2006 Honda Accord 2.2 i-CTDi - check system

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

2006 Honda Accord 2.2 i-CTDi - check system

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

Zdravím vospolok,

práve včera mi na diaľnici zasvietila kontrolka motora s hláškou Check system. Podľa manuálu to znamená že jeden zo systému regulácie výfukových plynov može mať závadu. Stalo sa to pri vyššej rýchlosti a tesne tomu predchádzalo šklbnutie.
Podľa manuálu som teda zastavil a 3x po sebe v 30 sekundových intervaloch som naštartoval a vypol motor. Potom kontrolka prestala svietiť. Pokračoval som v jazde ale podľa manuálu som teda nemohol zaťažovať motor príliš veľkou akceleráciou a rýchlou jazdou.
Máte s tým niekto skúsenosti?
Jasné, pôjdem s tým do servisu, na diagnostiku, ale keďže sú sviatky tak sa s tým teraz nikam nedostanem a rád by som vedel čo to asi môže byť. Čaká ma tiež v pondelok dlhá cesta naspäť, do miesta môjho pracoviska :-)
Podľa manuálu by pokračovanie v jazde so svietiacou kontrolkou mohlo vážne poškodiť vozidlo, ale keďže som nezaťažoval motor tak kontrolka už viac nezasvietila.
To šklbnutie som však včera cítil prvý krát niekoľko 100km pred zasvietením kontrolky. Bolo jemné. To druhé, s kontrolkou, už bolo dosť citeľné.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Kontrolka check engine reguluje xy veci na vozidle,moze ale nemusi mat suvis len s regulaciou vyfukovych p!ynov.Bez diagnostiky sa nezaobides,cize prvy krok uz poznas potom riesit konkretnu zavadu.Napis potom ako si dopadol :41c2:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Dobrou spravou je ,že po opätovnom naštartovaní kontrolka zhasla, znamená to prechodnu chybu z ktorou sa RJ motora dokaže vysporiadať, resp.chyba nie je pravidelná a tak sa kontrolka nerozsvecuje.

Zo svietiacou kontrolkou "check motora" sa nevyhnutne spaja chybova hláška v pamäti RJ , ktora sa dá prečitať jednoduchým alebo komplexnejším diagnostickym pristrojom.

Napr.tymto :

http://www.hobbydiag.cz/profidiag/eshop ... end-OBD-II

Ak by si uviedol presne čislo tej chybovej hlášky , skusenejší kolegovia by sa vedeli vyjadriť o aký vážny, resp.menej vážny problem ide.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mňa by zaujimalo,čo to je za algoritmus, že treba 3x po sebe naštartovať motor ??

Ja mam iny problem z motorom a presne toto je,že vymažem chybu a po 3-om naštartovaní ju vysvieti znova....
rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

Tak, bol som s tým dnes na diagnostike.
Vyhodilo to číslo hlášky 040A a 040B. Bolo mi to preložené ako zanesený EGR ventil a prípadne aj nejaká hadička podfukuje.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Nezostava ti nic ine ako vycistenie egr-ka a skontrolovat hadicku co vedie z ventilu
rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

EGR vycisteny, problem vsak pretrvava :-(
To sklbnutie tam stale je. Naviac teraz zasvietila kontrolka CHECK SYSTEM a zaroven kontrolka dobijania, takze sa vyplo komplet vsetko a bol som nuteny ihned zastat (na velmi nevhodnom mieste). Uz nebolo mozne sa pohnut ani o krok. Ihned po vypnuti motora som uz nevedel ani nastartovat.
Po nejakom case (asi 20 min.) som vsak nastartoval, no pohol som sa asi pol metra a znova kontrolka... :-(
rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

Tak finálne je to snímač polohy kľukového hriadeľa.
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní