Mercedes CLS 500 - žerie olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

patko1 napísal:nĂ©Ă©Ă©, celĂ©Ă©Ă© zlĂ©Ă©Ă©. Neexistuje aby sa do medveda dolieval olej :4090: :40bd: No kde ste mercedesaci? Pokracujeme v debate zo vcera? :d :D
InteligentnĂ˝ prĂ­spevok...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

trochu by ma sra,lo keby som mal každých 1200km dolievať olej ale ak je tam nejaký 0W-x tak si myslím, že norma výrobcu to rešpektuje.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ale asi s tým nič nespravíš. Treba si naozaj v servise overiť normovanú spotrebu a ak sa to trafí do tolerancie, nedá sa s tým nič robiť.
Ja si pamätám jeden prípad ešte u môjho ex zamestnávateľa kedy zákazník reklamoval spotrebu oleja u 14l motora. Už si samozrejme nepamätám presne ale išlo o nejaké 2l na 1000km čo bolo na hranici normy výrobcu. Podotýka, že bežne nebolo treba doliať olej od výmeny do výmeny čo bolo v tom čase 40 000km. V dielni demontovali hlavu, natočili kluku tak aby sa do všetkých valcov dala naliať nafta, naplnili valce a nechali stáť. Po 5 dňoch hladina neklesla ani o desatinku mm takže krúžky neprepúšťali, motor bol suchý, takže ani odvetrávaním sa olej nestrácal ani žiadnymi netesnosťami. Po zložení žral olej naďalej. Prestal odrazu, bez varovania po ďalších asi 60 000km. No najzarážajúcejšia bola tá normovaná spotreba 2l/1000km. Pamätám si ešte jeden prípad u 10,3l motora asi o 6r. neskôr. No tam sa to myslím nikdy neupravilo. Takže je to asi tak, že výrobca toleruje vcelku vysokú spotrebu oleja aj keď prax je taká, že 70% motorov ju má minimálnu až žiadnu.
cepko
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.02.2007 16:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cepko »

každá 500vka žerie olej niektora viac ina menej ked prejdeš 2.500 k m min tak je to OK

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných