Jazda bez maleho Tp

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dodosk
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.03.2017 10:20
Zdieľať na Facebook

Jazda bez maleho Tp

Príspevok od používateľa dodosk »

Zdravim kupil som auto predajca mi na prevoz auta domov dal maly Tp ktory som mu po prichode domov poslal postou spolu so splnomocnenim na odhlasenie auta na moje meno, otazkou je ci mozem auto pouzivat ak maly Tp je na ceste k predajcovi, ja mam kupnu zmluvu a kopiu maleho TP a bielu kartu
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Vyhlaska jasne hovori, ake doklady su potrebne k vedeniu motoroveho vozidla…
Ziadna ina nahrada, ci fotokopie a podobne veci…


http://bfy.tw/AlIL

No a ake sankcie (pokuta) z toho praveni? Zas pomoze google.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

a to preco si mu posielal maly tp.ten ostava tebe a pri prihlasovani vo svojom okrese ho odovzdas spolu s tym velkym tp.mas mat pri sebe maly tp karticku pzp stk ek pripadne od folii.ako teraz budes jazdit.nijako :3035:
barneystinson
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 23.03.2011 09:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa barneystinson »

Seven od začiatku minulého roka po uzasnych zmenách už musí odovzdávať malý tp starý majiteľ.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Vlastne ano lebo pri odhlaske musia byt pritomny obaja co v tomto pripade neni koli prachom.
vaclavjozef
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 17.02.2008 19:02
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vaclavjozef »

Maly odovzdava stary majitel, a ako chalani tvrdia,zakon hovori ake mas mat doklady na vedenie vozidla.takze pokial nemas papiere v poriadku, nesadaj do auta.potom ti plakat nepomoze
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Kludne jazdi. Nos pri sebe kupnu zmluvu a je to v pohode.
Policajti to chapu a nebudu ta pokutovat. Karticka EK,TK, kupnopredajna zmluva, poistka a jazdis zvesela...

Osobna skusenost
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keď natrafíš na takého akých je väčšina, tak budeš mať inú osobnú skúsenosť.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Základ je nenechať sa chytiť. A ak už ťa zastavia , tak potom zas vedieť zjednávať a sypať si popol na hlavu.
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denial »

treba sa dohodnut s predavajucim, ze maly TP ti necha. proste mu povedz, ze ty ho POTREBUJES.

on povie fizlom pri odhlaske, ze ho stratil a je to VYBAVENE.

ten kusok plastu bol uz draho zaplateny, nevidim dovod ho zadarmo vracat a riskovat pokutu.

keby ta zase chytili bez neho, tak byt voci fizlovi slusny a snazit sa to vykomunikovat na "pokarhanie", t.j. bez pokuty. keby bol strasne pokuto-aktivny, nesuhlasit s priestupkom. staci, ked najdes jedneho cloveka, ktoreho v takej situacii pustili bez pokuty a na sude vyhras (a o tomto vie aj fizel, ale tebe to samozrejme nepovie).

mne chceli dat za nesvietenie cez jasny den 10 eur pokutu, potom mi akoze zadrzali vodicsky preukaz a potom (po zdrzovani) ma nasrane pustili dalej bez pokuty.

asi kazdy policajt pri kontrole KLAME, co je velmi smutne a cloveka, ktory sa dokonale neorientuje v zakonoch (co niekedy ma problem aj pravnik) lahko okabati. hlavne v situacii, ked clovek nic nespravil, resp. ked sa to da urcite riesit aj bez pokuty.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných