Kia Ceed , 01/2013 1.6 CRDi - spiatocka cez zuby

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

u auta z roku 2013 malo pravdepodobne najskor zavdusnene pri prehliakde a vymene brzdovky.odchod do servisu ved to ma este zaruku.5-7 rokov
asadko
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 23.03.2017 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asadko »

tiez by som sa tym netrapil ak ma auto este zaruku nech si to peknie riesia v servise ved na co su potom tie zarucne doby pre paradu to nebude
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

wilz napísal:Ale veď žiadna spiatočka nemá synchrón, preto každý normálny človek radí spiatočku pri stojacom aute, nemá význam riskovať kúsky kovu v oleji.
No a keď aj napriek tomu je problém so zaradením spiatočky pri stojacom aute a pri stlačenej spojke, tak to znamená že kolesá v prevodovke nie sú v kľude a to teda môže spôsobovať len nie celkom vypnutá spojka.
Ako napísal mhlavatý, môže to byť aj nesprávne nastavené vypínanie spojky, alebo aj zadrhávajúce spojkové ložisko.

Toto už dnes neplatí,aj spiatočky už majú,síce nemajú trojitú ako majú rýchlosti dopredu,majú klasickú jednoduchú,ale je tam.Grupa napr má dávno u 6 stupńovej klasiky

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných