Prihlasenie auta zo zahranicia - VIN cislo nema 17 znakov

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Prihlasenie auta zo zahranicia - VIN cislo nema 17 znakov

Príspevok od používateľa denial »

Dobry den,

uvazujem o prihlaseni Trabanta z HU, ale ma iba 7 miestne VIN cislo, t.j. kratsie ako vyzaduju nase zakony.

Nasiel som nejaku ziadost o povolenie vynimky:
http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=10991

Ale pisu tam, ze na to treba KO a STK novsiu ako 15 dni, mozno aj nejake pisomne potvrdenie od vyrobcu vozidla (VEB Sachsenring sice vraj este existuje pod nazvom HQM Sachsenring GmbH, ale pochybujem, ze by vedeli nieco take vystavit a SK zastupca nie je ziadny), plus ze na tu vynimku neexistuje pravny narok, takze ak si uradnik zmysli, aj ked dodam vsetko co treba, mi ju moze zamietnut .... a to by som teda musel vsetky kontroly absolvovat (a platit za ne) dvakrat ?

Jeden znamy, ktory ma Trabanta mal podobny problem, on to riesil nejakym vyrazenim chybajucich znakov, kde musel ist tiez 2x na KO, lenze tie dorazene znaky vraj uz nie je takmer vobec vidiet ("vyparili sa"), takze na dalsej STK/EK moze mat vazny problem.

Co by ste mi, prosim, poradili?
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ja ti poradim jedno necakaj sadni do auta a chod na okresny urad dopravy a tuto poziadvku poloz tomu pankovy od ktoreho sa bojis ze ta nakoniec zamietne , nikto ti presne neporadi lebo pochybujem ze to niekto riesil v mieste tvojho bydliska a cita toto forum aj ked mozno ??? takze zbytocne nespekuluj a pytaj sa kompetentnych tu ti mozno kazdy napise inac a budes mat len mismas
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlasenie auta zo zahranicia - VIN cislo nema 17 znako

Príspevok od používateľa christiane »

denial napísal:
uvazujem o prihlaseni Trabanta z HU, ale ma iba 7 miestne VIN cislo, t.j. kratsie ako vyzaduju nase zakony.

Nasiel som nejaku ziadost o povolenie vynimky:
http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=10991
Vybav si vynimku,ja mam auto origo vyrobene v Japonsku a na cislo mam tiez vynimku.Vyrabaju cisla podla krajiny kde sa auto vyraba.Je jedno co mas na stitku,podla toho bude registrovane a vo velkom technicaku bude zapis ze mas nan vynimku.Ako ti bolo poradene,chod na odbor dopravy.
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denial »

Myslite Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií na Okresnom urade v mojom okrese?

Pretoze na stranke sa pise:
Žiadosť (o povolenie výnimky) sa podáva písomne na Ministerstvo dopravy Bratislava.

Takze s tou ziadostou a povolenim vynimky nejaky uradnicek na okrese zrejme ani nepride do styku.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

A ten uradnicek v okrese to tam akoze nemoze poslat?Ak byvas v Presove preco by si sa mal srat do Blavy.A myslime Odbor cestnej dopravy ......
Ak tu budes nad tym len rozmyslat dozijes sa skorej staroby ako to vybavis.
jarotko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 26.04.2017 09:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarotko »

No to sa nabehas kamarat. Pocul som o takychto pripadoch ale sam s tym nejake skusenosti nemam. Urcite sa dopredu vsade pytaj ako mas co urobit, oni ta sice asi poposielaju vybavit aj to co netreba ale potom ta uz s nicim hadam neprekvapia. Prajem pevne nervy
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

nesiel by som kvoli tomu do BA ked to vybavis na okresnom alebo na krajskom tak myslim ze by sa to tam malo dostat vynimku mozes dostat myslim ze by nemal byt nejaky problem hlavne to ries co najskor
zlobor
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25.11.2014 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zlobor »

ja by som sa tiez netrepal az do blavy, skus to najprv u vas vybavit a mozno ti fakt daju vynimku a hotovo. zalezi od toho asi aj na koho narazis ale necakal by som ze to pojde nejako rychlo ak teda budes musiet mat nejaku vynimku, urcite si daju na cas
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 10 neregistrovaných