Volvo S60 D5 2,4 120Kw - klímatizacia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

PARIZAN
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.11.2005 18:24
Zdieľať na Facebook

Volvo S60 D5 2,4 120Kw - klímatizacia

Príspevok od používateľa PARIZAN »

Nazdar, mám Volvo S60 2,4 D5, 120Kw, r.v.2002,automat, problém je v tom že mi samo prestane po určitom čase chladiť klíma. Musím ju vypnúť na cca..40-80min., a potom ak ju zapnem znova chladí. V servise mi skontrolovali naplň vymenili mi ju vraj som mal malo oleja. Ale po ceste ak som ju zapol znova prestava chladiť. Viete mi niejako poradiť čo s tým. Vďaka.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Po urcitom case znamena kolko?po 1-2 hodinach?Klimu pouzivam na ochladenie vnutorneho priestoru vozidla a nie aby som mal nonstop zapnutu.Mozno blba otazka:Mas aj climatronik?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

filter je prechodný čistý klapky prepínajú tak jak treba je tá klíma manual alebo automat ak automat teplotu sníma čidlo v kabíne a ak sa teplota nastavená vyrovná s tepolotou v kabíne tak je jasne že klima prestane klimovať. Ak je klima manualna tak ma snimač teploty na vyparniku a ten ak zamrzne tak klima sa vypne . A teda ak maš nastavene klapky na zmiešavanie alebo je maly pretok vzduchu cez vyparnik z dovodu zasratého filtra tak sa vyparnik moc rychlo namrazi a klima sa vypne .
PARIZAN
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.11.2005 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PARIZAN »

Klíma je manuálna, nastavíš len gombíkom teplotu medzi 16-26C, ja chápem že po dosiahnutí danej teploty vypne klíma. Ale tu sa jedna že ak teplota stupne klíma už nechladí. Musím ju úplne vypnúť na niejaky čas 40-80min. napríklad, a potom ak zapnem klímu znova začne chladiť ale problém je ten že niekedy ani nedosiahne požadovanú teplotu v kabíne a prestane fúkať chladný vzduch pričom by ešte mala ochladzovať..
PARIZAN
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.11.2005 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PARIZAN »

Pozrel som čidlo teplotne to je zabudovane v prednom panely vedľa vypínača klimatizácie to odpovedá že je klíma automatická, klapky vzduchu fungujú, vzduchový filter mám novy, kabinový filter tiež nový. Proste zapneš klímu lebo v kabíne je 35C a klíma behom 15min., prestane chladiť napríklad. Vypneš ju na polhodinku a znova zapneš a už chladí..ale len krátko. Stalo sa mi že som šiel z Popradu do Bratislavi v B.Bystrici klíma už prestala chladiť a začala až za Nitrou..pričom je jasne že teplota v kabine už nemala 22C ale oveľa viac a klíma nechladila.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No možné je aj málo chladiva, (trubky nenamrzajú ?) asi by bolo dobre začať s nejakou diagnostikou. Skontrolovať tlak v systéme na sacej aj výtlačnej strane a aj snímač tlaku samotný
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

na takom starom systeme nestaci len precistit... treba odtlakovat dusikom a s fluorescentom vsetky spoje, hadice a kompresor, nestaci vakuovat, lebo aj tam sa - typicky ako u teba ,male netesnosti neukazu a za 1-2 tyzdne unikne tolko, ze pri velkom vykone to uz nestaci... dalej by som este vymenil vstrekovaci ventil, je to nieco cez 20 euro, ale ten stary uz bude zaneseny a je zbytocne sa pokusat ho vycistit...k oleju - ak ho bolo dlhodobo malo, odisla vacsina piestikov v kompresore a bude ho treba vymenit - a svedci pre to aj to, ze ti napustili system a aj tak ti to hned vypinalo, asi odisiel kompresor...
este dodatok, som zazil asi na 30-rocnom cadilaku manualnu klimu, tak strasne ladovu, ze sa musela manualne vypinat, tak to bolo neprijemne, ale isla stale.. vonku skoro 40st a my vo vnutri sme skusali, kolko pojde v kabatoch a capiciach....
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nie som síce odborník na klimatizácie, ale podľa toho čo popisuješ, že keď prestane fúkať studený vzduch a vypneš ju a musíš počkať nejaký čas aby zase normálne fungovala, tak si myslím že to nasvedčuje tomu, čo napísal vlady v jeho prvom príspevku, že namrzne snimač teploty na vyparniku a ten dokiaľ sa nerozmrazí, tak to nefunguje a tak stále dokola.
Takže to smeruje k tomu, že je z nejakého dôvodu obmedzený prietok vzduchu okolo výparníka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných