Smrad z výfuku - Škoda Octavia 1.9tdi 77kw - r.v.2008

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sphinxsmith
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.12.2016 22:47
Zdieľať na Facebook

Smrad z výfuku - Škoda Octavia 1.9tdi 77kw - r.v.2008

Príspevok od používateľa sphinxsmith »

Zdravím Vás, v posledných dňoch som zaregistroval ako uvádzavam v navze témy taký ťažký smrad z výfuku. Auto má nabehané 190tis. jazdím prevažne mesto. Spojka je už z 80% zničená a čaká ju výmena. Koncom tohto roka zhruba po 180tis. začali prvé príznaky chýb a to únik oleja, úniky chladiacej zmesy (tam je podozrenie z prask. tesnenia) dolieval som ju za posledné 3 mesiace asi 4x. A presne posledný týždeň ma trápi ten neznesitelný smrad. Kvapaliny sa zatiaľ držia dlhšie ale ten smrad cítiť pri zastavení auta, keď sa otvoria dvere z podbehov resp. ide to z výfuku. Pripomína to Aviu alebo V3Sku. Spojku počuť pri volnobehu už také nepravidelné klepanie aj v kabíne, neviem či by som to mal pripisovať práve tam. Palivo je skôr menej kvalitné ale to tankujem už roky a nikdy nebol žiaden problém. Na fóre som zatiaľ odpoveď na konkrétne takýto prípad nenašiel Ďakujem vopred za odpovede. :300f:
PARIZAN
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.11.2005 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PARIZAN »

Nazdar, najprv musíš odstrániť všetky úniky chladiacej kvapaliny, oleja, vzhľadom že je diesel a jazdíš mesto, všetko zabíjaš celu sústavu až po výfuk. Zvlášť diesel treba ľudovo povedané vypalit - od motora až po výfuk. To je aspoň raz za mesiac chod prevetrať na diaľnicu ale s tým že budeš udržiavať stálu rýchlosť a otáčky aspoň tak nonstop 25-30km. Jazdami po meste zabíjaš celu sústavu vyfukovu..
asadko
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 23.03.2017 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asadko »

akurat prsne to ma napadlo treba mu raz za cas pridat nech si zacmudi a bude dobre potrebuje sa raz za cas takto pricisti ja mam to obdobie celkom aj rad :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných