Rekordér v počte stočených kilometrov?

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

gnagy napísal: auto s reálnym vyšším nájazdom by nikdy nekúpili.
ja kupim cokolvek co ma aj original km aj cez pol miliona.ale Cena musi byt tomu primerana cize BMW 745d
600 000km napr rok 2010 dam liter.co je pre predavajuceno nevyhoda on chce 15000.Tak to upravi na 180 000km.ale ja to za ten liter nebudem ani riesi ani stav ma nebude zaujimat.sadnem nastartujem brzdi svieti stk ek ma beriem.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

presne tak ked ma auto viac km treba upravit aj cenu a netreba stacat potom je realna moznost predaja ja nemam problem kupit auto s 300-400 tis. km pokial je v poriadku a ma aj prislusnu cenu , len ludia niektory niesu ochotny alebo sa boja ist do auta z viac naj. km pritom to auto aj tak kupia len na budikoch svieti mensie cisielko takze k stacaniu km nutime ludi aj mi sami pre dobry pocit , sam mam auto ktore ma dobre cez 300 tis. a jeho stav je dovolim si tvdit vyborny ,motor nema problem prejst cez EK dokonca limit splna na nejakych 30 percent povolenej normy
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

TO Neni o tom ze ludia to nehcu koli km ale koli cene.Das za octaviu 2008 4500euro ak ma 150 000km a das za taku istu octaviu ak ma origo 270 000km 4500 euro?nedas preto sa to stoci aby cena bola optimalna na tie km.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Presne tak seven.
Predajcovia stacaju km
1. Aby sa to rýchlejšie predalo a vobec (ked 90% ma do 200.000km a on tam da 450.000 tak malokto klikne na ten inzerat a kazdy chce radsej 200)
2. Kvoli cene. Pretoze tie co maju 200...(aj ked realne cez 500 kludne) su dajme tomu za 5.000
a on (aj ked ma rovnake kilometre alebo dokonca menej v reale) nemoze dat 450 za 4.500 pretoze takmer nikto to nekúpi... preto musi stocit km aby to auto bolo ,,atraktivnejsie'' a predal ho.
3. Ludia vzdy povedia ze je stocene... ked ma 200 (stpcenych z 500) je stocene minimalne o 150...podla ludi
Ked ma 450 (aj realne ma 450) tak bide urcite stocene o 200...
Takato je mentalita pretoze je u nas zauzivane ze sa vsetko staca a klame. A velmi dlho bude trvat...dokedy taktp prestanu uvazovat.
Poznamky tipu : po zene, dochodcovi...(nikto normalny nechce po takychto ludoch auto...podtacanie, prevodovka, vikendove jazdy) :d :D
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Veď práve čo ma prvé napadlo, že či je ten týpek taký diletant a tupec, že sa nesnažil to auto urobiť aspoň trochu odlišné a zakryť potencialne znaky. Prišlo mi to absurdné.

Ale možno sa najde aj taký, čo mu v očkách svietia doláriky a potom urobí niečo, čo by aj stredoškolák zvládol lepšie.

Smutné ale je, že na Slovenskú sa zarába práve takýmito kšeftami a ešte si to protistrana obhajuje "šikovnosťou".
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

@tomket11 Vezmi si koľko tých inzerátov takých je. "Cukrík" "Po staršom pánovi" "Iba sadnúť a jazdiť" a ani neviem čo ďalšie. Mňa vie tak veľmi odradiť hlúpy popis inzerátu, že to hned vypínam.

Na druhej strane je to bežná vec. Marketing a reklama slúži na to aby sa produkt vyzdvihol do nebies a popísali a vyzdvihli klady (Casto aj nepodlozene). Stačí sa pozrieť na potraviny, alebo produkty z lekárni, atď.

Marketing, reklama, obchod bude vždy popredu pred osvetou. Lebo z osvety netečú love, tak sa tomu nevenuje toľko hláv.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

a najlepsie reklama je cez media.spomenul som si asi pred 4 rokmi sa u nas predalo mondeo kombik hamburgsky taxik tmava modra pod foliami 2.0tdci 650 000km bolo stocenych.auto vyzeralo ako z vyroby.az na zdvihaku bolo odpodu vidiet ze to uz odbehlo par desiatok krat zemegulu.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

cviro mas pravdu ale ludia sa divaju na budiky
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Atlas napísal:Ochrana osobných údajov nám nedovoľuje len tak si robiť s osobnými údajmi predajcov čo chceme..
a čo takto sa pohrať zo zákonom a urobiť čiernu listinu podozrivých stočených áut kde bude uvedený aj predajca?
nikto nebude tvrdiť že to stočil on. čo ty na to?pokiaľ viem na niečom takom fičí aj združenie sova, či?
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

a ešte jedna vec , teraz nech sa prihlásia všetci tí ktorí tvrdili že tie sračky od vw nič nevydržia :d :D
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Nie nemôžu si si samy,nikto a nič ťa neoprávňuje konať podvodne keď tvoj produkt nikto nechce. Treba upraviť cenu a nie kilometre. Napriek tomu že bola tvoja najnižšia nebola dostatočne nízka nato,aby sa auto bez problémov predalo.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pedro - ako si si tu mohol prečítať nepredajú sa ani autá s minimom km , lebo majitela všetci podozrievajú zo stočenia aj keď to nie je pravda.
Dcéra mi tu nechala volne pohodený P206 - neviem nič o tom aute , ale nebudem ho predávať , lebo aj keby som ho dal za dve stovky aj tak by mi niekto došiel o týždeň reklamovať. :40bd: :40bd: Slováci sú proste taký národ (hlúpy) :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

cudzi ok nepoznas ale ja som to videl ako brat bratovi predal lacno auto totalne pod cenu o 1000 euro lacnejsie ako by zanho dostal.on mu o pol roka vycital ze co mu predal za auto ked nepresiel stk ze musel dat za vymenu zadnych brzd hadicky a jeden novy strmen 330euro.ze aby mu to preplatil.este ze som sa z neho zacal smiat lebo on to myslel vazne.jaaj hned jedna do nosa to snad neni mozne on siel zdierat rodinu.pritom na tom natahal cez 10000km a nedal do toho nic len naftu.a preco tak konal---pretoze je zobrak nema ani na olej filtre.som zvedavy co bude ked zjazdi gumy.aj robotu mu vybavil dlhy v pojistovni zanho zatiahol a este place.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

pedro727 napísal:Nie nemôžu si si samy,nikto a nič ťa neoprávňuje konať podvodne keď tvoj produkt nikto nechce. Treba upraviť cenu a nie kilometre. Napriek tomu že bola tvoja najnižšia nebola dostatočne nízka nato,aby sa auto bez problémov predalo.
Poziadavka je "lacno a s minimom km".. Jak moc lacne by muselo byt auto s vela km? Lebo poziadavka nieje LEN na cenu ale aj na km..
...hlavne na km..

Od istej doby ma km nejak netrapia.. Popravde ani neviem kolko ma najazdene moje sucastne auto.. nieco cez 250tis ale nejak blizsie uz nie...
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ja si myslim, ze keby sa prestalo stacat, tak tie ceny nejdu vobec dole. Dole pôjdu tomu, ktorý sa rozhodne prestat stáčať, kým ostatní stáčaju.

Keby bol cely trh bez podvodov s kilometrami, tak by sa tie ceny upravili ako aj vnimanie nabehaných kilometrov. Nestali by auta 100€.

Jediné co by sa vsak zmenilo, by bol pohlad na jazdenku, ktorá mala mat na tie kilometré už dávno vymenené veci, ktoré ale nemá. Oddeli by sa tí čo poctivo servisujú od tych čo nie. A to by iba prospelo.


A ešte jedna vec čo ma napadla. Často sa aj tu diskreditujú ľudia, čo pozerajú na počet najazdených kilometrov.
Ale neprávom. Má to byť jeden z dostupných údajov o vozidle, ktorý ho charakterizuje. Tak isto ako aj rok výroby. Lebo ani vek, ani počet nabehaných km žiadnemu autu neprospieva.
To, že jedno jazdí po meste a iné diaľnice je už zasa iný údaj. Netreba pliesť jablka s hruškami. :b:

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných