Mercedes CLA 200CDI 4-matic

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

frost1992
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.10.2013 20:36
Zdieľať na Facebook

Mercedes CLA 200CDI 4-matic

Príspevok od používateľa frost1992 »

Dobry den planujem kupit tento :

Mercedes CLA200 CDI 4-matic 7G-DCT
2 143 cm3 / 100kw
r.v. 11/2015
najazdene original : 35 000km

Chcel by som sa opytat ci by som si mal dat pozor pri tomto motore na nieco ? Prevazne ho budem vyuzivat na jazdy
12km tam , 12km spet -kazdy den
35km - 70km tam a 35km -70km spet - par krat do mesaica
obcia dialnica 200km +

Vopred Dakujem za rady
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

TANKUJ a JAZDI :28b7:
khaan
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 21.04.2014 11:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa khaan »

CLA 200 cdi som skusal - funglovku, motoricky nic moc. Lenive, za studena hrozny zvuk a s tou prevodoukou si to vobec nerozumelo. Po zohriati to uz bolo lepsie, no nebol som ohureny. Radsej by som siel do manualu na ten najazd.
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

Vzhľadom k tomu, že kupuješ prakticky ešte nové vozidlo v záruke, tak si dávaj pozor len na zememeračov, ktorých je po slovenských cestách ako nadrbané, väčšinou rozdávajú pokutové bloky.
frost1992
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.10.2013 20:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frost1992 »

Automat bola podmienka + byvam v dost prudkom a nedostupnom kopci kde je v zime velky problem sa dostat len z prednym/zadnym nahonom tak kvoli tomu pohon 4x4 , najlepsie by bol v benzine ale bohuzial taku ponuku som nikde nenasiel. Preto padla uvaha na toto ponukane vozidlo.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

khaan napísal:CLA 200 cdi som skusal - funglovku, motoricky nic moc. Lenive, za studena hrozny zvuk a s tou prevodoukou si to vobec nerozumelo. Po zohriati to uz bolo lepsie, no nebol som ohureny. Radsej by som siel do manualu na ten najazd.
neviem nacom jazdis ty a naco si zvyknuty ale 200cdi je plne postacujuce a hlavne natu jazdu ktoru uvadza ja mam 200 cdi v C a uplne staci
frost1992
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.10.2013 20:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frost1992 »

A mas to tiez v tomto automate na tom C? A si spokojny z motorom, ziadne poruchy/problemy?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

frost1992 napísal:Dobry deň,

Chcel by som sa opytat ci neviete kolko stoji priblizne vymena oleja v A/T na mojom aute CLA 180 2015 v autorizovanom servisw? A ako casto menit olej? Cital som ze kazdych 60 000km. A este ake mate skusenosti zo servisom Motor Car v ziline.
frost1992 napísal:Dobrý deň mam v pláne kúpiť tuto audi A5 coupe 1.8 TFSI 2014r.

https://audi-zentrum-dresden.cz/nabidka ... AZ12230916

Čítal som čo sa dalo po internete a zistil som že tento motor mal problémy s preskočením retaze, nadmernou spotrebou oleja
0,5-1l:1000km, zakarbonovanim pri jazde v nízkych otáčkach. Ale ak som správne čítal po roku 2012-2013 už by mali byť problémy vyriešené -

zakarbonovanie vyriešili priamym a nepriamym vstrikom fsi - mpi

preskočenie retaze vymenenim za remen miesto retaze

spotrebu oleja som sa už nedočítal že by mal niekto problém pri taktomto ročníku A5 .

Tak by som sa chcel opýtať či som správne pochopil všetko čo som čítal a je to takto a tento motor už by nemal mať problémy svojho predchodcu ? Ak mate niekto skúsenosti stýmto motorom kludne napíšte. Chcel by som vedieť či by som sa mal pripraviť pri takom nájazde km na nejaké problémy z autom alebo mi bude pekne slúžiť najbližšie roky. A ešte k spotrebe by som sa chcel nakoniec opýtať kedže každy vždy písal inak niekto 9l kombinovaná, další 6,5l kombinovaná atd. atd.
frost1992 napísal:Dobrý deň plánujem kúpiť nové BMW 118i 100kw Automaticka prevodovka 7stupnova
http://www.autopalacebratislava.sk/deta ... ve-9249686

1. Chcel by som sa Vás opýtať čo si myslite o motore 3-valec 100kw ? Vydrži čosi kedže mi bolo povedáne že taký istý motor sa montuje aj do BMW i8. A kedže je doba 3-valcov tak snad by to mohlo vydržať ked je to od bmw .
2. oplati sa mi priplatit za záruku na 5rokov 1300€ . V priemere najazdim za rok 15 000- 20 000km
3. mate skusenosti stym servisom zdarma na 5rokov ? Alebo je to len ho*** a aj tak si všetko platim sám
4. a najdôležitejšia vec zadny náhon. Ešte nikdy som neriadil zadny nahon. Je to už jedno v tejto modernej dobe či mam predny náhon alebo zadný ? Su stym take problémy v zime/vode/štrku atd . Kedze moje predchadzajúce auta boli : Skoda fábia - predny nahon, Audi A3 - predny náhon, a terajšie ktore som predal VW passat CC 4-motion. Kedže som navyknuty na predny náhon respektive 4x4 tak sa aj docela bojim zadného náhonu ale myslim že pomocne systemy a elektronika by to už vtejto dobe mohlo byt v zime narovnako predny a zadny či sa mam obávat ?


Vopred Dakujem za odpovede a rady !
frost1992 napísal:Dobry den chcel by som sa opytat či niekto neviete cim to moze byt alebo sa Vám to nestalo

Vlastnim auto
Volkswagen passat CC 2.0 TDI 103kw 4-motion
2011 r. v.

A v poslednej dobe som si vsimol teraz v zime ze ked idem dole prudkym kopcom na zaradenej 1tke a pomaly brzdim motorom tak mam strasny smrad v kabine ako keby od nafty. Neviete cim to moze byt vzdy len ked idem na jednotke dole kopcom ani nebrzim ani nepridavam plyn ?

Vopred Dakujem za odpoved
frost1992 napísal:Dobry den mam v plane kupit toto bmw.

Je to auto kupovane na Slovensku. Takze km by sa mali dat overit v bmw.

Chcel by som sa opytat ci mate niekto skusenosti s tymto autom a motorom . Ci snim byvaju neake vetcie problemy ako to mali tie starsie 1.6tky v bmw ? Bude to moje prve bmw tak budem rad za všetko co by ste mi vedeli povedať a tomto aute . Ci to je az take hrozne v zime zadny nahon + automaticka prevodovka ako som čital nieke? A aky mate nazor na 8stupnovy automat je to v pohode ? Spotreba b? Lebo chcem jazdit kratke trasi tak kvoli tomu som zvolil benzin.

Vopred dakujem za odpovede
frost1992 napísal:Dobrý deň plánujem kupiť
BMW 320d xDrive, Automat, iDrive
2009r (09 model)
originalne km overene v bawarii v Ziline 195 000
servisovane len v BMW

Chcel by som sa spýtať čo hovorite na toto auto a na ake zakladne veci sa mam pripravit pri kupe tohto auto
-spotreba
-čo sa pri nich najviac kazí pri takychto km
- ake su ceny nahradnych dielov atd.

Dakujem velmy pekne za odpovede!
frost1992 napísal:Kupa mazdi 3 sedan-benzin/hatchback-diesel pomoc
Poslaťod Frost1992 » 18 Apr 2014, 20:43

Dobrý den mal by som zaujem o mazdu 3 prevazne o sedan. Dnes som si bol pozriet tieto 2mazdi

http://mazda-3.autobazar.eu/16i-touring ... 24486.html
-benzin, automat, 1.6, Kupovane na SR, 2.majitel
- pri k autu nieje ziadna servisna historia a iba jeden kluc
- nikde som moc nenasiel recenzie na tuto mazdu z automatom
Podla seki km sedia prvy majitel jazdil 10 000km rocne 2majitel okolo 25 000 ročne
auto exterier :
docela dobuchane take mensie tukance a odreniny moc nie ale len predsa
elektrony strasne ako keby niečim nastriekane a cele zosuchane
auto interier :
volant stredovi znak mazdi bol celi zosuchany nechapem ako to mohol zosupat
riadiaca paka na automate bola tiez cela zosuchana inak docela zvnutra zachovalo
cenu by zlavili z 5700 na 5400

dalej tam mali druhu mazdu
http://mazda-3.autobazar.eu/16-mcd-comf ... 17774.html
- diesel 1.6, Dovoz z Talianska , 170 000km, 1majitel
- hovorili uplne plna servisna historia + pri servisovane len v mazda servise az do dovozu
exterierr:
- to az nebolo mozne nikde som nenasiel ani len jeden skraben dokonca ani len diski v perfektrom stave,
interier:
- zvnutra maximalna spokojnost skoro ziadne skrabance na volante, paka uplne ako nova, na radiu ziadne skrabance , na dverach z el oknami a zrkadlami tiez ziadne skrabance
cenu by zlavili z 5900 na 5500

Motoricky vypadali byt v poriadku ale som lajk - nebolo ziadne klepanie ani buchanie , riadenie dobre bez trhania do stran, bzdy tiez dobre.


Neviem sa rozhodnut pocital som skoro vsetko Najlepsie by bolo sedan 1.majiel, kupovane v SR, plna servisna historia, 1.6 benzin manual , zachovana - ale takuto mazdu tu na slovensku nikde nenajdem lebo tu taka nieje v ponuke

Zato o diesloch co som cital 1.6 ziadna slava peugeotacke motori + je to dovoz z TALIANSKA o ktorom som tiez toho vela nacital zvlast u mazd. Neviem ako zistit ci su to prave km


Tak by som sa chcel spitat na neaky odborny nazov co hovorite na tieto 2auta mozem poskytnut aj VIN cislo ak by sa dalo neako zistit cez neho viac o tychto autach. Do utorka mi podrzia obydve potom im mam dat vediet.


VOPRED DAKUJEM ZA ODPOVEDE A POMOC
frost1992 napísal:Dobrý deň chcel by som poprosiť o rady pri kúpe tohto vozidla Mazda 3 sedan a co prinom odporučate

Chcem si kúpiť Mazdu 3 sedan, môj limit je 6000€ chcel by som ročnik od 2005-2007, motor 1.6 benzín, Ako nove kupene na Slovensku, 1.Majiteľ,
Moje otazky:
1. Kolko maju v priemere na tachometri tie mazdy 2005-2007 ročník
2. Načo si dat pozor pri kúpe mazdi 3
3. Čo bude treba vymeniť po kúpe mazdi 3
4. Chcel by som sa spítať čo si myslis o tomto inzerate :
http://www.autobazar.sk/4718254/mazda-3 ... edan-p-m5/
či by sa oplatilo kupiť, a načo by som si mal davat pozor pri kúpe tejto mazdi, pri skusobnej jazde a obhliadke vozidla, bohuzial nepoznam nikoho skuseneho kto by sa tomu tak rozumel aby som ho zobral zo sebou.

Ďakujem vopred za prípadnu pomoc a rady.
frost1992 napísal:Práve rozmýšlam po kúpe vozidla a do vyberu sa mi dostava japonská značka Mazda. Konkretne rozmyslam o 2modelov Mazda 3 sedan alebo Mazda 6 sedan

Mazda 3
http://www.autobazar.eu/sk/cardaaa.php? ... 048&loc=cz

Mazda 6
http://www.autobazar.eu/sk/cardaaa.php? ... 898&loc=cz

Približne niečo takéto hladam
Rok Výroby 2005-2007
Výbava : full (klima, hmlovky, audio system)
Mazda 3 / Mazda 6
Limit = 4500-5000€
Rocne najazdim - 15 000- 20 000

A chcel by som poradiť čo viac sa hodi či
Mazda 3 / Mazda 6
Benzín / Diesel
Kolko Km najazdene priblizne
Ci odporučate bazary (AAAauto) alebo racej od fyzickej osoby
Ci odporučate dovoz z ciech
Co vsetko kontrolvat pri kupe auta
A spotrebu pri dieslu a benzine :)

Nemám este ziadne skusenosti ztak preto
Vopred Dakujem za rady a postrehy.
frost1992 napísal:Chcel by som sa spítať prečo model mazdy 6 a model mazd3 roku 2003 stoji momentalne skoro na rovnakej urovni. A pritom nová mazda 6 stala cca 1 000 000 a maza 3 cca 470 000. Len taky dotaz dakujem za ochotu :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo :300f: :3dcline: :3dcline:
Toto je to čo ja už dávno tvrdím - deti , puberťáci a nesvojprávne osoby :40bd: :40bd: :40bd: Panička rieši ochcafku či dá stovku za 11 alebo 13 sekund a vy jej to žeriete
Zbohom zdravý rozum :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ved mozno ma doma to co planoval kupit a poradili ste mu ze dobra volba. Preto sa stale na vas s doverou obracia a kupuje dalej. Niekto skupuje mobily iny automobily. Mohol by on pre zmenu napisat co sa najviac osvedcilo...co bola dobra kupa a co nie...
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Je to špekulant, ktorý skôr otehotnie ako kúpy nejaký automobil. :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bajo...a potom že neplatí múdrosť našich dedov ?!
Kto je neznámy a prišiel zďaleka,môže hovoriť čo len chce !!!
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zadavatel ma pre nas urcite uveritelny pribeh, cakame !
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ok, ale potom nevidim nic zle, na temach voz do 1k/5k/15k/30k/100k na balenie 16rocnych, tiez maju svoj okruh zaujemcov lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

bajo777 napísal:zadavatel ma pre nas urcite uveritelny pribeh, cakame !
A odrazu je kľud :4012:

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0919357888 a 7 neregistrovaných