5GT - pomoc pri vybere, info

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

exex2
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25.03.2017 13:25
Zdieľať na Facebook

5GT - pomoc pri vybere, info

Príspevok od používateľa exex2 »

Dobry den,

najde sa tu niekto kto ma skusenosti z 5 GT?

Pozeram sa po tychto vozitkach, ale je velmi malo ludi, ktori maju skusenosti a napisu o tom niekde...

V prvom rade musim spomenut, ze nikdy som vw, audi, mercedes, bmw nemal...vzdy mi vadilo, ze na majitelov tychto znaciek (a novsich modelov) hladelo tak trochu inak. Negativne. Najma ludia ktorych poznam, z mojho okolia, osobne si to neberte a ten kto si to zoberie, nech si to necha pre seba :D

No k veci. Auto ma zaujalo relativnym komfortom a tichom v kabine. To su veci, ktore su u mna priorita c. 1
Modely s cenovkou cca 20-23tis.

Par som ich odskusal v autobazaroch.

Co mi vadilo - vrzganie plastov. Fakt vsetky bmw vrzgaju?
Dalej tuhe riadenie. Je elektronicke, da sa zvysit ucinok posilnovaca, alebo je hydraulicke?

S cim mozem ratat pri servise?
Na co si davat pozor?
S cenou servisu ratam. Kedze teraz mam volvo :)

Ktory motor pozerat? Som jazdec typo dochodca, nepotrebujem 500 koni.
Nejake zname vady? atd atd...

Mam prectanych kopec recenzii, zvacsa sa vsak recenzuju nove auta, nie jazdenky.

Ak by sme ho brali, asi to bude hladanie na dlhu trat, kedze auto kupujem nieken podla stavu ale aj podla spravania predchadzajuceho majitela, na svk je to potom tazke :)

Prosim, ludovi rozpravaci, nereagujte na tuto temu alebo prispevky v nej ;)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mám dojem že sa u tohto modelu riešilo rýchle (nadmerné) opotrebovanie pneu
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Chod na BMW forum, alebo napíš Čabakovi na TopSpeed on je fanušik 5 BMW

Inak nie som ludový rozprávač ,
ale dopyt po BMW je tu aj preto,lebo na trhu je ABSENCIA vykonných aut s viacvalcovými motormi

BMW všeobecne v posledných 10 rokoch išlo z kvalitou DOLE
a sčasti aj zámerne aby zakaznici nechali väčšie peniaze v servise...
osobne by som išiel do Mercedes A 45 AMG

ale moja lahodka je toto :

www.chevrolet.com/ss-sports-sedan.html

To je absulotne DOKONALE auto po každej stránke, kde sa už neda nič vylepšiť.... :300f:
guno5
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 22.10.2014 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guno5 »

newiem ja nejako tym GT ckam neviem prist na chut nie je to moja salka kavy co sa tyka vzhladu a co sa tyka kvality ono je to uz tak vsetko prespikovane elektrikou ze to je podla mna len na skodu lebo ak sa to pokazi tak si oprava zapyta
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Veru, 5GT si kupi bud clovek, ktory to zoberie za posledne peniaze a potom mu je tazko na servis, alebo niekto kto vie ze opicke treba banany. A ludom treba gramatiku a slovosled.

Tiez som z tych, co si nekupia nemecke "premiove" auta kvoli - susedom, prizemnym kolegom, takym a takym ludom, a kvoli pohladu na tieto znacky, resp. ani nie tak znacky ako vyssie kategorie aut tychto znaciek.

Keby som zil vsak od nas dalej na zapade, asi by som s tym problem nemal.

Co sa GT tyka, a vseobecne bmw, nevadi ti rozvrzgany interier uz u zanovnych aut? Toto by som nezniesol. Asi vadi, spominas to.
Tiez som ho kedysi pozeral, a pozor si treba davat na podvozok, prevodovku...Vzduch sa zvykne kazit, prevodovka to tiez bude mat po nevyjasenom majitelovi skoro za sebou.

Riadenie - s tym nic nespravis, je to hydraulicke, tuhe aj zostane.

Motory - asi zial diesel, benzinov je malo a servisaci sa na nom budu zbytocne ucit.
LS600h
XC90
l.bily
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.10.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa l.bily »

5GT neztocena sa kde da kupit do 23 tisic? Toto je auto ktore sa za malo nevyplati kupit. Ak ti mozem poradit na slovensku to ani nepremyslaj kupovat, tu su len rozbite ztocene hajtre, preto sa ti zdali ze vrzgaju. Ja mam 5tku F11 2013 a som spokojny, take by si nieco nechcel. Pokial jazdis jak dochodca, tak by ti sacila aj nejaka 520d a ta uz by sa dala vybrat za tvoj rozpocet, inak GT je skoro jak 7, ovela drahsi servis ako F11.
lacinoo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 29.03.2017 10:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacinoo »

auto sice pekne len ta cena mi k slusnemu kusu nejak nepasuje neviem si pomoct ale podla mna je to na solidne auto malo a jasne tu by som ho asi nekupoval skor by si sa mal poobzerat niekde v nemecku tam sa o auta slusne staraju
jarino777
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.04.2017 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarino777 »

za tie peniaze by som siel radsej do x5 alebo do 5 to by bola podla mna lepsia volba ako tento G model neviem
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac a 5 neregistrovaných