Lakovanie časti dielu

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Lakovanie časti dielu

Príspevok od používateľa mattesss »

Zdravím Vás,

ťuknutý prah bol tak nešťastne niekde medzi dverami pod stredovým stĺpikom, že sa to nedalo vyklepať, ale bolo treba to opraviť tmelením. Ide o Lanciu Lybru. Tmelenie mám hotové, ja na zatieranie bodiek a drobností používam Hammerite strieborný, ten sa mi osvedčil a na rozdiel od tých lacných akrylových farieb v tubách nezíde dole. Lenže toto už je dosť veľká plocha a tá farba nie je úplne totožná s tou čo je na aute, takže s ním by to vyzeralo dosť zle, aj keď na malých plochách vyzerá v pohode a stratí sa.

Potrebujem ten diel v tej časti nalakovať (t.j. nie celý prah iba tú časť), mne to vie spraviť aj môj mechanik, keďže šiel na dovolenku auto som si zatiaľ zobral a chcem to zatiaľ riešiť, či už dať niekde nalakovať alebo zohnať tú farbu. Viete mi poradiť kde mi vedia takú farbu namiešať povedzme do spreju aj so všetkým čo k tomu potrebujem, t.j. ten plnič, lak a to je asi aj všetko ?

Ide o Nitru a tu som našiel webovú stránku "až" jednej lakovne, potom niekto má uvedený v rámci servisu, že robí aj tieto práce, ale neviem kedy by to bolo a radšej ak nie v lakovni by som to dal spraviť svojmu mechanikovi.

Ako to prebieha tam kde mi vedia farbu zaobstarať presne akú mám (kde to vedia dúfam, že mi poradíte:), t.j. ja tam prídem a oni mi ju namiešajú alebo to objednajú a čaká sa na to ? Koľko tá farba cca stojí aj s tým plničom a lakom ? (aby som mal prehľad, že či je cena čo mi povedia dobrá alebo prehnaná).
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

ej tento je akysi domotany, hammeritom dostrekovat asi metalizu (???)
SALMA306
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 16.09.2007 14:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SALMA306 »

Čau ,v Nitre veľmi dobre miešajú farby aj do spreju pri veľkom tescu v areály autobazáru peterauto ,to je tam pri Tom vysokom komíne.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

sbf napísal:ej tento je akysi domotany, hammeritom dostrekovat asi metalizu (???)
Dostrekovať metalízu ? V rohoch pri kolesách kde to začína hrdzavieť, lebo je tam ošúchaná farba, tak tam to prebrúsim a dám hammerite, čo sa ti na tom nepáči, ak mám skúsenosť, že to tam vydrží na rozdiel od akrylových farieb v spreji, ktoré kúpiš vo farby-lakoch ? Ak som dal farbu v spreji, mohol som zastreknúť aj lakom koľko som chcel, za pár týždňov, či mesiacov to bolo dole, toto vydrží.

Hovorím, že to je len na malé miesta na aute a väčšie plochy som tým nerobil a ani nebolo treba...
Či hammerite je na plech zlo a do roka mi zožerie auto, či ako si to pán domotaný myslel?
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

SALMA306 napísal:Čau ,v Nitre veľmi dobre miešajú farby aj do spreju pri veľkom tescu v areály autobazáru peterauto ,to je tam pri Tom vysokom komíne.
Čau, díkes, mrknem to.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Kup si spray ochrana dutin a vystriekaj tie miesta tym voskom.nebude to tak skoro hrdzaviet.ja tiez po kazdej zime si dam namiesat farbu a prestreknem cele prahy a spodok zadneho naraznika aby to vyzeralo nenapadne.potom berfarebnym lakom a je to ako z vyroby.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

...až dokiaľ sa ten bezfarebny lak nezačne šupať dole...

:40bd: lol :4090: :40bd:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

To neni kapota.to su miesta co kolesa otlcu od kamenov.Lak nema sancu sa olupat staci 4-5x zbehnut donovaly v zime pocas zasypu a je to vsetko tam kde predtym.ale v lete je lepsie sa pozerat na neotlcene plechy plasty.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

no spray podla kodu ktory najdes myslim na vnutornej strane kapoty jak fiat..sa da zarobit bez problemu ale...spray 10e..lak v spreji 8e..a to musis robit sam..za 30e ti to zaprskaju a nemusis sa toho chytat.teda aspon ja davam 400ml spray za 10e. u petra v nr to mas bližšie ale cenu neviem ti povedat.o tom s chalanmi nedebatujem.podla mna ..osobne by som to dal urobit za tie love nejakemu sampionovi a mas to bez starosti ale to je len moj nazor.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Ďakujem marko,

za tých 30 € im to určite rád dám spraviť. Sám by som sa do toho určite nepúšťal, môj chlapík mi to tak pekne spravil s tým tmelom a nedovolím si to teraz ja pokašlať, nech už to je pekné :) Ak to bude za takú primeranú cenu ako si spomínal, tak im to dám rovno spraviť, ak by to bolo výraznejšie drahšie tak to zanesiem tomu môjmu nech to aj nafarbí, ale nechcem ho s tým zbytočne zaťažovať ak nebude treba.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Mozno ten co pyta chce byt tym sampionom. Pristreku sa chyti malokto, skor fuser, lebo je s tym viac roboty ako nastriekat nieco po hranu. Za 30 eur minus naklady si zaspini pistol asi len niekto kto zomiera od hladu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných