Trhanie motora C4 1.6 Vti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ako neni blbost co ti lakino pisal, dobra diagnostika v SPRAVNYCH rukach je fajn vec, bohuzial realita je plna mazacov chyb

lambdu vynechaj, ta nehra rolu pri starte, ma ine funkcie - korekcie bohatosti pri stabilnych podmienkach aby kat slapal spravne
Naposledy upravil/-a bajo777 v 17.09.2013 22:01, upravené celkom 1 krát.
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

akurat som mu to dopisoval :-\

este raz, lambdu kasli !!! zbytocne stracas cas tymto smerom
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
IP
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 16.04.2009 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa IP »

Vidím tu príspevky od 26 jún 2011 a posledné teraz tak neviem či máš vyriešené auto ,alebo nie.Len tak na okraj snímačom teploty si sa zaoberal.Čo tak dať nový.
miroxp
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 02.02.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroxp »

Chcem poradit vstekym co maju problem so studenymi startami s motorom 1.4 65kw citroen c4......kedze tento problem nie je vyrieseny na tomto a ani na inom fore ......mam na mysli trhanie motora a s tym spojena moznost zdochnutinania motora ked je studeny.....treba vymenit snimac teploty chladiacej kvapaliny.....mne a aj kamaratovi to pomohlo.....ale odporucam pouzivat VIF super benzin aditiv popri tankovani....viditelny rozdiel v kultivovanosti motora hned po nastartovani.....dufam ze som niekomu pomohol lebo je to taka zavada ktora sa riesi na kazdom druhom fore ale riesenie nikde...
tanaka
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.01.2016 14:18
Zdieľať na Facebook

trhanie auta a strata výkonu

Príspevok od používateľa tanaka »

Ahojte, neviem či to pomôže, ale ja som mal problém s trhaním a následne sa auto dalo do servisného módu. Čistili aj ventily bol tam napečený karbón. Mám citroen c4 grand picasso 1,6 benzín, po viacnásobnom navštívení servisu zistili, že treba vymeniť rozvodovú reťaz a všetko čo sa týka rozvodov, vraj tam nejaká súčiastka nemá správny rozmer, nevedia ktorá tak menia všetko. Ešte, že je auto v záruke! Auto je v servise tak dúfam, že to spravia. Mal niekto podobný problém?
BugyPD
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 08.12.2009 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BugyPD »

Ospravedlňujem sa, že som sa neozval skôr, ale ten nepravidelný chod za studena skutočne spôsobovalo teplotné čidlo. Pri nízkych teplotách blblo a ukazovalo podstatne nižšiu teplotu -48 st.. Po malinkom zohriatí už bolo OK, až kým raz nezblblo úplne a diagnostikovalo prehriatie motora 215 st., aj keď motor nebol prehriatý. Čidlo som kúpil za 22 €, vymenil na parkovisku za 5 min.. Bolo nutné prehrať soft a problém sa stratil. A to som sa nabehal do značkového servisu a na nič neprišli. Škoda, že sa čidlo nepokazilo skôr. Vyzerá, že tie čidla sú kazivé.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných