objektivna zodpovednost : neznamy pachatel, ale fakt neznamy

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hefec
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.04.2012 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hefec »

Neviem, ako je to presne na Slovensku v porovnaní s ČR, nikdy som nemal chuť to študovať, ale v Čechách je vcelku silný odpor voči tzv. SprDel-u (správnemu deliktu prevádkovateľa vozidla, či ako to presne je pri objektívnej zodpovednosti pomenované tam). Dosť veľa sa dá dočítať napr. na stránkach dfens-cz.com, road-fens.cz či 30kmh.cz.

O.i. je tam snaha dostať to na tamojší Ústavný súd, ale úradníci prejednávajúci tieto priestupky sú si vedomí, že prítok peňazí by to mohlo skaziť, a tak prípady ako v tejto téme sa pri veľkom odpore a snahe riešiť ich súdne obvykle hodia niekam do šuflíka a nechajú vyhniť... Ak má dotyčný majiteľ s.r.o. nejaké voľné peniaze na právnikov a snahu urobiť dobrý skutok, tak by sa mohol vybrať touto cestou.

Podľa môjho názoru väčšina príspevkov k tejto téme varí z vody, a ja radšej veľa nepoviem, lebo situáciu v SR nemám naštudovanú a ani osobne nepoznám nikoho, na koho by objektívna zodpovednosť dopadla...
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Riešenie tohto problému vidím dosť skepticky. Čo má polícia v takomto prípade robiť? Ak by odpustila pokutu, tak to by každý cestný pirát mohol hovoriť, že nepozná toho človeka za volantom a teda nebude platiť pokutu za niekoho neznámeho.

Chybu urobil jednoznačne autobazár a to tú, že pred skúšobnou jazdou neokopíroval občiansky (a aj vodičský) preukaz dotyčného pilota. Ja som myslel, že toto sa robí bežne a je to už dnes v roku 2017 štandardné.

V Dánsku ti nedajú auto na skúšobnú jazdu bez toho, aby si nezobrali tvoj občiansky preukaz (na výmenu). A nikdy žiadny personál autobazáru nejde na skúšobnú jazdu s vami.
bavorak8
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 19.11.2014 13:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bavorak8 »

gnagy napísal:Riešenie tohto problému vidím dosť skepticky. Čo má polícia v takomto prípade robiť? Ak by odpustila pokutu, tak to by každý cestný pirát mohol hovoriť, že nepozná toho človeka za volantom a teda nebude platiť pokutu za niekoho neznámeho.

Chybu urobil jednoznačne autobazár a to tú, že pred skúšobnou jazdou neokopíroval občiansky (a aj vodičský) preukaz dotyčného pilota. Ja som myslel, že toto sa robí bežne a je to už dnes v roku 2017 štandardné.

V Dánsku ti nedajú auto na skúšobnú jazdu bez toho, aby si nezobrali tvoj občiansky preukaz (na výmenu). A nikdy žiadny personál autobazáru nejde na skúšobnú jazdu s vami.
Su autobazary, kde to robia, ale aj take, ktore to nejako nepovazuju za dolezite, co je z mojho pohladu velkou chybou, pretoze fakt moze dojst k takymto problemom a co potom? Mozno konecne prisiel cas aby niektori svoj pristup prehodnotili a zaistovali si niektore veci :)

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných