Opel Astra H 1.6 benzin - nefunkcne budiky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Plum
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31.08.2009 17:31
Zdieľať na Facebook

Opel Astra H 1.6 benzin - nefunkcne budiky

Príspevok od používateľa Plum »

Ahojte,

mam auto Opel Astra H 1.6 Twinport, r.v. 2005, benzin, 77kW, kod motora Z16XEP.

Jedneho krasneho dna som nasadol do auta, otocil klucikom a vsetky budiky, kontrolky a celkovo pristrojovka sa nerozsvietila. Auto normalne nastartuje aj jazdi uplne bez problemov, akurat neviem akou idem rychlostou, kolko mam benzinu, otackomer atd.

Bol som s tym na diagnostike v original Opel servise, kde mi povedali, ze bud sa daju budiky vymenit za 500€ alebo ak je nejaky sikovny autoelektrikar tak preletuje kontakty a na 90% vsetko pojde ako ma. Poistky su v poriadku.

Bol som uz u 3 autoelektrikarov a bud nie su sikovni alebo to take jednoduche nebude. Kontakty boli preletovane, budiky stale nereaguju. Obcas sa pocas jazdy stane, ze vsetko naskoci ako ma, 2 minuty to funguje a znovu zhasnu.

Mal niekto podobny problem alebo by mi vedel poradit co s tym? Popripade nejaky autoelektrikar v BB a okoli, ktory by to vedel opravit?

Vopred dakujem za kazdu radu :)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Som zvedavý,či niekto do toho vnesie viac svetla...

Nakoľko moj byvaly spolupracovník, mal totožný problém s Oplom Frontera..
opravili mu to, ale anibohovi, nechceli prezradiť , KDE bola chyba....

MOJ TIP je : UKOSTRENIE
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Asi budeš musieť pohľadať budíky na vrakovisku, alebo na inzerát z rozobratého vozidla. Už som sa s tým stretol pri Mazde 6 a pomohla len výmena prístrojového štítu komplet s budíkmi.
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

https://m.youtube.com/watch?v=NbUPkArkrBs

Ja osobne by som šiel cestou výmeny budíkov, než oprava tých pôvodných.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

ked to z casu na cas naskoci - ako pise zadavatel, tak tie budiky rozhodne nie su pokazene....chyba bude niekde v ukostreni, upevneni, kablovani....
kebyze su pokazene budiky, tak nejdu, nie ze chvilu to naskoci a chcilu zas nie...ci???
Lukas188
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 07.10.2011 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lukas188 »

Nazdar

Toto sa nám stalo kedysi na zafire B keď mala asi rok možno dva. Vtedy tuším za jazdy padli všetky ručičky na 0 a neukazovalo rýchlosť, ani otáčky ale po nejakom kilometri sme postláčali asi všetky gombíky čo mali na starosti prístrojovku, svetlá, hmlovky a pod. a potom to naskočilo, odvtedy to nespravilo.

Doteraz neviem v čom mohol byť problém, ale taká otázka na servisákov, nemá na starosti prístrojovú dosku nejaká riadiaca jednotka napr. komfortu? Nemôže byť problém aj v nej? My sme ju museli meniť lebo nám prestalo fungovať ovládanie rádia na volante a klaksón.
Plum
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31.08.2009 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Plum »

Ahojte,

zahada nakoniec definitivne vyriesena. Info ak by sa niekomu stalo nieco podobne.

Bol som u tohto pana http://www.mchip.wz.cz/autoelektronika.htm, ktory budiky rozobral a zistil, ze vplyvom tepla odisiel procesor ktory sa v budikoch nachadza. Kedze oprava je nerentabilna, riesit sa to da vymenou za nove budiky, resp. pouzite z inej Astry.

Cena 140€ aj s robotou.
richi90
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 24.11.2015 08:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richi90 »

tak to si potom dobre natrafil 140€ je rozdiel oproti tym 500€ len ked vravis, ze oprava je mozno na chvilu, ci by nebolo lepsie dat rovno tie nove budiky a mat pokoj
jarobab
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 22.05.2017 09:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarobab »

To by ma teda nenapadlo, ze sa to moze poskodit aj teplom. Ale 140€ je este celkom v pohode len ako dlho to vydrzi no. Budem drzat palce aby si to nemusel za chvilu platit znova
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných