BMW 118i , 100kw , 3-valec

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

audi A3

Príspevok od používateľa kapoja »

Ak Ti ide o výkon tak za 23000,- máš novú octáviu 1,8 132kw zrýchlenie 7,4 a za ušetrené peniaze oproti novému BMW 120i najazdíš tých 70000 km za 5 rokov a predajnost určite nebude horšia ako BMW. A tá a3 je predražená a nebude asi o moc lepšia ako octávia. A ešte k tej mazde lebo momentálne mám cx3 s tým 2 litrom, menil som už kolesá na letné a po 7000km brzdy ako nejazdené, olej pod hornou bodkou 1mmm, takže papaniu oleja neverím, to tlmenie by mohlo byť lepšie a aj svetlú bodku od skalky som už na červenom prémiovom red soul laku našiel ale to je auto za 15000,- eur. No a ten výkon vzhladom na spotrebu super, som robil opäť 200km trasu minule tam 100km mi ukázal palubák 4,2 a nazad som opäť troška pritlačil ukázal som moje 2 výfukové rúrky napríklad aj audi Q5, a doma som dotankoval 9 litrov benzínu čo je spotreba 4,5 litra !! palubák mi ukazoval 4,7. Ale ked máš na auto 25000,- tam su aj pri nových autách iné možnosti. Ja byť tebou tak sa odveziem v tej octávii a a3 aby si zistil v čom je tá prémiovosť.
adrianx
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 06.11.2014 11:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adrianx »

zadnokolka je sice o niecom inom ale ked si zvyknes je to uz fajn a cez zimu si uzijes kopec srandy ked ta bude zadok predbiehat, staci sa len naucit
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Stabilizačné systémy sa tam nemontujú tak úplne bezdôvodne,aj keď to značka vyhlasuje za pridanú hodnotu.Pridané sú v prvom rade bubáky do ceny a problémy v prevádzke,ale ak chce niekto húú a háá ..prosím dostane to (už si iba zaplatiť)
frost1992
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.10.2013 20:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frost1992 »

Tak dnes som bol vyskúšať Bmw 118i , a Mazda 3 2.0 88kw .

BMW:
- auto vyzera super ako interier tak aj exterier, použite materiali vyzerali byť kvalitne
- riadenie podvozok super
- automaticka prevodovka bez trhania krasne radi
- motor 3valec musim povedať ze som bol prekvapený , ani ho nieje počuť pri jazde uplne tichučky, skúšal som aj troška povytáčať a vykon dostačujuci ešte by som povedal že je snim auto pruznejšie ako moje byvale 2.0 TDI CC

MAZDA 3:
- auto bolo vetčie ako bmw aj viacej priestoru v predu/vzadu
- musim povedať ze to bolo dost podobne celi interier ako ma bmw
- pri jazde som si na auto hned zvykol, naozaj musim pochvalit mazdu je to dobre autko
- motor bohuzial to sa nedalo stym 3-valcom porovnat, vykon to ma nedostačujuci aj som to skusal vytačat do 5000-6000otačok ale bohuzial ziadne zlepšenie, inak isiel krasne motor , a dobry zvuk lahodiace uchu pri točení, až na ten vyýkon. A to som mal manualnu prevodovku v automate by bol vykon ešte o niečo horši podla papierov manual z 0-100 8,8 a automat 10,3. Škoda ak by mazda robila v sedane a automate 110kw verziu tak by som si určite vybral mazdu ale ako sa hovori vykonu nikdy nieje dosť a neviete kedy ho pri predbiehani budete potrebovať

A ešte by som ohodnotil pristup k zakaznikovy
BMW na 100% nemam čo vytknut
Mazda ZA 50% ( po prichode na predajnu zmetok, po dlkšej dobe čakania som musel vypisať papier kvoli jazde. U bmw nič take. Dostal som aj zlomene pero na vypisovanie. Potom nemohli najsť kluč od predvadzacej mazdi. A vybavenie zľavy 0 . Rohože + alarm 380€ . Len cez mail som v Trenčine dostal 800€ zlavu na take iste vozidlo ktore som chcel v ziline.
Neda sa vyskušat Mazda 3 z automatickou prevodovkou a nikde na slovensku nieje ako predvadzacie. U bmw som si mohol vklude vyskusať uplne nove vozidlo ktore nieje ako predvadzacie


Určite si este pôjdem vyskusať Audi A3 a potom sa rozhodnem.
hellah
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 02.05.2011 22:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hellah »

pred rokom a pol som mal rovnakú dilemu. rozhodoval som sa medzi Mazda 3 2.0 a 118i s 3valcom.

kúpil som nakoniec BMW a som úplne spokojný. V m packete más úplne parádny interiér, mazda sa tomu nevyrovná. sedačky sú výborne, materiály, spracovanie úplne na inej úrovni. Kolega presne vtedy ako ja kúpil tu mazdu, som v tom aute sedel od vtedy par krát a vôbec neľutujem môj vyber.

to, ze motor ide len na 3 valce vôbec nezistíš. auto ma dostatok sily stále. dlhodobú spotrebu mam 7.4. mesto okolo 8-9. mimo okolo 5-6. v zime kopa srandy s tým autom.

a ten prístup co si aj ty spomínal. tiež neporovnateľne.

rada na zaver. keď plánuješ auto predať po 5 rokoch, tak si vyrátaj celkove náklady oboch variantov a pozri ktoré ta vyjde lacnejšie. pri mojom nájazde (cca 15000) a pri zľavách a benefitoch, ktoré mi boli ponúknuté (cca 20% dole z ceny BMW, servis na 5 rokov zadarmo, pzp havarijne na 3 roky zadarmo, 3 roky záruka vs pri mazde skoro žiadna zľava a žiadne benefity, akurát záruku máju 5 rokov) obe varianty vyšli cca rovnako. a popritom rozdiel medzi cenníkovými cenami bol obrovsky.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných