Jeep grand cherokee 2005 3,0 crd automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dalibor99
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 15.06.2008 14:24
Zdieľať na Facebook

Jeep grand cherokee 2005 3,0 crd automat

Príspevok od používateľa Dalibor99 »

ahojte borci zajtra idem pozerat toto auto ma nabehane 311000km a chcem sa spytat na co si treba davat pozor, co treba skontrolovat a vo vseobecnosti nejake rady ohladom toho
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kto s tým už mal niečo do činenia,je jedno či majiteľ alebo opravár,sa teraz chytil za hlavu,lebo niečo tak monumentálne hlúpe snáď ani nemá konkurenciu.Dobre je dovtedy kým je dobre...ale ak nie,nech ťa svätý ochraňujú čo zažiješ.Prečo myslíš že majú také dobré (nízke) ceny ? Dostaneš ho dobre nie za pol ceny Landcruisera.
Kde to chceš preboha servisovať ? Je jedno či sú km pravé alebo stočené,čo myslíš,kedy sa to na teba zosype a ako to dopadne ?
Dalibor99
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 15.06.2008 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dalibor99 »

Cena je 6000€ potrebujem to občas na ťahanie vozíka ale to možno tak raz za mesiac inak na bežne vozenie... podľa súčasného majiteľa nie je momentálne nutná ziadna investícia
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Kupujes vozidlo s celkom slusnym najazdom km a nie prave z aktualnych noviniek,kedze uz ma nejake tie rôčky za sebou.Osobne by som si daval pozor na vsetko,cize hlavne sa tu jedna o starostlivost predchadzajuceho majitela/-ov ako sa starali a co vsetko vozidlu dopriali.Ak budes mat k dispozicii serv.knizku bude to plus pre teba.Kedze sa jedna o automat,zvlast pozornost by som venoval prave prevodovke a jeho cinnosti pocas jazdy,podvozok tiez nie je lacnou zalezitostou,cize pripadne buchanie,chrapcanie pocas jazdy a prejazdov nerovnostami tiez by som si odsledoval(najvhodnejsie sa pozriet na celkovy stav naprav v autoservise).V interieri posudit stav sedaciek(ak su kozene)sedacka vodica prezradi o pouzivani vozidla,stav volantu( ci je zosuchany),opotrebovanie pedalov a pod.Tymto veciam velakrat majitelia nevenuju zvlastnu pozornost.Posudit chod motora(najlepsie ked je studeny)-pripadne cvakanie,klepanie,nerovnomerny chod a tiez pozor na rozvody motora(kedy boli naposledy menene)popripade po zakupeni riesit ich vymenu.Celkovy stav karoserie,podbehov,korozia,prestriekanie jednotlivych dielov...atd.Su to len detaili,ktore ti pomozu odhalit iste nedostatky na vozidle a na jeho zaobchadzani,ak mas moznost tak si zober so sebou osobu ktora ti pomoze a ti poradi na mieste .
forent
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.10.2008 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa forent »

mal som to auto dlhe roky, km sa neboj je to Mercedes motor, prevodovka tiez, daco vydrzia. vyborne auto to je! Ceny su nizke lebo je toho vela a je to nepredatelne auto. Co sa dielov tyka - plne smetiska a vrakoviska su toho :) cize dielov je neurekom. Prevodovku do toho kupis za par korun repasovanu. Akurat kurenie budes mat rozobrane 2x do roka :)

PS: cena je dost vysoka, stlac to dole na 4500 to je za tie KM realne. Nepreda to, nema komu! iba blazon by to kupil za tie prachy.

Ako tu je pisane, bude to pytat servis a nejde o diely ale o ceny prace. 6 je vela. Ja som za 7 kupil 2008cku ked som ho predal a typek bol rad ze som si pre to prisiel. Bolo to pred pol rokom.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No veď práve,stačí jeden zapečený vstrek a dáš dokopy nebo so zemou.Inak máš pravdu,nepredateľné.Kto mal z neho von motor,nech si zaspomína,a prosím bez vybraných slov
Dalibor99
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 15.06.2008 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dalibor99 »

Jedna sa uz o novší model teda nie obdĺžnikové svetla ale tie co su na vrchu oble... myslím ze na mieste este spustí 200-300€ ale viac uz nie mne sa auto velmi paci a co som sa dočítal tak voziť sa na automate s 11-13l spotrebou v jeepe je super najmä ked teraz potrebujem sem tam aj ťahať nieco
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Nechapem co z toho p.Hlavaty robis taku kovbojku. Taky bezny nemecky motor v americkom aute a onic horsi na servis ako audinacky alebo bbaworacky dizel a ked rozpravame ,ze aky zly oproti toyote tak by som doprial opravovat toyotacky v landcruiseri-tiez taky posuk s blbym pristupom len ten nemecky aj ide :40bd: a to nehovorim co som videl na palete 8valcovy 4,5 z landcruisera aky je to uz nepodarok oproti starsim spolahlivym 4,2td A to som fanda benzinov :3035: . Inak ked chces nieco vediet o jeepoch a ich slabych strankach a ich servise a upravach tak kontaktuj firmu pri Ziline jeeparts -Paliho -to je asi najvacsi macher na jeepky v republike + sa zaobera specializuje len na jeepky :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

dodik13...šlapnúť sa dá do kadečoho,ale nemalo by to byť vedome.Bola otázka...hodne dlho bez odpovede.A ja som som dlho premýšlal či mám byť jediný a zrovna z negativným názorom.Potom som si povedal,ok..napíšem,ten človek nevie do čoho ide.Lebo väčšiu kravinu než toto sa snáď už ani nedá urobiť.Našiel som si aj ten inzerát,aj urobil porovnanie ročníkov 2005 aby som pochopil zámer.Ale nemení to nič na veci.Vystríhal som spolužiaka a to kupoval nádherný kúsok že bude sklamaný až prejde čaro.Splnilo sa...presne dva roky trvalo kým to zo stratou napravil.Takmer nejazdil,vystavoval to na oči vždy naglančené...dva roky sa toho nevedel zbaviť.Trocha smiešne je,ak z velkej lásky vec prejde do neskutočnej nenávisti.Bol by neviem čo urobil,len nech už to ide preč.Hlúpe vytriezvenie.
Čo sa týka žilinčanov,myslím že toť nedávno tu boli vyberať vstrek pomocou hydrauliky,a nakoniec išlo celé rozobraté auto tam.Ak dobre viem boli to oni
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Milan len vseobecna otazka, toten vstrek je tam vsunuty novy volne, dotlaceny volakou prirubou, ale opotrebenim sa podfukne a zalozi otvor karbonom, co nasledne znemozni demontaz ? preto ta hydraulika ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

je to voz ako kazdy iny, 4x4 + automat znamena narocnejsi servis a pri tom najazde je vysoke riziko, ze sa servis pretahoval a viackrat.
Ale 6000 je srandovna cena za tu hodnotu, co voz poskytne.
V inzerate je cena 6500 a este si nebol auto ani pozriet, cize obraz o kupujucom si vie kazdy spravit.
Forent... ano, 4500 :::
damir8
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.06.2013 09:29
Zdieľať na Facebook

aky pan take auto

Príspevok od používateľa damir8 »

To auto moze byt uplne super ak malo pravidelny servis a menili sa diely za nove modifikovane.tieto prve rocniky boli velmi kazove co sa tyka elektroniky-modul zhaavenia,aktuator turba, cidlo dpf, cele dpf, motorcek redukcie, shifter prevodovky, swirl motorcek.....atd.
Vypytaj faktury alebo sa spytaj co bolo robene ak nevie tak jeb na to...to su ojebavaci a auto ma len vynulovane mnozstvo aktualnych chybovych hlaseni...
Motor super ale ma svoje muchy- da sa predchadzat zlyhaniam a nudzovym rezimom
Naprava- velke voly v riadeni...zadna je nezmar
Prevodovka- olej menit po 50 000 ak ti povie ze dozivotne utekaj prec.
Pozor na cinkanie motora a dym aj po zahriati- trysky
Ak kupis dobry kus tak rataj do 1000 eur rocne....ak zly tak do dvoch rokov 7-10 000.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bajo...ano,zapečie ho a nech boh ochraňuje aby to bol zadný
kto zažil vyberanie agregátu si svoj názor na to čo je normálne a čo nie dosť skoriguje,ale tak ako sa hovorí - každá práca je ľahká,ktorú nerobíme práve my
damir8...u dovozu sa toho veľa nedozvieš,vidíš pekný navoňaný voz a už sa vozíš
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

FUTURA 29 napísal:Nooo,ale 4 a pol nie je to prehnane pod cenu?Za to tak fabiu kupis.Forent tej tvojej predposlednej vete nejako nerozumiem.Kupil si za 7tis 2008,a ked si ho predal tak typek bol rad ,ze si po to prisiel. :-\
Ze vozidlo bolo v top stave a novy majitel ho s radostou kupoval,takto bolo asi myslene
damir8
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.06.2013 09:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa damir8 »

..to auto proste MUSÍ mať nejakú históriu...ZISTI JU-skus podla VIN v JEEP-e. A keďže má taký nábeh, tak pravdepodobne aj množstvo servisov za sebou, čo môže byť naozaj dobrý znak, ale možno končí životnosť už aj tých vymenených vecí... Možno bolo búrané ..tak aspoň lak pomerať a pozrieť nosné časti...proste ísť s baterkou..cena 6000 je adekvátna, poznám tie autá so 600 000km-či už Grandy, ML, alebo Commander..ale tá starostlivosť proste MUSÍ byť..ísť na diagnostiku každé 3-4mesiace..inak hrozia fatálne veci, kedy naraz odíde veľa vecí..a Drahých!!!lebo všetko so všetkým súvisí..a nastávajú reťazové reakcie s odstupom pár týždňov-mesiacov..napr vstreky-turbo-DPF
Napr tesnenie za 5 eur a jeho pravidelna kontrola a vymena Ti zachrani 500 eur + robotu za nový swirl motorček, na ktorý kvapkajú výpary z hadice sania..
Ale veľa krát platí aký pán, také auto...ak je to buran so zaj....ou košeľou, tak také bude aj auto...len ten kto sa stará o seba sa stará aj o veci...takže tak...
Ako prvé naštartuj, pozri paličku na palubovke či bol studený, zhodnoť štartovanie a pozeraj dym..to napovie veľa.Pridaj plyn..ak zdymí na šedo-čierno už je chytený.Tie autá v dobrom stave nezdymia absolutne nic..
A hlavne netankovať somariny!!!!
Chceš vidieť ako sa stará o auto:-)))...pozri inzarát JEEP COMMANDER za 14 200..:-)

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní