Scénic 1998 -chýba VIN

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Keby bola prevarená časť z faceliftu, tak facelift má VIN iba vpredu, zadná časť VIN nemá. Autá sú to inak doslova zhodné, navarilo sa to čo sa zohnalo

Keby si zhodil plasty zo stlpikov tak by si možno zistil že prevarený bol
Ja si to neviem inak rozumne vysvetliť.

Keby som mal ešte ten prvý tak ti ten VIN v kufri odfotím
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Jasne, toto mi síce nenapadlo...je to jediné rozumné vysvetlenie.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

ale ale - model 95-98 je ten co mas ty,model 99-03 je skelet, dvere,okna,atd,to iste, len ma iny predny blatnik,kapota,svetla,kufor bez hmloviek,atd - ale cislo na 100000%pod rezervou tak isto.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak to na 10000000% nie, facelift má VIN už vpredu, nikdy nie v kufri, mimo tú výnimku o ktorej som písal na začiatku, že prvé facelifty ho mali ešte stále v kufri.

Doma máme 2ks faceliftu a oba majú VIN vpredu http://vin-location.com/wp-content/uplo ... al/474.jpg
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

pozri aj pod rezervu,,,mam 2 v dielni a zajtra ti to odfotim,rok 2001 a rok 2000 - len neviem ako to sem dam,neviem dat foto
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Dakde na podlahe pri nohách v predu jak je spolujazdcova sedačka na boku pri podbehu? Niektoré auta tam mali teraz neviem naisto ake či Peugeot ? Mám Clio a tiež má v zadu pri rezerve...
maci.nko@azet.sk
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 06.05.2007 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maci.nko@azet.sk »

Na hornom obrázku (pri pohľade zozadu) pred tým vyliskom čo si obrusil, je zatretý fľak ktorý má v strede hrdzu a okolo presvitá základ (pri pohľade na obrázok vpravo hore) tam je pôvodne VIN. Jemný brúsny papier a brúsiť tú hrdzu! Tam ho objavíš.
Hororistické scenáre typu určite skladačka atď mám najradšej, keď neviem radšej sa neozvem ????
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Stál si pri tom aute?
Ja nie a ked autor teda tvrdí že tam ten VIN nie je aj ked vie miesta kde má byť tak by som tú možnosť nevylučoval.

Si asi ešte nevidel takto prevárané auto, ani nemáš tušenie kolko takých na SK vzniklo v časoch ked nebola KO. Čo som mal kamoša lakérnika (už je na onom svete) tak ten robil v TN v servise, kde v časoch toho najväčšieho boomu sa mesačne robilo 4-5 takýchto áut - doslova zvarené z dvoch kusov.

Trebárs ten môj prvý Scénic mal preváranú prednú pravú štvrťku
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Kedysi sa vozili auta take len na zosrotovanie a vsetci kmiini tu hyykali ake to bude kraaasne auto dnes uz su vsetky tie auta roztavene a zrecyklovane ale istotne aj tetaz sa take stane
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Povedal by som že ešte stále mnohé jazdia, aj ten môj Scénic keby "galgan" nezhumploval tak nemá dôvod nejazdiť. Na STK také veci neskúmajú a na KO s tým ísť netreba.

No a tento daný kus o ktorom je tu reč majú doma 10r a vtedy KO nebolo, stavba zlepencov sa zastavila práve príchodom KO

Ja neviem, možno bolo ešte nejaké medziobdobie, kedy VIN bol ešte inde ako v kufri či v predu (trebárs pri sedačke) ale ja o tom neviem. Aj v tom kufri bolo na dvoch miestach, raz pod rezervou druhý krát zasa na podlahe vedla rezervy.
Kedže ten predfacelift má baterku pod sedačkou tak by som to tam poriadne skontroloval a ak už ani tam nebude tak potom naozaj nemám rozumné vysvetlenie
maci.nko@azet.sk
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 06.05.2007 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maci.nko@azet.sk »

Nechcem ťa o tom poučovať na to som tu neni, ale x krát som také zhrdzavené čísla už čistil a tiež tvrdili že tam niesú. V tomto type je VIN rozdelené do dvoch radov presne tej veľkosti ako je na fotke ten hrdzavý fľak! Je to tam vybodkované preto je náchylné na skorodovanie od kondenzu ktorý sa tvorí vo vaničke na rezervu.

A k tým polepencom robilo sa to aj sa bude robiť! Ale tie polepence majú VIN vždy krásne čitateľné aby zbytočne nevzbudzovali pozornosť :d :D
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

tento problém som riešil na kamarátovom megane 1996,nič nenájdeš,VIN malo povodnú ihličkovú razbu v kufri pod rezervou ,keď to trošku zhrdzaveje je to za pár rokov preč...

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných