vymena smd diod

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

vymena smd diod

Príspevok od používateľa meny12 »

Zdravim, mam taku otazku, vie niekto poradit ake Smd diody su najlepsie do pristrojovej dosky? myslim aku svetelnost by mali mat zeby neboli prilis slabe ale ani zeby neoslepovali. chcem si vymenit orandzove za nejake biele led skombinovane s cervenou. Mam Kiu Rio 1.5 Crdi 2007.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

To je jedno aku ma svietivost ved stiahnes svetlo tym kolieskom.tunning je len na vlastnom vybere.
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Hlavne si daj pozor na aké napätie tie ledky su. Aby sa ti nestalo, ze tvoje aktuálne idu napr na 1,9V, ty kúpiš na 2,5 a budeš sa čudovať prečo nesvietia, alebo ti svietia červene na oranžovo.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Je take ze ergonomia, cize robme veci prirodzene pre obsluhu, ten osvieteny co osadi najpodobnejsie svetielka farbe nasej najblizsej hviezde, ku ktorej sme sa tak nejak vyvinuli za miliony rokov aj s nasimi ocami lol naopak fuj barzjakym nedostudovanym co nadrbu modre zelene a vseliake kolotocarske chujoviny do svojich kramov lol , ale je mozne , ze len pochadzaju z inej sustavy, je tu stale tatok moznost....ktovie co sa skryva v area 51 naozaj ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meny12 »

v mojom aute nie je regulátor osvetlenia dosky, takže nestiahnem svetlo. Nechcem žiadne "kolotočárske" osvetlenie, len také decentné ako majú napríklad Passaty. O tých poloch som si niečo už pozeral, tak si dám na to pozor aby som si nezmýlil + a - :)
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Regulator nepostaci na dorobenie.Najlepsie pozriet pod lupou ake su tam pozriet datasheet a podla vyrobcu kupit take iste len v inej farbe.Ak si tam das ine musis ratat s neplechami. Mozno budes musiet ku kazdej jednej aj odpor dorabat ci vymenit, a milion dalsich veci.Kolotocarsky tam dolep co chces, len + a - musi sediet.Decentne odhadujem ze sa netrafis ani zdaleka a bude to oslepovat a nakoniec to vzdas po tretom pokuse lebo lepenie uz bude nanic.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Potom, prosím, nezabudnite aj na elektrikársky fakt, že zatiaľ čo napríklad LEDka vyžarujúca biele svetlo potrebuje efektívne napájacie napätie 3.5V pri odbere 0.020A (=70mW), LEDka vyžarujúca červené svetlo, hoci bude od rovnakého výrobcu z rovnakej rady, potrebuje efektívne napájacie napätie už len 1.9V pri odbere 0.020A (=38mW), žltá 2.0V pri 0.025A (=50mW)
meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meny12 »

aha tak ako vidim bude zrejme dost komplikovane, v najblizsej dobe rozoberem pristrojovku a popozeram ake tam budu ledky, ale vdaka za kazdu odpoved, potom napisem ako to dopadlo.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Podla mna len hladáš spôsob ako si narobiť škodu...
Stojí ti to za to?
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Voz z 2007, dost pochybujem ze tam su vobec ledky. Asi obycajne ziarovky. Ale to nevadi, zisti si, ake maju parametre a kup podla toho ledky.
To som este nevidel, ze by rozne farby mali rozne poziadavky na napatie.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Ak je to ten typ auta, ako mal kolega Kiu Ceed, tak tam koliesko regulácie intenzity svetla žiaroviek nemá.
Je to strašne nepríjemné, hlavne v noci. Mne to vadilo a to som bol ako spolujazdec a nie ešte ako šofér. Ja mám osvetlenie stiahnuté skoro na minimum a tam ti svieti do ksichtu tá hnusná oranžová. Také podobné riešenie som videl v Octavii Tour - tiež sa tam nedalo stiahnuť osvetlenie prístrojovky.

@meny12
Zveril by som to do rúk niekomu, kto aspoň z diaľky videl multimeter a pájkovačku. Aby ten upgrade nebol zbytočne drahý a platený dvakrát, podľa toho ako si reagoval na undertakerov príspevok...
Sú veci, kde sa neoplatí skúšať a šetriť a to je jedna z nich...:)
meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meny12 »

Tak zase až taký nesom žeby som nevidel pájkovačku ani z diaľky a vieš, čo človek neskúsi a nepopasuje sa s nejakými problémami, tak sa to nikdy nenaučí a ja som ten typ človeka, čo chce všetko vedieť :D :D ale zvážim aj tú možnosť, že to niekomu dám urobiť, podľa toho koľko to bude stáť a či sa mi to vôbec oplatí :)
meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meny12 »

Takže pýtal som sa jednej firmy čo robia presne tie úpravy a pýtajú 150€ za úpravu prístrojovky a ku tomu urobia aj podsvietenie tlačítok na klimu a tie blbosti. Neviem či popýtali veľa alebo málo, nemáte s takými firmami niekto skúsenosti ?

// medzitým som rozobral palubovku a mám tam zrejme smd 3528 len neviem ako zistiť akú majú svietivosť. Najnižšiu čo som našiel na nete tak mala 1400mCd a neviem či to nebude oslepovať.

http://www.avelmak.sk/index.php?lm=392& ... icle=69471
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ukaz fotky, co si rozobral, dost pochybujem, ze tam mas diody :4012:
meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meny12 »

tu je tá fotka :)

http://imgur.com/a/EqwKo

dost blbo to vidno, ale lepsie mi to neslo lol
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní