Fiat Grande Punto 1.4 16v , 70kw - P0685

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dodoo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.05.2017 00:12
Zdieľať na Facebook

Fiat Grande Punto 1.4 16v , 70kw - P0685

Príspevok od používateľa Dodoo »

Zdravím, vlastním vozidlo
FIAT GRANDE PUNTO 2007, 70kw 1.4 16v starjet (170.000 km) výbava SPORT
Dnes sa mi stalo, ze som chcel naštartovať vozidlo, no zacala mi blikat kontrolka motora hned v 1. Polohe kluca s tym, ze mi nezaplo digi klimu, neukazalo vonkajsiu teplotu na bidikoch a vypisalo EBD problem a disconnect ABS, EBD, HillHolder (skratka všetky systémi spojené s kolesami). Potom vsetkom mi asi po 30sekundach spustilo digiklimu. Nestartoval som ale vytiahol klucik. Opatovne som ho vlozil dal 1.polohu... a nic, vsetko vyzeralo ok. Nastartoval som a asi po 5sekundach mi zasvietila kontrolka motora a napisalo Check engine. Do diagnpstickej zasuvky som pichol srandu zvanu Bluetooth OBD a dal pozriet chyby. Napisalo mi P0685 - powertrain. Vedel by mi niekto poradit na co by som sa mal zamerat pripadne co spravit? Mechanikovy sa dostanem najblizsie az buduci tyzden... rozvody som menil pri 160.000 zaroven aj filtre a olej. Doteraz bolo vsetko v poriadku.
Ďakujem za váš cas a radu.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tuto linkujem jednu super-užitočnú stránku kde sa jeden manik venuje možným príčinam OBD trouble-codov

https://www.obd-codes.com/p0685

Tento mechanik,tam spomína ,že je slabé napätie resp.bez napätia na určitom relátku /low voltage , open circuit/

v prvom rade treba skontrolovať svorky na baterii,či nie su zoxidované alebo povolené...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Na fiat mas multiecuscan, pokial mas uz kabel najjednoduchsie riesenie...daleko lepsie jak obecne kody hladat po webe...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných