dovozna firma a zaruka

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Ono to je na dlhsiu diskusiu ale v principe plati: 1. kupujeme si jazdene vozidlo, lebo nemame na nove, v tomto pripade bud nemame na nove alebo chceme take, ktore je nasobne drahsie /premia a pod./ a mame len na lacnejsie nove, v oboch pripadoch treba volit rozumom teda treba mat pripraveny budget v primeranej miere na nasledne opravy... kupujem rozumom znamena pocitam s moznymi problemami v ramci daneho vozidla /triedy, znacky/... nevolim zlozity priamovstrekovy oturbeny motor, ktory uz po dvoch rokoch pouzivania ma na problemy vyrobene... a to moze mat hoc aj 100 tis. po prvom majitelovi a pravidelnom servise... spoliehat sa na zaruky je nerozumne, pretoze zakon pozna skrytu vadu... je vsak opotrebeny vstrekovac, dpf a neviem co este po 500 km bezperoblemovej jazdy skryta vada? Je to o polemike a vykladoch, pretoze je to vraj vada o ktorej kupujuci vedel a zatajil... jedno je vsak iste...vsetko je spotrebna suciastka, aj cely motor a jeho zivotnost zavisi od mnohych nahod ci konkretnom kuse....o tom by nam vedel urcite pisat p.mhlavaty... nove auta maju zaruku vyhranenu na 60 tis. a 2 roky ...po zaplateni max. 4 roky... niektore na 100 tis km... automobilky to maju preratane a vedia preco... teda kupovat auto za 50% predajnej ceny po 3 rokoch znamena urcite problemy v blizkej ci vzdialenej buducnosti priamo umerne zlozitosti vozidla a premiovosti auta
2. dovod kupi jazdeneho vozidla moze byt cisto z ekonomickeho hladiska, teda mam na nove, ale chcem usterit vyznamnu cast ceny z noveho, v tomto pripade pripadne riziko hradim z usetreneych penazi kupi noveho...a je otazkou sikovnosti a stastnej ruky ake naklady ma postretnu...
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Tlieskam Matulkoo, toto treba dať zarámovať.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

dajme si ruku na srdce...tie auta co mate chlapci doma...keby ste predavali ..kolky s vas by dali na ne 2 roky zaruku keby ste ich predavali?....mal som auto až dva roky...šlapalo každy boži den v kuse..no potom pri taliansku postalo.odislo cidlo na rampe..ano už malo 160 tisic...a to som si myslel že to auto je nesmtelne..no prisiel som na to že to je len stroj a ten sa pokazi..každe sa pokazi.otazka je kedy a kde.a preto nemam moc rad auta co maju vyse 130 tisic km...nove?no treba mat love a nepocitat s tym že na vsetko sa vztahuje zaruka.to je realita....aj o auto ked sa dokonale staras može obcas nemilo prekvapit aj to je realita.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Dnes mi rozprávala kolegyňa. Peugeot 308 1,4 benzín. Tri roky pravidelný servis v značkovom servise. Potom otázka zo servisu, či si nechce za 100 € priplatiť záruku ešte na rok. Ok. Priplatil. Pred sviatkami auto začalo pri štartovaní klepať po naštartovaní. Potom po pár minútach kľud. Zaniesol auto do servisu. Nejaká pohonová tyč, či čo mi to kolegyňa povedala (baba no čo). Nahodili nakoniec to nebolo to. Nakoniec urobili komplet výmenu celého motora. Vraj výrobná chyba. Auto malo najazdených 50 tis. km. Prvý majiteľ, podctivý servis v značkovom servise. Takže bez auta mesiac a šťastie, že mali tú predĺženú záruku. Hláška jej muža, aj ďalšie auto bude peugeot bo vymenili motor na záruku !!!
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

ak som spravne pochopil... dovoz karavanu s prihlasenim do cca. 1000,-€ (dovoz, prihlasenie) a v ramci tejto sumy drzat zaruku na 1 rok... prosim o zverejnenie kaskadera co do toho pojde za danych podmienok, ak som to pochopil nespravne, ospravedlnujem sa :)
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ked to citam, uz ani neviem kto je viac mimo - ci ten co sa pyta, alebo ti co mu odpovedaju ...
Forista je asi od slova For (vtip-ny)
zadavatel temy sa pyta na zaruku 1 rok, potom pise 2 roky a doklincuje to otazkou na karavan ...
vsetkym uslo ze neudava ani co chce a kolko to ma mat rokov atd.
normalnym zakaznikom davam zaruku za priplatok
nenormalnym nepredam ani šrubku (mohli by ju zatacat opacne a po zniceni zavitu by mi ju prisli reklamovat).
cize podla cloveka
jasne vidim o koho tu cca ide
a to co mu pisete ...
ked je laik a napisat mu ze nech si dovezie a kupi sam - no to uz je naozaj zaujimave
cize nech aspon trochu odpoviem zadavatelovi
ANO, su firmy, ktore ti dovezu auto s Full servisom a daju ti zaruku ROVNAKU ako pri novom aute
je tu ale jedno ALE : nerobia to zadarmo
presna cena sa urcuje podla veku, modelu, ceny a rozsahu zaruk
totiz ak chces oblubene TDi s 200.000km a myslis si, ze ti zadarmo clovek alebo firma da zaruku aj na staru dvojhmotu, tak to uz ...
ale ak sa najde zakaznik aj s takou poziadavkou, tak aj jemu vyhoviem, lenze ked mu poviem cenu poistky, tak si bude mysliet ze hovorim cenu v slovenskych korunach ...
zakaznik nas pan, ak ma na to, je mozne uplne vsetko
BTW su aj skutocni odbornici, ktori vedia o problemovych miestach aut a vyvaruju ta toho najhorsieho co ta moze stretnut = usetris nielen starosti ale aj peniaze
nerobia to zadarmo a dobre rady od Slovaka necakaj nikdy nikde - to je o Slovakoch zname - kto nieco vie, necha si to pre seba a da si to zaplatit. Zvlastnu skupinu tvoria ludia, co si myslia ze nieco vedia a snazia sa to odprezentovat. Ak dobre pocuvas, tak to zistis - casto si protirecia a stracaju sa vo vlastnych slovach. Dobry tip - ak zistis ze pred mesiacom pracoval ako poistovak so zivotnymi poistkami, nie je to prave orechove. Ak skratka nezije autami, len to robi lebo je to kseft, tak ... Poznam aj takych a nie je ich az tak malo. Malo je tych co fakt vedia. Poznam aj takeho co opravuje VW group a vozi len VW group - tu je jasne ze vie co pozerat a comu sa vyhnut. Samozrejme jasnovidny nie je ani on.
a ak si nastudujes polske a ceske fora kde ludia vedia veci a zaroven sa podelia zadarmo, aj tak budes mat z toho hokej, lebo kolko ludi tolko nazorov a nikdy nevies kto je aky odbornik
na uvod by si mohol zacat tym, ze budes KONKRETNY a napises co chces a s akou zarukou a pripadne kolko si predstavujes ZAPLATIT za tu zaruku
nikto nie je blby a ani v tom Nemecku za 250-500 eur ti nepoistia uplne vsetko a maju opatrenia aj proti spekulantom keby nahodou ...
ak sa vobec bavime o aute a nie o karavane, autobuse, stihacke alebo vrtulniku, tak si kup nove Sandero 1.2i od 6500 a ked bude mat 90.000km alebo 4 roky co nastane skor, tak ho predaj a budes mozno spokojny aj ked to nie je image car, na tu dobu mas bezstarostny zivot - staci ti kupit zimne pneumatiky :-)
pri normalnom uzivatelovi tam okrem sviecok, filtrov a motoroveho oleja do najazdu 90.000km nevymenis vobec nic.
pri 90.000 to zacne - brzdy, rozvody, naprava a dalsie, cize vtedy by som kupil zas nove
a ked chces luxus z jazdenky, tak to si priprav len na velky servis velke peniaze, ani Nemci uz dnes pred predajom nerobia velke servisy za velke peniaze ako niekedy daaavno. A duplom nie, ked chces najnizsiu cenu aku kedy svet videl... Niektore auta je vyhodnejsie dokonca kupit u nas, len tu treba mat 10x vyssiu opatrnost.
Niektore auta nakupujem aj v AAA auto, tu vsak uz treba 100x vyssiu opatrnost = odbornost. Aby sa ti nahodou nezdalo ze ta posielam do AAA auto - to rozhodne ako laik neskusaj, tam ti pobalamutia mozog takymi recami a slubmi, ze si zabudnes precitat malymi pismenkami na velkom rozsahu ze vlastne kupujes vrak na nahradne diely a nie auto... Ale ustne dokazu povedat neuveritelne veci, pricom maju taku odbornost, ze ti na kupovane auto davaju celkom ine kolesa a ked im vysvetlujes, ze to tvoje ma 4 diery na sruby a nie 5 ako ta presviedcaju, tak ked sa zhromazdia viaceri, tak uz potom to pochopia...
nech ta stastie neopusta pri kupe, hlavne si ujasni co chces a ked to budes vediet, napis (myslim na forum, nie mne).
pozeram ze ab.eu upravuje nazov isteho velkeho bazaru na ccc auto, takze myslel som ten znamy bazar co ma 3 prve rovnake pismena abecedy. Len aby si vedel o co ide.
Inak nie vsetky auta ci karavany ci co to chces v Nemecku maju aj Nemecky povod. Mozes trafit aj na šalatovo rozbite auto dovezene Poliakom z USA (opravene v polsku po polsky) a ma nemecky TP a je predavane v nemeckom autobazare. To je sice extrem, ale viem ak o takych pripadoch, poznam pripad poliaka ktory kupoval totalky v nemecku, opravil u seba po polsky (ciganskym sposobom) a opat sa uspesne predavali v Nemecku s tym, ze podmienkou bolo ze len na export mimo Nemecko aby sa na podvod neprislo. A casom sa mu na to prislo, zaujimave bolo, ze ani nemecki policajti sa nepretrhli. Dokonca ani vtedy ked som trafil na ineho tentokrat nemeckeho podvodnika ktory mal take gule, ze mi predal auto s tym, ze mi posle original TP dodatocne. TP nechodil, nakoniec sa ukazalo ze oficialne bolo auto akoze zosrotovane aby ziskal peniaze. A aj tu dalo namahu pohnut nemeckym systemom. Neviem si predstavit co by (ne)robili slovenski policajti a sudy. V jednom slovenskom meste maju bazaristu, ktory predal auta z komisu, nevyplacal ich ludom. Robil to kludne cely rok pokial ho slovenski policajti a sudnictvo poriesilo. A ludia mozu cakat ze niekedy uvidia peniaze... Vivat Slovakia. Radost kupovat nieco. A ak si niekto mysli, ze kupou noveho auta je zahojeny, tak poznam pripad, kedy predajca novych aut predal "nove" auto opravene po buracke a novy majitel na to neprisiel hned. Ten isty predajca nemal problem predat 3 rocne auto ako nove a bez upozornenia zakaznika. Na slovensku by som uz aj nove auto doporucoval kupovat s odbornikom a lakmetrom v ruke, hlavne ak sa jedna o "skladove" auto a nie o auto na objednavku. Sem-tam sa im totiz postasti rozbit predvadzacku alebo funglovku pri preprave a nie je vacsia radost pre predajcu ako dostat plnenie od poistovne, opravit si auto u seba a potom ho predat za plnu cenu zakaznikovi bez toho aby o tom zakaznik vedel. A to by ste mali vidiet usmev stastneho majite auta ked zbadam jeho "nove" auto a opytam sa ho preco ma prelakovany bok ked je to nove auto... Ja to vidim na dialku desiatok metrov. Vnimanie mi vymakali podvodnici vsetkeho druhu. Mesiac som odpracoval v roku 2000 v autosalone nemenovanej znacky a tam som pochopil snad vsetko na jednom mieste a dalsie roky som si to len overoval a overoval a overoval v praxy ci uz u nas alebo zahranici prave pri kupe jazdeniek, ale pre istotu s lakmetrom v ruke. Dnes uz mi netreba ani lakmeter :-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

To s tym zdrahanim sa poradit je absolutna pravda, poslednych ani neviem kolko rokov som nenasiel po forach jedinu pouzitelnu radu, typicky diesle su zakliata oblast, kolko ludi ich ma a nevie o nich absolutne nic, alebo len to co sa dozvedia v servise od mechanikov, taky napr. dieselpower.cz je este horsie nez toto forum samy madar hotentot tara piate cez deviate od veci len nie k teme.
Tu sa ujko pyta ci mu da niekto zaruku. Ono neviem ci existuje niekto kto by ju nedal. Je tam prirodzene jeden zadrhel.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale ty chceš nájsť plno dobrých rád z dobrým úmyslom poradiť na všeobecnom verejnom diskusnom fóre kde nie je žiadna selekcia.A ešte poradiť vo veciach kde sa dá trieskať plieskať o predstavách viac než o realite.A nenahovárajme si,že na SVK sa nájde jediný človek ktorý si myslí že autám nerozumie.Z toho pretlaku rozumu sú konfrontácie názorov
Pokiaľ chceš ale diskutovať na úrovni o technike,nie je problém,dám ti navi ako na to.Ale garantujem ti že prv než tam sám prispeješ prvý raz,budeš mať bobky,pretože to je iná galaxia komunikácie,naraz zistíš ako málo toho vieš a je možné že prvý príspevok bude posledným lebo to bude trápne sa pýtať ľudí z desiateho poschodia na veci z pivnice.
Pozor !!! Toto je fórum verejné,cca ako záchody v meste kde sa neplatí,takže vždy sa niekde niekto vyšpiní kde nemal.Chceš úroveň
a prístup k múdrym,šikovným a ochotným radiť,žiaľ si musíš priplatiť tak ako si platím ja.Tu je vzhladom na to že je to zadarmo rád na tony,iba treba vedieť selektovať
majcoo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 09.05.2017 14:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majcoo »

neviem, ci by niekto dal ianksiu zaruku ako na km, to by aspon davat mali ale tak na rovinu s jazdenkou to je jak s mackou vo vreci nie?

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných