Vysoká pokuta za malé prekročenie rychlosti

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Vysoká pokuta za malé prekročenie rychlosti

Príspevok od používateľa biker610i »

Čaute v taliansku na ceste ss309 medzi benatkami a ravenou mi prišla 2x pokuta za prekrocenie rychlosti o 7 slovom sedem km/h 113 eur. To je sila. Isiel som tadial kamionom 77 a pre kamiony je tadial 70. Je to normálne dávať tak vysokú pokutu za tak malé prekročenie rychlosti? Pridajte nejaký názor čo si o tom myslíte. Ďakujem
:3c90: :3c90: :342a: :38eb:

PS uz to nieje dokopy : 226 ale aktualne skoro 1500 eur !!!!!! :3c90:
Naposledy upravil/-a biker610i v 11.12.2017 18:46, upravené celkom 1 krát.
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

A tých 113 eur nie je dokopy ale za každé jedno prekročenie čiže spolu 226 eur
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Zrejme pre kamiony je tam vyššia sadza. A berie sa to zrejme ako pokuta pre právnickú osobu kedže 99,9% kamionov je firemných. Inak mimo tému...minule som šiel cez Donovaly a koľko kamionovo(zahraničných) som stretol bolo nenormálne. Po 10km jazdy totálna rezignácia a šiel som proste 50 za nimi, jedného človek predbehne a hned dalsí. A oproti som to ani nepočítal.Pýtam sa, to je taký problém extrémne zdaniť zahraničné kamiony aby nám tu nedevastovali cesty? Poliaci sú samostatná kategoria, tí si robia z toho úplný holubník a nemajú problém to na úzkej zákrute v daždi vpáliť 90tkou a vytlačiť vás z cesty. Do kedy toto budeme znášať? A prosím nezačnite s pečivom a potravinami. Aj tak polku vecí v tých obchodoch vyhadzujú..to isté sa týka aj handier.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

sory ze nie k teme ale reagujem na predosli prispevok nado mnou

niektorym soferom tir by som naparil pokuty vysoko nad 10 tisic eur a to na mieste a odobratie vodicaku min 10 rokov alebo dozivotne ,jazdim kazdy tyzden mnichov - KN a co si uz dovoluju to je moc , doslova vxyletia bez smeroviek spoza druheho kamionu osobakom pred nos a ty musia brzdit ako sialeny , predbiehaju sa na preplnenej A3 pol hodinu potom je zapcha kvoli debilom za volantmi TIR , to iste cele rakusko a co ma vie dozrat to ze predbiehaju na zakazoch , kopcami hore a potom idu sotva 70 skratka arogantny nebezpecny hajzli
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jasne ze je tam vyzsia sadzba.videl som na slovensku ako slovensky kamionista DS spz si skratil cestu cez ulicku kde je znacka zakaz vjazdu nakladiakom.800 euro nafasoval hned.pocul som ako mu vraveli ste nad 12 ton bohuzial a nepomohlo mu plakat ze nema potom za co jest.tocil o tom aky je on zobrak jaj mal som to natocit sedlak jeden vyhovorky ako decko.dobre spravili bez zlutovania keska.fizli by mu aj dali za menej ale nemohli.za nimi bol park a tam velmi vela vidiacich oci a pocujucich usi aj moje :3035: za 800 sa nauci.a v nemecku to konecne vycistili tam sa bezne na 2 prudovke predbiehali kamiony kde bola znacka zakaz.rakusko by malo tiez nieco robit pred 3 tyzdnami spz nova zamka som bol vedla kamiona asi v strede navesu -linz stofka je tam povolena.z nicoho nic smerovka a uz to tocil na mna.este ze sa ucim ovladat lebo by stala cela dialnica a aj ten madar v pozore.skratka siel na tempomat a mal problem ubrat.radsej by narazil auto a toho vedla mna tiez.boli to 3 sec a uz bol v mojom pruhu.asi si neuvedomil ze ma povinne zastavky a ja mozem byt na buduce pri jeho dverach
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

miroslav114 napísal:sory ze nie k teme ale reagujem na predosli prispevok nado mnou

niektorym soferom tir by som naparil pokuty vysoko nad 10 tisic eur a to na mieste a odobratie vodicaku min 10 rokov alebo dozivotne ,jazdim kazdy tyzden mnichov - KN a co si uz dovoluju to je moc , doslova vxyletia bez smeroviek spoza druheho kamionu osobakom pred nos a ty musia brzdit ako sialeny , predbiehaju sa na preplnenej A3 pol hodinu potom je zapcha kvoli de*** za volantmi TIR , to iste cele rakusko a co ma vie dozrat to ze predbiehaju na zakazoch , kopcami hore a potom idu sotva 70 skratka arogantny nebezpecny hajzli
Kolega,niekedy mám dojem,že väčší odpad ako moji kolegia ,,tiraci'' neexistuje. Sorry, tiež sedím vysko nad cestou, mám pred sebou tisic míľ, za sebou batoh so 40tonami, ale snažím sa predvídať,byť ohľadupný. Ale aj u nás na dvore pracuje niekoľko c.hrapúňov... sorry ešte raz za tie ošípané
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Seven549 nemožem,nič iné urobiť iba sa ospravedlnit,čo dodať hovädo. Pred neho a pet flasu mu vhodit do okna, len tak aby sa zobudil.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ale ty s tym nic nemas.ty sa nikomu neospravedlnuj.pet flaska nezaberie a v 80km/h hmm to by musel byt dobry svih.a zase kopec svedkov.este mna by obvinili za napadnutie auta a spinenie rakuskej zeme.treba ist za nim vyckat az pojde na zastavku a pockat az vylezie.pred spanim predsa musi vymocit len dufam ze nie do flase lol ale zase strata casu.mne sa len v tedy stavaju take veci ak sa ponahlam.dalsi december minuly rok DS spz siel som do michaloviec.v obci sli 3 auta a kamion pred nimi 30km/h.rovinka nic neslo predbieham a to iste zastavil som na trave v protismere.siel som 60tkou ak by nahodou merali.bol nedockavy kym sa dopracujem pred neho.mozno to bol ten isty.ale robia to aj osobaky s spz SK SV ML a sem tam SL.ked jeden s spz SV videl ako idem po nom dal to cez obec liptovska osada v 180ktke.povedal som si ved do banskej daleko chytim ta ale asi niekde sa zasil.zvyknu to tak robit ze utekaju a potom sa zasiju v nejakej ulicke alebo benzinke.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

To nie je vina povolania, to je vina povahy.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Nedá mi sa zapojiť však všetci nadavaju na nas policajný banana stat Fickostat treba Kalimu na obed a podobne a tu ujha zrazu v perfektnom neposkodenom a hlavne nepolicajnom a nefickovom state vysoká pokuta dokonca o 7 km prekročených co v našom banana state tolerujú zobudme sa ako jednaju policajti bez kompromisov v DE v AT atd. a za ďalšie koľko doslova imbecilov ma vodičský
mamatus
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 15.04.2008 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamatus »

Ale v Nemecku a Rakúsku ta nezastavia, že cestná kontrola, máte lekárničku. A ani šašo nevyskočí na teba spoza kríka s radarom. Pekne stojí vo vyznačenom úseku ,Radar kontrola"
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ale vo svicarsku je to ako u nas.pekne zasity za stromom plotom rohom ulice a mera.zasite aj mobilne radary za stromami alebo aj za plotom v zahrade u sedlaka v obci.ale ludia robia aj take veci ze nahodia podomacky vyrobenu cedulu a pisu tam pozor radar foti od 55km/h.mna co pozastavovali nemci nikdy ziadna pokuta.fotiek mam do albumu nikdy nic neprislo.rakusko tam treba uz vediet co povedat.pokuty su len z dialnic.svicari su tvrdy ale raz som presiel na semofore o 3 rano na cervenu a oproti mne fizli.hned sa otocili majaky povedali mi pokuta 250 chf za taku chybu ale nic mi nedali.nevidel som tu cervenu pretoze hned za semaforom bola benzinka a svietila tak silno reklama cerpacky AVIA ze som to neregistroval.takto som im to podal.jeden z nich kontroloval doklady aj tp od auta druhy sa siel pozriet na to a povedali na buduce si davajte na taku vec pozor.vsetko mate ok stastnu cestu.ale ani rakusko nemecko svicarsko netreba tam frajerovat treba byt slusni vela to robi.ziadne reci ze som zobrak a mam 4 deti.u nich sa pokuty zvysuju aj tonom reci.
kostlivec
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kostlivec »

Braga a odo mňa si na osobáku na okraji mesta naši zelený vypýtali desať eur za rýchlosť prekročenú o 6km/h že vraj som v tolerancií,tak ich to určite vytiahne z biedy aj keď už tie naše orgány veru biedne nevyzerajú...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

najdu sa ja taky ale vacsinou v pohode chodim o 10 km viac a zatial teda zatial ma nikto nezastavil a aj ked to ma nezrujnuje , kolega pokuta zo svajciarska na dialnici myslim prekrocenie o 28 km pokuta 900 frankov
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Bol som z autom vo veĺa europskych krajinach a chcem povedať,že v každej krajine to berú inak prísne taketo prekročenie rýchlosti o 10 km/h
ALE
vždy merajú rýchlosť na KLESAJUCEJ ceste !!! V kopci som ešte nevidel merať rýchlosť...
Skratka policajne zmýšĺanie a z toho vyplyvajuce praktiky
su totožné asi na celom svete :342a:
Čo sa týka tej dialnice pri Benatkach ,jazdil som aj po nej ale detaily si nepamätam, väčšinou su také obmedzenia pri mestách,čim sa z dialnice stáva akýsi mestský okruh,preto je tam obmedzena rýchlosť,
ja viem,že mestsky okruh je vnutri mesta je to STRADA TANGENZIALE , ale veľa miestnych Talianov maju predplatený Telepass a tym padom možu jazdiť po dialniciach na predplatený kredit,čo ej lacnejšie ako zakaždým platiť mýto.
Čo sa týka kamionistov, veĺa som jazdil aj po nemeckých dialniciach a žiadne problémy z kamionistami neboli.
Už len tým ,že rýchlosť kamionov je obmedzená na 110 max.
kým osobne vozidla jazdia po nem.dialniciach 150 km/h+
A ked chce jeden kamion obehnuť druhy, tak samozrejme,že sa premavka trochu zdržuje, ale zase to netrva dlho.
A väčšinou dialnice maju na takýchto miestach 4 pruhy ,takže rýchle vozidla idu v tom ľavom pruhu.
Je to vačšinou o pohode za volantom, nie o nejakom strese
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: patogreso@gmail.com, tatkotom a 39 neregistrovaných