dymivost dw8

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

solex
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 18.08.2009 19:48
Zdieľať na Facebook

dymivost dw8

Príspevok od používateľa solex »

Pred polrokom som kupil Peugeot Partner dovezeny z Talianska.Motor DW8 vstrekovacie cerpadlo bosch ročnik2000,280 000km.Startuje na brnk,olej nežerie,chod pravidelny.Na volnobehu,pokial je nezahriaty občas jemne trha.Trapi ma dymivost ktora zmizne az ked sa motor ohreje.Dym je do biela.Tipoval som žhaviče,dnes boli vonku a napriamo som ich odskušal.Všetky žhavia.Mal som dole sanie vzduchu a tam bolo vela mastnych sadzí.EGR ventil zaslepil predchadzajuci majitel asi mal s nim problem.Skusal som ten bordel vyčistit ale neda sa to dokonale,lebo by ten bordel napadal do valcov.Vie mi niekto poradit,či tu dymivost može sposobovat ten bordel v sacom potrubí,alebo mám dat skontrolovat ako funguju vstrekovacie trysky?Ako by sa dalo vyčistit sacie potrubie bez toho aby sa demontovalo z motora? je tam taky zly pristup,ze bez zdvihnutia auta to nezvladnem.
solex
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 18.08.2009 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa solex »

problem vyrieseny.sanie sa vycistilo takym sprejom na cistenie sacieho potrubia.dymenie bolo sposobene netesnostou vstrekovacieho cerpadla kde si cerpadlo prisavalo vzduch.cerpadlo pretesnene dymenie prestalo.jedna nadrz sa vyjazdila s pridavkom riedidla bezaromatik a prestalo aj to jemne trhanie na volnobehu.
milann
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.11.2014 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milann »

tak to bolo fajn, ze to bola len takato netesnost. ono zvacsa je dymivost sposobena nastasstie len netesnostami a nie prasknutymi hlavami na motoroch
dusanhh
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.05.2017 08:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusanhh »

no tak ak praskla hlava tak to je zvacsa koniec ako tak to mozu byt aj tesnenia pod ventilmy tazko treba to len rozobrat
majcoo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 09.05.2017 14:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majcoo »

a mozno tomu ani nic nebolo ono proste niektore motory cacmu po case vydavat ine zvuky, ci nie ale ak by odisla hlava asi by som dal auto do srotu
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní