STK a velky technicak

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

STK a velky technicak

Príspevok od používateľa kalli »

Ahojte chlapci, vie mi prosim niekto poradit, co mam urychlene urobit? V stredu 12.4. idem na STK a zistujem, ze som niekde totalne "zašil" velky technicak a nieco mi hovori, ze som si ho zabudol zobrat z STK este v roku 2015. Proste ho nikde nieje. STK plati do 17.4. DI urobi nejaky duplikat alebo aky je postup a co vsetko potrebujem priniest na kladne vybavenie na prvy krat? Dakujem za kazdu odpoved, lebo nervy mam velke uz z toho.
bavorak8
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 19.11.2014 13:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bavorak8 »

Myslim, ze tu najdes vsetko, co ohladne vydania duplikatu potrebujes vediet http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=123702 aj ked to ci ti to kladne vybavia na prvykrat je otazne, ale verim, ze budes mat to stastie. Lebo ja viackrat som bol riesit podobne veci, pozistoval som si z kazdej strany co vsetko potrebujem a nakoniec pridem tam a ze zas nejaka novinka, ze toto a este hento mi chyba ale na druhykrat uz bez problemu :)
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Fizli by ho mali vytlacit na pockanie a 12 eur kolok, a karticku poslu postou tusim do 30 dni. Inak to nespravia (napr. ze znova vytlacia TP ktory si stratil. Vydaju novy aj s kartou).
kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalli »

Chalani dakujem, vybavene!
Popisem ako to prebiehalo. Prisiel som na Klientske centrum v BA, vymacknutie poradoveho cisla, zaplatenie 6,-euro kolok. Vypisanie ziadosti a vypisanie Cestneho prehlasenia. Cinklo cislo, prisiel som k panoviu policajtovi, povedal aky problem mam. Zobral ziadost, cestne prehlasenie, vypytal biely doklad o poisteni (to je ten, co je spolu so zelenym) a vytlacil velky technicky preukaz. Budu ma informovat, kedy pride maly technicky. Zobral mi maly technicak. Ak nemate pri sebe biely doklad o poisteni, plati sa kolok 12,-euro. Cize teraz jazdim s velkym technicakom do dodania maleho. Pytal som sa ho hned, co a ako ked sa premeska STK, takze je to centralne riadene, pokuta 330,-euro hned a ked takyto prejde okolo hliadky a natukaju si cislo, hned idu za nim, odstavuje sa vozidlo a na vlastne naklady odpratat prec. Mozu zobrat aj SPZ. Cele to trvalo do 20 minut od prichodu po odchod. Samozrejme takto sa s Vami budu bavit, len ak mate este platnu STK, co ja mam este tyzdne. Po premeskani terminu sa uz takymto sposobom duplikat velkeho technicaku riesi inak so vsetkyymi vstupnymi obhliadkami auta, co je uz slusny balik penazi na sprevadzkovanie auta do ulic. Snad tato informacia a postup niekomu pomoze. Kazdopadne dakujem za vase reakcie a pekny den prajem.
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

"Ak nemate pri sebe biely doklad o poisteni"... si si isty? nie nahodou maly technicky? bez dokladu o poisteni ti to nespravi vobec a nie za drahsie
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

len dodam ze oplati sa verit skor web stranke policie
kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalli »

Je ten zeleny doklad a sucastou neho je biely, mam to spolu medzi dokladmi. Je mi jedno, ci veri niekto alebo nie, pozadoval to odomna a som mu povedal, ze neviem o co ide a dal som mu zeleny. Rozbalil to a povedal, ze toto je ono, sucastou bol aj biely. Vybavene. 6,-euro. Len dopnim, nevysedavam tu, netvarim sa ako odbornik na auta, jazdim lepsie a mam odjazdene viac ako 80% prispievatelov na tomto fore, ak mozem pomozem ak nie, neublizim. Nemusel som to sem pisat. Mozno niekomu pomoze moja informacia, mozno si niekto precita na policajnych strankach...:-) Nie, maly technicky mi zobral ihned. Viem co je poistenie a maly technicky. Zopakujem, pri strate velkeho technicaku je potrebne priniest maly technicak, poistenie biely doklad, vyplnit cestne prehlasenie, ziadost a 6,-euro kolok. Bodka.
marekceman
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 15.04.2012 16:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekceman »

Ja len zadávateľa doplním, že pokiaľ nie je možné stihnúť TK, vozidlo sa v posledný deň platnosti STK dá dočasne vyradiť z evidencie. Stojí to 5 eur na max. rok a ďalších 5 eur pri opätovnom prihlásení. Len je potrebné dávať pozor, kde to vozidlo parkuje, ja bývam na sídlisku a volali na mňa mestskú políciu, keď bola len tak Felícia pohodená na parkovisku, lebo tam musela byť, kým zoženiem súčiastku, pár dní. Vyriešili to dohovorom.

Stále menej, ako tri tučne kilá.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Och krasny pribeh... Hlavne ta stat ako policajti tukaju EC do pocitaca a zastavuju auto s preslou STK..... Dobre ranko stara mama.... Pri kontrole pozru platnost a to je fsetko....
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Niektori este asi tukaju, inym lustruje pri jazde za tebou tvoje auto automaticky.
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Nikto nikam netuka. Na tych novych policajnych autach sa to lustruje automaticky prednou kamerou. Tiez ma takto zastavili ked som nemal platnu stk 3mesiace (mal som pozicane auto, tak som o tom netusil). Dali mi 40eur pokutu a to bolo vsetko, ziadnych 330,-... Zobrali maly tp a ja som na druhy den isiel s velkym tp na technicku, to bolo vsetko...
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

policajt ti 330 e pokutu za STK nedava a ani neda, pretoze
tuto pokutku ti vyrubi Odbor dopravy na okresnom urade....
tento odbor vsak ako aj policajne zlozky patri priamo pod Ministerstvo vnutra
policajt ti pri kontrole zistil neplatnu stk, vyrubil svoju policajnu pokutu
avsak rovno na ustredie ministerstva vnutra isla hlaska o tvojom aute
a tam zas poslu pokyn na odbor dopravy a obratom vyrubia tu svoju 330 e pokutu
nemusia sa nikam ponahlat, mozu ju vyrubit spetne za 5 rokov dozadu
a ze to robia, uz zistili mnohi
pomalicky lustruju vsetky auta po vybranych databazach a ked sa najde co i len jediny den bez platnej stk a ek tak sa automaticky vyrubuje pokuta
robia to pocitace nie ludia-takze na kazdeho dojde-to sa nebojte, oni o svoje penaaaze nepridu.....
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Ak je to prve porusenie slusny policajt by peniaze pytat nemal, zvlast ked ide o cudzie auto a nejavi znamky ze by to bol neudrziavany srot. Ale 330 euram sa asi nevyhne. Preco kazdy cusi a neotlka to SMERu o hlavu vzdy ked sa da? To si autickari s ludmi na ministerstve dopravy skutocne mozu uzakonit co sa ich zamane aby sa biznis tocil? Fizli maju napr. pojazdne stk auta. Preco ich viac nevyuzivaju?
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných