, pred tym som bmw nemal tak neviem naco si davat pozor pri kupe jazdenky, okrem toho sa rozhodujem medzi 2.0xd a 3.0xd. Viete mi poradit naco si dat pozor ako aj odporucit ci sa oplati ist do 3.0xd? Dakujem
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

myslim ze to aky motor je viac menej na tebe ide o tvoje poziadavky o to co chces v tomto pripade osobny by som volil trojliter avsak treba si dat velky pozor pri kupe jazdenky v akom stave bude
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

Nove bmw ... co k nim dodat.

Asi len to ze hrkajuci 4 valcovy diesel s kodovym oznacenim N47D20, ktory sa vyrabal od 2011 do 2014 (potom nahradenym B47), je asi jeden z najhorsich dieselovych motoroch co sa da kupit. Jedine co sa da na nom pochvalit je troska dynamika a hlavne spotreba, to vsetko sa ale rozplynie po prvej chybe.

Dalej benzinove 4 valce, ktore svojou spotrebou ani prejavom nedosahuju na TSicka od VW ... Samorzejme priamovstrek, twiscroll turba, atd.

Z toho vychadza asi zobrat len 6 valce, ktore su vazne zarukou istoty. Viem, moze si clovek povedat ze ten vykon nepouzije, ale spotrebou su velmi podobne a udrzbou su na tom 6 valce lepsie.

Dalej este netreba zabudat na 8 stupnovy automat, ktory >>>NEMA<<< predpisanu vymenu oleja z tovarne, takze spravidla po 200 000 km odchadzaju. Nahradne suciastky do automatu dodava len BMW, kedze ma exkluzivnu zmluvu na nahradne suciastky s vyrobcom automatov ZF. Takze repas prevodovky kludne okolo 3000e. Samotny automat ale svojim radenim a spravanim je vsade chvaleny.

V skratke - zase je to o peniazoch. Ak na to mas, a nevadia rizika vo vyske minimlane par tis. eur, kludne zobrat.

Osobne poradim popozerat aj konkurenciu, bmw uz nieje bmw ale skor nieaky modny doplnok, vlastne tak ako ostatne moderne auta ...
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných