Ford Focus Combi Ecoboost

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MIxo8
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 31.05.2007 14:42
Zdieľať na Facebook

Ford Focus Combi Ecoboost

Príspevok od používateľa MIxo8 »

Zdravím páni, zvažujem kúpu Focusa Ecoboost, rok výroby od 2013, otázka či benzín 74kw/92kw alebo diesel...Jazdím 20 km do práce a 20 naspäť, 4 krát do roka Slovensko a pár krát do roka Česko. Čo by sa podľa Vás viacej oplatilo? Ako sú na tom tie benzíny so spoľahlivosťou? Fóra a testy preštudované, ďakujem za každú radu.
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

Spoľahlivosť bez problémov, spotreba fajn.
Ale nejazdí sa na tom tak príjemne ako na väčšom objeme /porovnavam s 2.5 v6/.
Prevody sú dlhé, treba dosť často podraďovať a jazdiť min tak na 2-2500 otačok minimalne, napriek tomu čo vraví "asistent radenia".
Pod 2000 otáčok a pridaní plynu počuť nepríjemné dunenie. Motor inak takmer vôbec nepočuť.. či je to dobre alebo zle si odpovedz sám. Riadenie je totálne bez spätnej väzby, zaleži čo od toho očakávaš.

Pre kľudného vodiča je to fajn presuvadlo. Rozhodne lepšia voľba ako napr konkurenčné TSI.
MIxo8
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 31.05.2007 14:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MIxo8 »

Ďakujem za odpoveď, tak nie som žiadny pretekár...No dnes som našiel este za zaujímavú cenu Suzuki Baleno ročník 2017 cize nové auto. Focusa som zvažoval jazdeného takže dilema...Priateľka je za nové auto...
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

Baleno by sa skôr dalo porovnavať s fiestou. V cenniku je za 15 tis s 82kw motorom. Nemám síce skúsenosť so suzuki ale osobne by som dal prednosť focusu. Za tú cenu kúpiš v perfektom stave s titanium výbavou a 92kw.
MIxo8
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 31.05.2007 14:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MIxo8 »

Ved to cena je 14 a niečo. Výbava GLX cize plná. V tej cene je aj Focus ročník 2016 ale takú výbavu nemá ani náhodou... Každopádne ďakujem za Váš postreh.
mr-alien
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 29.12.2008 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mr-alien »

Ak ti mozem poradit pozri si Astru pomer cena/vybava je momentalne asi najlepsia v pohode sa vojdes do 14 - 15 tis prip menej podla vybavy. 74kw motor bez turba vybava smile dodanie je tiez pomerne rychle.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za dobrý peniaz je aj Mitsubishi Lancer.

Baleno je malá škatulka, to nie je žiadna výhra to kúpiť nové, to nechaj tým čo si povedia nám to stačí a potom si budú búchať hlavu o stôl. To si človek zrovna môže kúpiť Daciu a nebude to ani za 12k€
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Za tych 15 radsej vitaru 1,6 v 2. stupni vybavy. Idu prec ako teple rozky a strata hodnoty minimalna oproti lanceru ani nehovorim. Baleno je este drahe
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

1 kupovat dnes auto bez turba je bullshit
2 fordy maju zostatkovu hodnotu nozsiu ako korejci.. Over si v lizingovke.
3 na 40 km denne staci benzin, ale ani nafta sa nestrati. Nafta navyse bude spolahlivejsia (nie v pripade Fordu)
4 ford pouziva motry 1,6 hdi od pezotu, co su notoricky nespolahlive motory.
MIxo8
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 31.05.2007 14:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MIxo8 »

Ono som nazoru, že Baleno sa potom rýchlejšie predá ako Focus... Mixy tak radšej to Baleno? Vitaru som tiež pozeral ta sa nepáči priateľke. Ide aj o to, že Baleno je na sklade ihneď k odberu a eventuálne mi odkúpia môjho starčeka Focusa ????
marekceman
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 15.04.2012 16:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekceman »

Baleno maju rodicia. Nie je to zle auto, s 1.2 motorom. Ja by som si ho ale nekupil, z tych Bckovych mozno skor Kia Rio.

Astru som zvazoval, zvitazil cee'd kvoli lepsej cene s porovnatelnou vybavou, hoci v astre sa sedi tak nejak prijemnejsie.

Focus s Ecoboostom by som bral v silnejsej verzii. Nepaci sa mi ale siroka stredova konzola, som dost siroky clovek a citil som sa v nom stiesnene, astra/cee'd na tom boli ovela lepsie.

Za mna - vyberte si dva dni volna s priatelkou, obehajte autosalony, popozerajte si viac aut, aj ked sa ti paci Baleno, pozri si aj Rio, Astru, mozno Lancer. Vyber nieco, v com sa bude citit pohodlne.

Ja som tiez cital fora a mudroval, kym som neprisiel na to, ze je to blbost, a sediet v nejakom aute, drzat volant, mat vedla seba manzelku, a sledovat jej vyraz tvare, je to na com skutocne zalezi. Az potom pridu na rad technicke detaily a vybava :zg282:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

A co tak naopak....nech manzelka sleduje moj vyraz tvare a hned bude vediet ze sedim v MX 5ke a nie v Riu ci Focuse
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných