Pri stlacenej spojke klepot.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
tonik13
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.05.2017 09:06
Zdieľať na Facebook

Pri stlacenej spojke klepot.

Príspevok od používateľa tonik13 »

Caute hosi,
ked stlacim spojku, tak pocujem taky klepotavy zvuk, je to len pri stlacenej spojke. A este na neutrale ked napr. idem na krizovatku, tak otacky niekedy totalne klesnu, ale hned sa ustalia, niekedy musim stlacit spojku aby auto neskapalo. Cital som, ze chytena dvojhmota sa sprava tak, ze klopka to stale a prestane, ked zosliapnem spojku, mne to robi naopak. Neriesili sta niekto taketo problemy? Radenie a vykon auta je inak OK. Vymenit vypinacie lozisko spojky?, celu spojku?, ci aj tu dvojhmotu?, nastavit vstreky? A auto aj viac vibruje na neutrale.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Neviem kolko konov tam mas ale skus im dat nazrat mozno to prestane.
Zasadny problem je ze nik nevie co mas za kona co zere a ako sa vola. Najskorej to chce uplne inf.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Je fakt že by nebolo od veci vedieť čo presne za auto to je, tiež koľko je s tou spojkou nabehané, ale aj tak myslím že sa dá povedať, že to bude problém so spojkou.
Či to je iba spojkové ložisko, lamela, alebo či aj prítlačný tanier bude treba meniť, to sa uvidí po rozobratí spojky.
Ale je málo pravdepodobné, že pri odídenom ložisku je stav ostatných dielov bezvadný.
bavorak8
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 19.11.2014 13:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bavorak8 »

Tonik, myslim, ze si neudal velmi dolezite informacie, bez ktorych sa daleko nepohneme. Avsak myslim, ze to bude problem so spojkou najskor. To co vsetko bude potrebne menit je otazne, treba sa na to pozriet a az ptoom zhodnotit, ze v ktorej casti spojky vznika tento problem
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

daj echo o ake auto ide o aky rocnik nech ti mozeme pomoct ale je mozne aspon z mojho pohladu ze si to odnesie cela spojka a to aj s dvojhmotou
arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arnie191219 »

Naposledy ta vyzyvame-napis o ake auto sa jedna :28b7:
tonik13
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.05.2017 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonik13 »

Caute, tak problem zda sa vyrieseny klop klop. V nedelu som nalial do auta dve cele pixle aditiva (700 ml) na 30l nafty v nadrzi a klepot uz takmer nepocut, aj chod motora je kultivovanejsi, ked stojim pri zaradenom neutrale tak ho netrasie ako predtym. Je to volvo s60 D5 common rail motor. Precistilo vstrekovace, mozno bol niektory chyteny, ale co to ma spolocne so zosliapnutim spojky netusim, hlavne je, ze to vyrazne pomohlo.
srudlick
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 23.06.2016 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa srudlick »

zavcasu si napisal o ake auto ide, nabuduce to skus hned dat do temy, do uvodneho komentu, aby sme ti skor vedeli dat info, ze co by ti mohlo pomoct. Typ auta je dolezity, ked chces nieco taketo vyriesit. Neviem ci dve cele pixle su zrovna moc stastnym riesenim, ale tak bodajby to takto ok vydrzalo.
aronramsey16
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.04.2023 12:59
Zdieľať na Facebook

Re: Pri stlacenej spojke klepot.

Príspevok od používateľa aronramsey16 »

Ahojte mám Ford Focus combi ecoboost 92 kW a mám problém ,že pri voľnobehu občas počuť klepot ,ale keď zoslapnem spojku a pustím prestane. Robí to občas. Ďakujem za pomoc
aronramsey16
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.04.2023 12:59
Zdieľať na Facebook

Re: Pri stlacenej spojke klepot.

Príspevok od používateľa aronramsey16 »

aronramsey16 napísal: 05.04.2023 13:01 Ahojte mám Ford Focus combi ecoboost 92 kW a mám problém ,že pri voľnobehu občas počuť klepot ,ale keď zoslapnem spojku a pustím prestane. Robí to občas. Ďakujem za pomoc
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: marekvt, milok, pat03596, uwa0918425467 a 30 neregistrovaných