Seat Altea - nejde otvoriť kufor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Seat Altea - nejde otvoriť kufor

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Pozdravujem všetkých.Na Seate Altea z ničoho nič neodomyká kufor. Podarilo sa mi ho už z vnútra otvoriť, tapacír mám dole.Otázka je,čo je vadné, či nefunguje to "S"ko ktorým sa kufor otvára alebo či nefunguje samotný zámok.Po potiahnutí za "S" sa nič nedeje,počuť v ňom cvakanie ale od zámku nejde žiadny zvuk.
Ak máte niekto s týmto skúsenosť,poradte.
Ďakujem
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Viackrat som to riesil ale zatial vzdy bol problem v mikrospinaci.Treba overit ci naozaj aj preklapa mikrospinac. Ked je to funkcne tak este prelamane kable v gumovej prechodke.
V seate asi vedeli ze stym bude patalia tak aspon maju pochvalu za vyriesenie nudzoveho otvarania.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kolegovi som to riešil a bol na vine samotný zámok teda jeho motor odchádza tam plastové kolečko v prevodoch...mechanická závada slabý plast.
Ak ale teda reaguje na DO a počuť rapkanie a zvuky a len neodomkne zámok.
Ak je celkom mŕtve tak možno aj tie káble alebo mikrospínač. Cena nového cca 50-60E
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Presne TOTO , tie mikrospínače su tie K.U.R.VITKA

čo do aut zamerne montuju, diely s obmedzenou životnosťou

aby majiteľ pri poruche nabehol do servisu

a tam CVAKAL ....
creative.bb
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 02.01.2011 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa creative.bb »

Presne ako pisal VLADY. Aj ja som menil samotny zamok. Iba original v Seate alebo z buracky. Ja som kupil priamo v seate kedze sa nedal zohnat narychlo z buracky a kufor som potreboval denne pouzivat. Zlomil sa v nom plastovy prevod ako uz pisal Vlady. Ak by bol vadny mikrospinac, tak odpoj napajanie a skus kusom kablika spojit priamo. Ak bude efekt rovnaky, vies ze odisiel zamok. Serus :4012:
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ja mám skúsenosť s Touranom, predpokladám že čo sa týka zámkov, by to mohlo byť podobné alebo to isté.
Zámok na kufri mi začal pred niekoľkými rokmi blbnúť, opakovane som ho rozobral, na stole fungoval, ale vo dverách zase zle.
Kúpil som nový, v ponuke bol iba originál, cena okolo 60 euro, ale už to bolo úplne iné konštrukčné vyhotovenie ako ten pôvodný, asi si v koncerne uvedomili že pôvodne vyrobili potrat, ten nový funguje bezvadne.
jarokukla
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 13.11.2008 14:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarokukla »

Rovnako aj na vw folf 5. Tento isty problem.
Inak ak by si chcel mam zamok kufra na seat.
tonny
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 28.11.2014 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonny »

Veď tieto veci čo sa týka otvárania kufrov nie sú v autách veľmi rozdielne aj keď sú inej značky, väčšinou to môžu byť len tie dve veci. No je pravda, že teraz to už tiež robia tak, že dávajú to áut diely, ktoré vydržia kratšie a tým pádom si ho častejšie musíš dať opraviť a im z toho idú peniaze. To je teraz ich najnovšia obchodná stratégia
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných