Renault Laguna - zadretá kľukovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

opravaramater
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.05.2015 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa opravaramater »

Páni kolegovia, ďakujem vám za dobré rady. Tá moja Lagúna má 430000km. Je to síce dosť. Pred ňou som mal Remault 21. Mala 640000km, keď mi ju ukradli. Motor ostrý, ako britva a štartoval bez problémov pri -18 stupňoch. Preto mám slabosť na Renaulty a moja Lagúnka aj pri tých kilometroch vyzerá, ako nová. Ozaj, som z Bratislavy, rád by som našiel mechanika z okolia. Väčšinou mávam smolu. Dobrý majster býva obyčajne ďaleko. A ešte, je to motor F9Q. Ešte raz ďakujem všetkým za pomoc.
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laguna72 »

mne sa to stalo na 1.5 dci, menila sa kľuka, šálky, hlavné ložiská, jedna ojnica, tesnenie hlavy, tesnenie vane, nový olej filter cena za mat. 600,-€ robil mi to svokor takže robota vo vatikánskej mene. potom som bol na vrakovisku vo Velčiciach a zo zvedavosti som sa opýtal čo berú za taký motor, že 500€ no mohol som radšej zobrať motor, vymeniť na ňom za 25€ šálky a zo starého by mi ešte zostala komplet hlava. myslím, že len tieto 1.5 sú tak drahé taká 1.9 by sa dala zohnať aj lacnejšie.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

praveze podla mna skor 1.9dci 88kw tazko zozenies a su drahe. 1.5dci motor ako celok drzal, tam skor vstreky padali podla mna
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

SkĂ´r sĂş na Obrázok obe motorizácie, vlastne aj tretia 2.2Dci
ladislav777
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.05.2017 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladislav777 »

Ja som práve kúpil Renaul Scenic II 1.5 dci z talianska a tešil som sa, ale až po prečítaní príspevkov som zistil že som sa tešil predčasne,ale ešte to nieje stratené nakolko motor pracuje pekne pravidelne a ma cca 135000 a nerad by som ho zadrel
preto by som poprosil (maci.nko@azet.sk) o pomoc a radu kto by to
prevrtal a spravil tak ako ste to uviedli v príspevku.
(Ked som to povedal u nás mechanikom tak mi povedali že to je nemožné a nevedia si pedstavit zapustenu hlavu v cca 2mm hrubej šalke a čo ked sa skrutka uvolní?)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je komplikovanie veci doslova úplne zbytočné.Poznal som a aj pozeral na ruky dvom pánom ktorý vyrobili atypický rozmer akéhokoľvek rozmeru klznej panvičky.Do panvičky sa robí zásek a vyklonenie okraja tak ako to majú ložiská kde to robí továreň.Do panvičky (spodnej) sa urobia tak isto zábrúsenia kde zámky zasadnú.Primitívne a ľahko zrealizovatelné a zámok proti otočeniu panvičky je na svete.
ladislav777
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.05.2017 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladislav777 »

Ďakujem za odpoved ale nie som technicky nadaný a viac by mi pomohli obrázky prípadne náčrt, alebo na základe toho opisu to budu vediet mechanici spravit?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Stačí si pozrieť starú ojnicu ktorá to má od výroby
ladislav777
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.05.2017 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladislav777 »

Ďakujem a zajtra idem za mechanikmi som zvedavý čo povedia
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Viem čo povedia,nemusím ani čakať do zajtra

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných