LPG - Namontovat alebo predat?

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudo13
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09.02.2017 19:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudo13 »

Ja by som išiel do montáže do overeného auta ako do kúpi auta už s namontovaným LPG. Dôvod je taký, že ľudia ktorý jazdia na LPG je skupina ľudí čo montáž si dobre zvážili a v rámci návratnosti najazdili veľa km a zbavujú sa auta v dobe keď už začína poruchovosť auta. Ja som so auta dal namontovať pri 60 000 km a auta som sa zbavoval pri 300 000 km a také auto by som nikomu nedoporučil. Ďalej pri 10 rokoch od montáže končí životnosť plynovej nádrže čo je ďalšia investícia. Ak už montáž tak si dobre over či je motor na to vhodný nakoľko niektoré typy kvôli zaklepávaniu ventilov majú problém najazdiť 100 000 km. Ak montáž tak by som volil BRC prípadne Landi Renzo alebo Lovato. Lacné poľské systémy nie.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Tu neni o com...lpg ma ist do zachovaleho auta..take mas...poznas ho....
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

aj 13 ročná fábia môže poslúžiť, ja sa vozím na 14 ročnej corolle verso, do ktorej som pred dvomi rokmi dal LPG. Za 2 roky som zase najazdil takmer 100 tis km. Takže som vedel, že mne sa splynovač do roka vráti.

Pokiaľ vieš, ža auto si chceš nechať do konca, je bez problémov a vieš, že plyn sa do 2 rokov vráti, kľudne do toho chod. Máš auto, ktoré poznáš. Choď do BRC. Cca 1100 eúr pre Tvoje auto. Prípadne lovato, to je cca 900 - 1000 eúr.
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Predaj kúp zachovalu 1.4 mpi 50kw vo výbave comfort tuším že motor sa dával do 2003 daj tam brc LPG a 100 rokov pokoj
lupa11
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.01.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lupa11 »

Páni ďakujem za odpovede. Ostávam a dám ju spraviť.
Momentálne je to najrozumnejšie riešenie :)
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Lupa11 dobre si sa rozhodol.
Ja mam na firme 13-rocnu "haťapku" 40 KW a jazdi si na LPG ako nic.
Montoval som si to sam, viem co tam mam a ked dosluzi budem riesit.
Kazdopadne investiciu uz mam davno naspet, uz len setrim ;)
LPG zdar !
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

docital som sa tu ze by LPG malo ist do zachovaleho auta co si mam pod tym predstavit? do akeho rocnika sa LPG este oplati dat a do akeho uz nie? mam v tom neustale celkom chaos ci ma zmysel zacat nieco taketo riesit alebo nie uz som si pozeral aj rozne prepoctove kalkulacky a to setrenie je teda fest viditelne aspon podla toho ako som doposial jazdil
jarotko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 26.04.2017 09:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarotko »

No to mas podla mna za jedno. S jednym aj s druhym budes mat dost roboty, na jedno aj na druhe musis vybavit papiere a oboje ta bude stat peniaze takze si musis len rozmysliet ci by si silou mocou chcel "nove" auto alebo mas rad to svoje, si nan zvyknuty a nerad by si ho menil
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

richie83 napísal:docital som sa tu ze by LPG malo ist do zachovaleho auta co si mam pod tym predstavit? do akeho rocnika sa LPG este oplati dat a do akeho uz nie? mam v tom neustale celkom chaos ci ma zmysel zacat nieco taketo riesit alebo nie uz som si pozeral aj rozne prepoctove kalkulacky a to setrenie je teda fest viditelne aspon podla toho ako som doposial jazdil
V prvom rade človek musí trochu vedieť ako dlho bude auto ešte vlastniť, aby to nebolo tak že namontujem, povozím sa tri roky a ide preč a šetril som 30tkm...
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

tak ivko toto nemam v plane najblizsich minimalne sedem osem rokov by som chcel aby mi auto sluzilo pretoze nemam peniaze na to aby som si kazdu chvilu kupoval nove auto a po pravde ked uz si na jedno auto zvyknem tak pokial to nie je akutne tak ho nevymenim takze z tohto pohladu co si mi napisal by to bolo zrejme dobrou volbou
toopp
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.07.2016 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toopp »

tak tych osem rokov, myslim, ze to je fajn taky cas na setrenie aspon. Ked si vezmes tak priblizne za nejake dva roky najneskor by sa ti mala vratit prvotna investicia do LPG ak sa ti oplati do toho ist, aj by to malo trvat dlhsi cas, tak to uz zmysel taky nema. Aj ked z vlastnej skusenosti viem, ze tie najazdy, ktore mas teraz sa pri LPG casom len zvysia :d :D
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Motorista,ktorý NORMALNE používa svoje auto, na bežne učely,
nemyslím tým, že auto potrebuje pri vykone svojho povolania, či zamestnania,alebo podnikania
najazdí ročne cca 20 000 km,
ak sa mu zlacní tankovanie,tak urobí 30 000 km ročne

To je najazd,že sa mu investicia do LPG vráti už po 10 mesiacoch , alebo ešte skor ,
zavisi to od ceny LPG zariadenia .... :4012:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laci moj - potom mne volaka kua natáča v noci na Felde kilometre.
Ak zrátam že 250 pracovných dní po 100km je 25t 10x do roka za dcérou švajc po tisícke tak volakde mi pribúda 20 až 25t km do celkového stavu - musím ja sa lepšie pozrieť kade mi chlapci sa túlajú :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Som pritom úplne bežný slovák s troma deťmi a jedným dôchodcom. Psa a mačku nerátam ,lebo tí s na kilometroch podielajú len minimálne . :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco tie paradoxy, ked som jazdil 80/100 000km rocne mal som favorit,neskor espero... teraz ked uz len skoro po doktoroch tak sme kupili nove na dozitie alebo do odobratia VP
ale fabiu lpg budem aj tak udrzovat pri zivote pokial do pojde ...na tej sa musi naucit jazdit aj nas najmladsi, este skolopovinny :)

Laco nie kazdy zvysuje pocet najazdenych km podla ceny paliva, teda aspon ja som skrob, auto sa pohne len ked je treba...naposledy som jazdil bezcielne pripadne hladal dovod na jazdu este ako fagan na motorke
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

mam teda ratat s tym ze sa tie moje bezne terajsie najazdy rocne nejako zvysia hej? myslim ze to je pre mna celkom fajn sprava kedze tym by sa mi to to cele ta investicia mohla vratit skor len ako dalej citam mam pocit ze nie u kazdeho to je takto osobne som skrob prave teraz :41c2: myslel som ze ak by som mal lpg ze by sa to mohlo zmenit

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných