Renault Megane - nádobka s aktívnym uhlím

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin110r
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 14.11.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Renault Megane - nádobka s aktívnym uhlím

Príspevok od používateľa martin110r »

Mám na Megane takéto nádobku s aktívnym uhlím. "A" je prívod benzínových výparov z nádrže, "B" je prívod okolitého vzduchu a "C" je odvod benzínových výparov z pohlcovača do sania. Keď však pri bežiacom motore prstami zapchám prívody A a B, prakticky okamžite cítim podtlak, hoci podľa diagnostiky je v ten moment ventil zavretý.

Znamená to teda, netesný ventil na pohlcovači? Že je podľa diagnostiky zavretý ventil pri voľnobehu je v poriadku. Ten sa otvára za určitých podmienok - pri zvýšených otáčkach. Ale keď je zavretý, tak predsa nemôže vznikať podtlak na vstupoch A a B. Je tak? Takže zrejme výmena pohlcovača?

[img]https://s11.postimg.org/qlbzlccsf/pohlcova.jpg[/img]
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako tak pozerám páni v Renaulte urobili svetoborné rozhodnutie že ak nádobu a ventil spoja do jedného zarobia viac.
Uvažuješ logicky,to čo v diagnostike vidíš je "vôla" RJ ale nie reálne splnená požiadavka,zrejme ventil neuzatvára
martin110r
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 14.11.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin110r »

To je fakt. Vymysleli to geniálne. Staršie Renaulty mali ventil mimo pohlcovača. Od nejakého roku začali dávať toto. Dodrbe sa ventil, vyhadzuje sa celý pohlcovač.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Renault má aj lepšie ťahy,chceš lavé čosi,ale kúpiť musíš ľavé s pravým,proste hajzlovina dnešnej doby.Opravovať je hlúposť,treba meniť celky,inak asi skrachujú
Palo99
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15.12.2006 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Palo99 »

Ahojte , ja mám tiež problém s nádobou na aktívne uhlie resp. ventilom , Zafira B 1.6 turbo benzin .
Na volnobehu ten ventil velmi hrkoce . Čo môže spôsobovať ten hluk ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných