Nokian pneumatiky

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michalg83
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.11.2016 12:46
Zdieľať na Facebook

Nokian pneumatiky

Príspevok od používateľa michalg83 »

Dobry den, chcem vas poprosit o vas odborny nazor na reklamaciu pneumatik Nokian...uz som bezradny este aj original distributor sa nezastava nazoru zakaznika vid ....
Nokian WR D4 zimne 205/60 R16 92H
Reklamacia po jazdenej jednej zimnej sezone vid foto/prilozeny odkaz, vytrhany dezen na obidvoch prednych pneumatikach vonkajsi lamel.

Vyjadrenie od predajcu www.velko-pneu.cz :

''U reklamovanych pneumatik bolo zistene - mechanicke poskodenie dezenu v ramenach.
Vami reklamovane pneumatiky vykazuju znacne mechanicke poskodenie/opotrebovanie dezenu v ramenach. Toto bolo sposobene mechanickem pretazovanim pneumatik''

1. Pri podhusteni, kedy je cela vaha automobiu prenasana len na bocnice/ramena pneumatik.
2. Agresivnou jazdou, alebo pretacanim kolies na vozovke. Co roztrhalo dezen v ramenach.
Verdikt: Reklamace neuznana
Nokian WR D4 su zimne pneumatiky, ktore maju v ramenach dezenu iny typ lamel ako vo vnutornych castiach. Lamely v ramenach su otvorenejsie a tim aj nachylnejsie k mechanickemu pretazovaniu. Vyrobca neodpoveda za vady, ktere vzniknu nespravnym pouzivamin pneumatik.

Vyjadrenie Obchodaka Nokian Tyres CZ:

Dobrý den,
Reklamaci budete muset vyřešit s panem Škarkou, od kterého jste pneumatiky zakoupil, p.Škarka nenakupuje pneumatiky u naší společnosti.


viac fotiek na https://goo.gl/photos/iGezVDzb8rdwh9B7A
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Neparkujes na volakej dlazbe - zatravnovacej ?? U nas pre firmou je taky nezmysel a hlavne na zimakoch to pekne drbe kraje cca hentak...jedno jake gumy...proste predne od vrtenia volantu na mieste su na bokoch sklbane :(
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak tak, bude to poškodené od vrtenia na mieste na drsnom povrchu, respektíve jazdenie (parkovanie) po riadne drsnom povrchu, kludne aj "škaredý" dopráskaný beton
michalg83
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.11.2016 12:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalg83 »

Parkujem na takych kamienkoch malych ale nie ostrych...taktiez ma to uz napadlo ale potom som si uvedomil ze tu parkujem uz takmer 3 roky a na ziadnych inych pneumatikach som to nikdy nemal tak problem bude asi inde..
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menonque »

Vlani som kupoval nové zimné nokiany 225-55-17, namontované na nové disky a jedno vibrovalo aj po dokonalom vyvážení. Príčina bola v hádzavosti pneu, behuň hádzalo asi 3-4 mm do strany, no keďže bolo treba jazdiť, na reklamáciu nebolo času a koleso som dal na zadnú nápravu- tam je kľud. No jedno je isté, z prémiových značiek nokiany už nekúpim.
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

michalg83 napísal:Parkujem na takych kamienkoch malych ale nie ostrych...taktiez ma to uz napadlo ale potom som si uvedomil ze tu parkujem uz takmer 3 roky a na ziadnych inych pneumatikach som to nikdy nemal tak problem bude asi inde..
Je rozdiel či to boli jazdené pneu, alebo trebárs letné.

Aj na tých Nokianoch sa po určitom nájazde stratí to jemné lamelovanie dezénu a potom by boli odolnejšie, ale takto za čerstva sa to z nich jednoducho vytrhá.
Letné pneu také jemné lamelovanie dezénu nemajú a preto to na nich nemssí byť viditelné
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Myslím že v tomto prípade sa ti asi nepodarí uspieť s reklamáciou, lebo takto na pohľad to naozaj vyzerá buď ako agresívny povrch parkoviska, alebo podľa mňa ešte skôr vrtenie volantom pri stojacich kolesách. Na to som zvlášť alergický, pri dnešných preposilovaných riadeniach na všetkých autách je také jednoduché točiť jedným prstom kolesami na stojacom aute.
Ale zase možno sú práve tieto pneumatiky na to citlivejšie ako tie, čo si mal predtým, prípadne sa naozaj jedná o zmätok, ale samozrejme predajca keď má možnosť, sa bráni uznaniu reklamácie.
Tiež by som sa pozrel že kde boli tie konkrétne pneumatiky vyrobené.
Už som sa stretol s Michelinami, vyrobenými v Portugalsku, 1 rok od výroby a boli celé na bokoch plošne popraskané. Rovnako Goodyear UG8 vyrobené v číne, dezén na nich mizol pred očami.
Asi sa musíme zmieriť s tým, že mnohé veci už nie sú to čo bývalo, že už neplatí to, že keď som kúpil nejaký značkový výrobok, tak som si mohol byť istý jeho kvalitou.
pidizvi
Príspevky: 3406
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

to uz aj nokiany su premiove gumy? Som asi spal dlho.

Na to poskodenie by som teda kaslal, stavaju sa aj horsie veci. Natlakuj gumy na horne odporucanie vyrobcu auta (na tlak, aky uvadza pri plnom nalozeni a jazde na dialnici), aby sa kraje dezenu co najviac odlahcili.
michalg83
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.11.2016 12:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalg83 »

vdaka za odpovede... od viacerych ludi som pocul ze by malo byt bezpecne na nich jazdit aj dalej mozem sa na to spolahnut?...len pre info Nokian ma tovaren aj v Rusku a zrovna tieto moje su made in russia. Uz som par pneuamtiky vyskusal a ze by nejako Nokiany vynikali sa vobec neda povedat...vela cestujem v zime/lyzujem(v Alpach som takmer kazdy mesiac) takze som si myslel ze to bola spravna volba ale po osobnej skusenosti je asi opak pravdou
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

so zimnymi, aj letnymi mam dobre skusenosti / vyrazne lepsie ako s matadorom/, za tu cenu, dobra volba... s reklamaciou neuspejes, je to jasne bud vrtenim na mieste, ostrejsia zakruta na drsnom betone, sotoline a pod., alebo na podhustenej gume a pod..... Ale nie je to ako hovorim ziaden problem za tie prachy - mierne ich prehusti / na hornu hranicu doporuc.tlakov/ a mozes jazdit bezpecne dalej...nic ti nehrozi...
RobbieXXX
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.06.2008 22:49
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Nokian WR D4 zimne 205/55 R16

Príspevok od používateľa RobbieXXX »

Taktiež som si v novembri 2016 zakúpil nové zimne pneu Nokian a najazdil na nich od decembra do polovice marca cca 6000km. Jazdne vlastnosti boli v poriadku a bol som s nimi spokojný až keď som si všimol, že mi v marci začínajú nejako hučať. Ihneď som ich prezul a zistil som vytrhaný dezén na vonkajšej a trochu aj na vnútornej strane. Dosť ma to sklamalo, lebo som bol pri kúpe presvedčený že kupujem naozaj kvalitné pneumatiky. Predtým som mal pneu Kumho a aj iné značky a nemal som nikdy takýto problém...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dezén sa nevytrhá len tak sám od seba
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ale možno majú tieto Nokiany menšiu odolnosť okrajov dezénu voči takému namáhaniu, v dôsledku takej konštrukcie lamiel ako majú. Zrejme súdruhovia v nokiane niečo nedomysleli.
pidizvi
Príspevky: 3406
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

nizky tlak v gumach :4012:
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Mam tie iste Nokiany od oktobra, tiez vyrobene v Rusku a nemam ziadny problem. Samozrejme kontrolujem tlak kazdy mesiac a mam ich vzdy nafukane na maximalnej hornej hranici (ako pri plnom zatazeni auta).

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných