Trhanie na LPG každých 5sekund

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

skyline124
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 23.03.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Trhanie na LPG každých 5sekund

Príspevok od používateľa skyline124 »

Mám Fabiu 1,4MPI 50kw s plynom, menila sa nádrž a nejaký reduktor alebo niečo také, a auto začalo po čase trhať, ide ale počas jazdy (je jedno v akých otáčkach) kaźdých 5sekúnd trhne a znova ide normálne, aj za studena aj za tepla, aj pri 50tke aj pri 150tke. Sviečky boli menené dvakrát.
Nenapadá niekoho čím by to mohlo byť ?
Ďakujem za rady.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pričina toho trhania može byť v tom reduktore....

MAX. prietok plynu v reduktore sa NASTAVUJE v určitom rozsahu imbusovou skrutkou,ktorá ovláda pružinu membrány,
tato skrutka je umiestnená v strede toho reduktora a musi byť max.povolená na doraz
pružina ma mať len určité predpätie,priamo to ovplyvňuje množstvo plynu ktoré prejde popod membránu a nasledne do plynových "vstrekovačov"
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Mám ten istý motor mal som ten istý problém a robila to cievka a ešte jedna vec robí to aj na benzín??? Ak áno a svieti "žltý vrtuľník" kontrolka motora tak to môže byť aj lambda-sonda zober auto na menšiu nakladačku do kopca povytacaj (samozrejme zahriatie auto) a pôjde to prípadne vymen sú tam tuším 2 mne pomohlo auto povytacat
Naposledy upravil/-a 01Eagle v 16.04.2017 12:26, upravené celkom 1 krát.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tiež mám dojem, že keď sa ten výpadok prejavuje v pravidelnom intervale nezávisle od množstva odoberaného plynu, tak by nemal byť na príčine reduktor.
skyline124
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 23.03.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline124 »

Na benzíne to nerobí, tam ide pekne, nesvieti žiadna kontrolka, dnes som zistil že mám prerazené tesnenie pod hlavou, ale to by na môj problém nemalo mať vplyv. Nikdy som auto s LPG nemal, doteraz len diesle. Môžem tým imbusom krútiť? (aby som to nejako viac nerozladil) Prípadne opočítam o koľko otáčok som to odkrútil, ak nepomôže tak to zakrútim naspäť.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ano, rozumne veci az nakoniec...co takto navstivit plynara ? :41c2: za 20cku to mas opravene a ked ne, minimalne zdiagnostikovane, nuz ale ked usetrit, tak poriadne...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

najprv to tesnenie pod hlavou... potom plynára
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

skyline124 napísal:Na benzíne to nerobí, tam ide pekne, nesvieti žiadna kontrolka, dnes som zistil že mám prerazené tesnenie pod hlavou, ale to by na môj problém nemalo mať vplyv.
predaj to a uz nikdy nekupuj auto co ma LPG.AK LPG tak ty musis byt prvy kto to tam da namontovat.ten kto auto s lpg predava tak vie preco.pretoze uz ho vyjazdil a ziada si go motora.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Seven každý vidí že veľmi rád provokuješ, ale niekto kto tu vážne hľadá odbornú radu a ešte na tvoje kecy nie je zvyknutý, môže z toho dostať depku.
Ako keby na aute na ktorom si sám dáš namontovať LPG, sa nemohlo niečo pokaziť, napríklad povoliť tesnenie pod hlavou. A odkiaľ ty vieš, kedy on tú fabiu kúpil a ako dlho s ňou jazdí ?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Auto co nemalo LPG nema odpalenu hlavu valcov.nic zle som mu nenapisal len to ako to funguje.depku z toho bude mat az zisti ze mal ostat pri dizli a nie upravnej starej fabii 1.4mpi pripravenej na predaj.
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Pardon za OT, nema toto forum nejaku funkciu pridat si uzivatela do nepriatelov, aby sa mi tie dristy niekoho nemuseli zobrazovat? Ine fora to maju, ale tu to nevidim....
Dakujem
LS600h
XC90
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ano , samozrejme, priklaňam sa k názoru , navštiviť stredisko montáže LPG, tam Ti to zdiagnostikuju, a
povedia čo ďalej....
LPG je ROZUMNÉ riešenie, len vyžaduje neustaly DOHĽAD odborníkov....

A prispievateľa "seven549" netreba brať vobec do uvahy, je to RYPAL...
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Seven549 si zabil s hlaskou,ze auto co nemalo LPG nema odpalenu hlavu :40bd: Sam som par hlav odpalil na benzinovych sunkach ked som im daval castejsie zabrat a kolko inych som videl ani nebudem pisat :d :D Ty si asi lpg nemal alebo mal ale v kombinacii zlej montaze a zleho systemu pretoze ak je v dobrej kondicii motor a dobry lpg system s dobrou montazou a auto sa setri a robi pravidelna udrzba tak auto s LPG sluzi vela rokov :300f: A takych spokojnych ludi s LPG poznam vela :2f93:
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

seven549 napísal:Auto co nemalo LPG nema odpalenu hlavu valcov.nic zle som mu nenapisal len to ako to funguje.depku z toho bude mat az zisti ze mal ostat pri dizli a nie upravnej starej fabii 1.4mpi pripravenej na predaj.
Seven, sorry, ale to si ozaj este nevidel auto bez LPG s "odpalenou" hlavou ???
Prepac, ale potom si toho videl malo.
niner
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Bydlisko: TN
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niner »

lakinooo napísal:@niner dalo by sa nieco take? Lebo mam aj ka zopar adeptov, ktori by tam mohli byt nastaveni defautne.
nie lebo potom by nikto nic nehlasil adminom :D

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní